ZEEUWSCHE OMROEP Vtin 't ontvluchte stakertje 904 VRIJDAG 31 JANUARI 1930 No. 46 (lues zal een gedeelte der singelgrachten gedempt morden om plaats te maken ooor een plantsoen. Onze foto geeft een kijkje op een gedeelte, maar met het dempingsmerk reeds begonnen is TT allo, halloHiei is de JTj. persdienst van den offi- cieelen Zeeuwsehen Omroep, bestrijkend de landstreken van Ooster- en Westerschelde. Het verder vertellen van deze berichten is geoorloofd. Men meldt ons uit Sluis, dat daar bij 't graafwerk voor de rioleering in de Hoogstraat een groen kannetje is gevonden, gevuld met melk die zeer zuur was. Hieruit leiden de Zeeuwscheoudheid kundigen af, dat het kannetje antiek moet wezen en bepaald een Jacoba- (zoo heette 't melkmeisje van Vermeer) kannetje is. Om alle tegenspraak reeds bij voorbaat den kop in te drukken, heeft men de melk laten onderzoeken door den Keurings dienst van Waren te Goes, welke dienst na vier dagen gezetten arbeid pertinent verklaarde, dat het geen karnemelk was. Wij kunnen hieraan toevoegen, dat het enthou siasme in geheel de provincie thans zonder reserve oplaait. Speciale commissies zwoegen en zweeten bereids om gelden in te zamelen voor een speciaal gebouwtje voor het kannetje, waarin men dan het bezempje wil zetten, dat de rijksopsporingsdienst te Middelburg aan het daglicht bracht. Zeelands roem is in opnrarsch met zevenmijls laarzen aan. Men meldt ons uit Borsselen, dat het den land bouwer P. gelukt is, een pompoen te kweeken met een middellijn van 1.42 M. en een gewicht van dertig kilo. Aangezien de man klein behuisd was, heeft hij de reuzen-vrucht geschonken aan het Zeeuwsche Landbouwhuis. De bewoners van dit gebouw gevoelen zich nu even gelukkig als de Europeesche autoriteit, die van den Abbessynischen keizer twee leeuwen cadeau kreeg. Men bericht ons uit Terneuzen, dat de marechaussee nog immer in de provinciale boot op de zekere plaats zoekt, waarheen zij een verdachte begeleidde. De speurders beginnen thans te ge- looven, dat de man ontsnapt is. Uit Goes werd aan de Middelburgsche Courant gemeld, dat gedurende het jaar 1929 de haven van Goes binnengevaren waren 1710 gevaren met een tonneninhoud van 174805 M3. Om vreemdelingen niet af te doen schrikken voor deze gevaarvolle gevaren, kunnen wij mededeelen, dat het druk- foutenduiveltje met satanische boosheid schepen in gevaren heeft veranderd. Een telegram uit Nieuw en Sint Joosland maakt gewag van heftige debatten in den gemeenteraad over het voorstel van B. en W. om voor den ge- TREFFERS EN POEDELS hen staker uit Zeeuwsch-1 'laanderen, die up een werkwillige geschoten luid, is tijdens zijn transport naar Middelburg nun de boot ontsnapt. Daar was ereis een staker, een rare grappenmaker, die liad slecht opgepast. Hij liad. héél nasi besloten, een werkezel beschoten toen moest hij in de kast. Men bracht Item met politie naar 't Hof nan de Justitie ill Zeelands hoofdstad heen. Maar midden op de Schelde daar kreeg hij iets, dat kwelde den staker ongemeen. De stakker oroeg permissie. Nou ja. fatsoenlijk is-ie. zoo dacht de mar'chaussée. Dus mocht de staker enen zichzelf verluchting genen daar op de wijde zee. Maar zoo na een kwartiertje nernam men nog geen ziertje uit t staker-kabinet. Toen ging men onderzoeken in galen en in hoeken 't publiek had stiekem pret De nogel was geologen, politie was bedrogen, al stond z.e ook op post. De groote nraagWaar is-ie. die-staker-met-permissie is nog niet opgelost. Pm toen die mar'chausseetjes zoo zielig met z'n tweetjes aankwamen in de stad. toen ('t is ook om te razen) hebben zij non hun bazen een Pink pak slaag geliad. WILLEM TELL II. meente-werkman een olie broek a 10.50 te bestellen. Met verpletterende meerderheid is het voorstel tenslotte verworpen, daar men den beambten- stand te hoog acht om een lid daarvan op eeniger- lei wijze in de olie te helpen. ,,De Zeeuwsche koerier" kabelde naar ons uit Boschkapelle dat de algemeene jaarvergadering van den Varkenshond op treffende wijze is ver- loopen. De voorzitter knorde den gebruikelijken Nieuwjaarswensch onberispelijk af. De notulen van den secretaris werden ongewijzigd goedgekeurd en de penningmeester verwierf décharge op zijn schitterend beleid, leder lid van de Dierenbescher ming kunnen wij het thans nazeggen, dat het uitermate verkeerd is, om onordelijke zaken of dingen met een luchtje den titel te geven van zwijnerij. Per specialen koerier bereikte ons de tijding uit Goes, dat de minister van Defensie het oorlogs museum aldaar heeft bezocht. Er is geen reden tot ongerustheid. Een kabeltelegram uit een gemeente waarvan wij den naam kieschheidshalve zullen verzwijgen, maakt gewag van het feit, dat een onbekende aan de leden van de tooneelvereeniging „Kunst naar kracht" een pakket versterkende middelen zond. De hatelijke cadeaux zijn vernietigd. Uit Hulst gewerd ons het belangrijke bericht, dat het bestuur van de „Vier ambachten" een cir culaire rondzond, waarin werd meegedeeld, dat Hulst in Augustus a.s. 750 jaar bestaat, waarom geldelijke bijdragen gevraagd worden ter waardige viering en men iedereen, die bij de oprichting tegenwoordig was, verzocht, zijn naam bekend te maken. Uit verschillende plaatsen komen berichten, die duidelijk doen zien, dat de brandspuiten-epidemie met onverminderde kracht voortwoedt. Colleges van B. en W. verkeeren in gevaarlijke opwinding en loopen met vlokken om den mond, alsof 't schuimbluschapparaten zijn. Om stugge gemeente raden murw te maken zoeken zij nu naar fabri kanten, die bij de spuit ook een brandje willen leveren. Men meldt ons uit Wolfaartsdijk, dat in die kleine gemeente nog 70.000 H.L. aardappelen aanwezig zijn. Holle bolle gijzen worden hierbij uitgenoodigd tot bezoek. Thans is er niets meer aanwezig. Tot de volgende week dames en heeren

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 4