ZEEUWSCHE OMROEP 884 VRIJDAG 24 JANUARI 1930 No. 4S De verbinding fusschen ile nieuwe Keersluis en het Kanaal te Vlissingen is 17 Januari tot stand gekomen. Foto van het nieuwe vaarwater, dat do»«r de baggermachine alleen nog op de gewcnschte diepte gebracht moet worden. Hallo, hallo Hier is het officieele persbureau van den Zeeuwsehen Omroep, bestrijkend de oevers van Ooster- en Wester Schelde. Het verder vertellen van deze berichten is geoorloofd. Men meldt ons uit Middelburg, dat na nauwkeu rige bezichtiging door geleerden, deskundigen en autoriteiten gebleken is, dat de in de ruïne van hotel Verseput gevonden bezem n boendertje is. De polemieken tussehen archivarissen, gemeente secretarissen en antiek-besnuffelaars met 'n repu tatie worden thans al uitgevochten in de groote Nederlandsche dagbladen. Reuter, Wolff, Stefani en Belga doen hun uiterste best om den strijd naar de wereldpers over te brengen. De schoonmaakster, die in 1672 dit stuk gereedschap uit haar vingers liet vallen toen zij door een collega op haar teenen werd getrapt, heeft heel wat op haar geweten. bedoelde marechaussees zullen ter bekoming van meer vakvaardigheid aan het vliegenvangen wor den gezet met lijmbanden. Men meldt ons uit Aardenburg, dat de advokaat dit- inzake de verdeeling van het half millioentje, aan de betrokken commissie geadviseerd had, ieder dat te geven, waar hij recht op had, voor dit Salomons-oordeel een rekening van f 10.800 heeft ingediend. De f 800 was voor het antwoord op de vraag van een der Aardenburgers of het weer 'n strenge winter zou worden. De commissie is in massa in katzwijm gevallen en kwam pas bij, nadat de met Hofmann-druppels gevulde sproeiwagen een extra rondrit gemaakt had. Gezien zijn tijding Uit Krabbendijke bereikte ons de het met ,,de Zeeland" minder goed gaat. Nadat eenige professoren in de economie consult hadden gehou den, stelden zij algemeen de diag nosesuikerziekte. De aandeelhou ders overwegen in droefheid dat ook zoete zaken niet zonder bitter heid kunnen zijn. Men seint ons uit Goes, dat het aantal besmet tel ij ke-ziek te-ge vallen den laatsten tijd meer dan ver dubbeld is. Om hierin verbetering te brengen, moet de Gezondheids commissie besloten hebben, in plaats van één, voortaan twee feestelijke maaltijden te houden. Tientallen telegrammen zond men ons uit Terneuzen en Vlis- singen naar aanleiding van de meer dan geheimzinnige verdwijning van den verdachte, die, in gezelschap van twee wei bewapende mare chaussees, per provinciale boot naar Middelburg reisde. De mare chaussees verklaren beslist te we ten, dat ck> vermiste naar zekere plaats ging ten overvloede wandelden zij "mede, zagen, dat het inderdaad zoo was, en toch zocht men uren tevergeefs naar den ontsnapte. Daar het uitgesloten is, volgens de politioneele autoriteiten, dat de man de jxrovinciale boot ontkomen is, overweegt de minister van Justitie om het geheele schip in het huis van bewaring te plaatsen. De d a t De „Rheinfart" 103 uit Mannheim is te Hansweert op den berin geschoven en dooimiddcn gebroken. Met man en macht tracht men het schip voor algeheel zinken te bewaren. De berging geschiedt door Smit'sBergingsbedrijf uit Wemcldinge. tarief, durft men niet bij den rechtsgeleerde te informeeren of hij te veel berekend heeft. Men meldt ons uit Schouwen en Duiveland, dat door defecten aan het bovengrondsche net het geheele eiland urenlang in het duister heeft gezeten. De vraag rijst of zij die zich tegen het on- dergrondsch net verzet hebben, zich hierdoor niet aan verduistering schuldig maakten. Gezien het vorig berichtraden wij het af, bij een jurist daar over inlichtingen in te winnen. Bij den minister van Waterstaat is bericht bin nengekomen, dat wederom een zwaan, die in de Goessche singels stank voor dank bekwam, den kraaienmarsch blies na een zwanezang gezongen te hebben. De minister adviseerde, gezien den in houd van bedoelde singels, alleen inktvisschen er in te laten zwemmen. Men telefoneert ons uit 's Heer Arendskerke, dat twee avontuur lijke verloren zonen deze week terugkeerden in den schoot hun ner familie. In plaats van gemeste kalveren haalde men twee proces verbalen, die voor hen in het vet stonden, te voorschijn, daar de twee jonggezellen in plaats van hun moederlijk erfdeel de spaar penningen van een buurman ver brast hadden. Per specialen koerier gewerd ons uit Westkapeile de tijding, dat aan den zeedijk aldaar een Belgische gasboei is aangespoeld. Annexion- nisten hebben nu te Brussel een betooging tegen dezen overlooper georganiseerd. De beul van België zal er met een steekpenning op worden losgelaten. Voor de meer nuchter aangelegde menschen zij hier vermeld, dat de Rijkslandbouwwinterschool te Goes een uitbreiding speciaal voor den tuinbouw zal ondergaan; dat te Stoppeldijk burge meester Truyman werd geïnstalleerd; dat de gym- nastiekver. „Olympia" te Kapelle in Juni 20 jaar bestaat, niettegenstaande de leden zelf aanhoudend over den kop gaan dat de Prov. Staten van Zeeland opeen buitengewone vergadering vlassen en dat de P.Z.E.M. de centrale te Vlissingen wil uitbreiden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 4