Vrouwenle ven Een nieuwe, heerlijke toiletzeep, fijn van geur, zacht voor de huid en toch matig in prijs Prijs 25 ets p. tablet VOORJAARSMODES 956 VRIJDAG 14 FEBRUARI 1930 No. 48 Er is een mooie nieuwe kleur grijs met veel rose erin en 'n ander grijs, dat bijna blauw is. Ook beige zal veel verwerkt worden en grenadine- rood en wijnrood zullen zeker niet onderdoen voor geei en de verschil lende nieuwe groene tinten. Donker blauw wedijvert met zwart om den voorrang, terwijl Parijs veel wit lanceert en wit met zwart of donker blauw. Voor meer gekleede jurken wordt veel kant genomen. Onze eerste af beelding geeft daar 'n voorbeeld van. De met zijde afgebiesde strooken, welke van voren 'n tablier vormen, zijn de eenige garneering van de ove rigens geheel eenvoudig gehouden japon, die werd ontworpen door het modehuis de Flavus. Het nette eenvoudige japonnetje van bruine crêpe de chine, gegarneerd met kraagje en geplisseerde jabot en manchetten van beige crêpe de ■"hine, is van 't huis Dupouy Magnin. ■Je jurk heeft 'n glad heupstuk, waar aan taille en rok ruim zijn aangezet. Onze derde afbeelding vertoont'n avondtoilet van vioolkleurig crêpe satin, ontworpen door het modehuis Alexandre. De doffe zijde van de stof werd hier voor de japon verwerkt, terwijl de glanzende zijde, in sierlijke lijnen, voor de garneering werd ge bezigd. Op elegante wijze vallen dc verschillende deelen van den rok over elkaar om in een sleep te eindigen. De lange kimonomouwen geven het costuum iets aparts. Ook voor oudere dames lijkt dit model mij bijzonder geschikt. PAULA DEROSE. EEN AARDIG VERJAARDAGSGESCHENK. U zoekt naar een aardig en voordeelig cadeautje voor Uwe Vriendin, lezeres? Wel, laat Udoor ons raden en geef haar een „chocker". Chock er" is de naam welken men geeft aan die aar dige korte halskettingen welke op 'toogenblik zoo in de mode zijn. Deze kettingen, welke kant en klaar gekocht vrij duur zijn. kan men met een klein beetje handigheid héél goed zelf maken. Alle soorten kralen kunnen er voor gebruikt worden. Het verdient zelfs aanbe veling de chocker uit kralen van diverse grootte, soort en kleur samen te stellen. Niet alleen omdat het effect dan meestal het aardigst is maar vooral omdat een dergelijke ketting bij verschillende japonnen gedragen kan worden. Een chocker is altijd een dankbaar present en het samenstellen ervan een gezellig werkje. Waarom zult U het ook niet eens probeeren MARGUERITE. In Parijs is men reeds geruimen tijd in de weer voor de nieuwe voor jaarsmodellen, en naar verluidt, wordt er zeer veel aandacht be steed aan het mantelcostuum, dat in allerlei variaties aan den volke zal vertoond worden. Daar is nog de strenge tailleur, prach tig aansluitend en met een keurige af werking van revers en zakjes, het echte kleermakerswerk, waarbij voor geen ongeoefende handen eer te behalen is. Maar daarnaast komen er nog zoo veel andere ensembles, dat er voor een ieder wel iets te vinden is naar eigen gading en voor 'n ieder, die han dig met de naald weet om te gaan, ook wel iets, dat men zelf maken kan. Er zijn korte losse jasjes, welke slechts even over de heupen rei ken, er zijn nóg kortere Eton- jasjes, die meer op een vest lijken dan op 'n mantel en er zijn ook langere modellen, sommige heel eenvoudig van lijn, zonder kraag of revers, andere met de een of Sierlijk avondtoilet van crêpe satin met kundig uitge voerde garneering van ingezette glanzende lijnen. Japonnetje van donkerbruin crêpe de chine, gegarneerd met beige kraagje en beige geplisseerde jabot en man- cheiten. Kanten japon met afge- 'biesde strooken, welke de voorbaan geheel glad laten, waardoor een slankheids- efïect wordt verkregen. andere garneering, soms van afstekende stof. Meestal zijn rok en mantel van dezelfde stof vervaardigd, terwijl de blouse van effen zijde zich daarbij aanpast. Soms ook is de blouse van effen wollen stof in een der tin ten van 't geruite rokje en is het korte losse manteltje vervaardigd van de blouse-stoffen, gegarneerd met de stof van den rok. Ook zijn er mouwlooze vesten, effen bij een effen rok, waarbij dan een geruite blouse wordt gedragen, of omgekeerd. Streepen zijn voorloopig uit de gratie, maar kleine ruitjes zijn zeer modern. Soms dienen ze als achtergrond voor een bloe- menpatroontje. Er is veel zwart met wit en en evenveel donker-blauw met wit, maar daarnaast komen ook allerlei andere tinten op de markt. Er zullen minder geplooide rokken worden gedragen er zijn rokken met enkele plooien, doch meer geheel zonder plooien en ze hebben alle dit gemeen met elkaar, dat ze een strak spannend heupstuk hebben, waaraan het geplooide of rond geknipte rokje wordt aangezet. Om dit strak span nende heupstuk, dat ook de meeste japonnen heb ben, voor alle oneffenheid te vrijwaren, worden er liefst geen zakjes in aangebracht, hoogstens 'n heel klein gleufje voor den zakdoek. Die zin voor netheid geldt ook voor de manteltjes en bij een tailleur mag de halslijn zeker niet verstoord wor den door 'n corsage. Voor japonnen worden allerlei kleuren gedragen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 16