Zeeuwsche Luchten Marktdag ONDER Tegenlichtopname tijdens de drukte op de Ooesche markt, maar de Zuid-Beoelwidsche boeren hun transacties afsluiten en de oroutven de noodige huishoudelijke artikelen voor een voordeelig prijsje koopen, en urenlang tusschen de kraampjes kunnen vertoeven, kijkend en keuvelend. 902 VRIJDAG 31 JANUARI 1930 No. op D mede A a He mind sch ij i slech kenn afdra He woor No. 46 pijperijen, van kiespijntinctuur, petroleumstellen- brons en kachelblikjeslak, van fietsmoertjes en kanarie-zangzaad, van zwarte en miskleurige liquidatie-sigaren, gegordeld in brokaten cein tuurs, van beenkappen en pronkkamer-vitrage; die markt is de magneet voor de honderden on zakelijke of half-zakelijke Zuid-Bevelanders, van de niet te tellen Zuid-Bevelandsche vrouwen en meisjes, die zich uren kunnen vermeien tusschen de kraampjes, kijkend en keuvelend, critisch be tastend, wikkend en wegend, lovend en biedend. Voor deze markt rijden de overbelaste auto bussen in extra-diensten deze markt trekt de drommen schommelende eigen-wagentjes en op tochten van fietsen naar de stad, want geloof maar vrij, dat ook menig zakenman heel wat minder Officieel komen de Zuid-Bevelandsche boeren des Dinsdags naar de Ooesche graanmarkt, botermarkt, eierenmarkt en veemarkt. Onge twijfeld dwingen dringende en groote zaken hen tot die reis en even zeker worden er voorname trans acties tot stand gebracht, maar wanneer er naast de opgesomde markten nog niet een andere bestond, dan zou er niet veel van die drukte overblijven. Wij bedoelen de markt van de kooplieden en koop vrouwen in geregelde en ongeregelde go'ederen wij beoogen de manusjes-van-alies, de duizend- pooten, de Jean Passepartouts en wonderdokters. Die markt van met dekzeil overhuifde snorre- Een tooneellje op de beestenmarkt. De koop man somt al de goede eigenschappen van zijn biggetjes op, en met loven en bieden komt men eindelijk zoover, dat de traditioneele handslag valt, en de zielt van geen kmaad bemoste beestjes van eigenaar oenoisseld zijn. De sigarenkt topman meet zijn mensehen roet te trek ken, en geen toonder! Dal sigaartje kost vandaag geen tien cent en geen negen cent. maar dat kost van daag slechts aclil cent I En roaarorn P II el, de koopman heeft een erfenis gehad, en die neef uit Canada

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 2