ZEEU W.SCHE OMROEP VRIJDAG 7 FEBRUARI 1930 onerxic.ht op 7holen met links op den voorgrond de monumentale oude kerk en rechts op den achtergrond de kostbare groote brug, die het isolement nan het eiland radicaal nerholpen heeft. Luchtfoto K. L. M. TT allo, hallo Hier is de .Tl „luidspreker" van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder menschenmin, maar slechts 'n „lakenloodje" was, dat in de 16e eeuw te Hampton gebruikt werd. De stad is nu verdeeld in twee kampen men spreekt van niets anders. vertellen van deze berichten wordt goedgunstig toegestaan. Men meldt ons, dat deze week in een der Zeeuw- sche bladen een advertentie voorkwam, waarin een alleenwonend heer 'n huishoudster vroeg, die de waarheid was toegedaan. De huishoudstersbond is van plan, deze annonce als een beleediging op te vatten, terwijl prof. Stoets met bekwamen spoed uit zijn spreekwoordenboek het gezegde heeft verwijderd, dat 't heeft over de waarheid, die nergens huisvesting vindt. Uit Sas van Gent bericht men ons, dat een inge zetene een briefje van tien verloor en den omroeper in den arm nam met zoo'n succes, dat het ver dwenen biljet denzelfden avond den omroeper werd toevertrouwd. Dit voorval geeft mij den moed, eveneens te verzoeken, gevonden bank papier aan mij op te zenden. Voor de wissel valligheid in het bestaan dezer vondelingen kan overigens niets gegarandeerd worden. Men seint ons uit Middelburg, dat een pad vinder, die bezig was, den weg te zoeken op den Noordsingel te Middelburg, een steenen plaatje opsnuffelde, waarin om den naam „Hanton" een hartje gegriffeld was. Geheel de stad, op de hoogte van de kwistige wijze waarop de Zeeuwen met de letter ,,h" omspringen, droomde zich een liefelijke idylle, met een poëtischen Anton als hoofdpersoon. Helaas wierpen de oudheidkundige vereenigingen zich op deze prooi en verklaarden met de afgrijse lijke nuchterheid van wetenschappelijken, dat het gevonden schijfje geen souvenir van aandoenlijke Raad achter gesloten deu ren heeft laten vergaderen, bij aanwezigheid van den voorzitter der Zeeuwsch- Vlaamsche waterleiding met duimschroeven, en de vroede vaderen toch eenstemmig uitriepen: „Geen water uit de leiding!" Uit Kleverskerke gewerd ons de tijding, dat daar groote vreugde heerscht om het feit, dat de naam van dit dorp in de provinciale pers circuleerde in verband met het ongeluk, dat een jongen knaap overkwam, toen hij in een naald trapte, met het noodlottig gevolg, dat een dokter uit Arnemuiden deze er uit moest halen. De trots der bevolking over deze grootsche gebeurtenis is onbeperkt. Een bereids opgericht feestcomité zamelt gelden in voor een blijvend monument, dat natuurlijk in den vorm van een gedenknaald op het Dorpsplein verrijzen zal. Een door ons aangeboorde nieuwsbron in West- dorpe bleek, zooals sir Henri Deterding ons trou wens voorspeld had, een „spuiter" en bracht ons den eersten dag reeds een telegram, waarin kond werd gedaan van het royement van een der leden van de plaatselijke harmonie-vereeniging „Eikels worden hoornen," daar deze vermetele, na den jaarlijkschen en ditmaal bijzonder geslaagden tcerdag, voorgesteld had, den korpsnaam te veranderen in „Magere menschen worden vet." Als een bewijs van voortvarendheid meldde men ons uit Zierikzee, dat de Raad reeds in principe besloot tot den bouw van een fontein, hoewel er nog geen waterleiding is. Als contrast met 't bovenstaande maken wij gewag van de gebeurtenis te Clinge, waar men den Men meldt ons uit Zeelands hoofdstad, dat een provinciaal blad den kreet heeft aangeheven: „Een oorlog tegen den bastaardsatijnvlinder" en dat de minister van Defensie wederom ons gewest bezocht. Aan welke zijde de minister staat, is nog niet bekend. Men meldt ons uit Heinkenszand, dat in tegen woordigheid van het dagelijksch bestuur der ge meente de nieuwe begraafplaats in gebruik werd gesteld, door het begraven van den oudsten in woner. Ter geruststelling voegen wij hier aan toe, dat de man een natuurlijken dood gestorven is. Men telefoneerde ons uit Axel, dat „De Zeeuw- sche Zangersbond" zijn jaarlijksch concours in die gemeente zal houden en wel op 23 Juli. Wegens draadstoring konden wij niet informeeren, of dit een bekendmaking, dan wel een waarschu wing was. Een vriendenhand zond ons het Zeeuwsche land bouwblad met een feestelijk bijvoegsel, handelend over „Veertig jaar suikerbietenveredeling." Over tien jaar hoopt men zoover te zijn, dat de eerste peeën tot ridder kunnen worden geslagen. Zij nog vermeld, dat de burgemeester van Oud Vossemeer 18 Februari eervol ontslag krijgt. Verder niets meer aane. <ig. Tot de volgende week, umes en heeren

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 4