944 VRIJDAG 14 FEBRUARI 1930 No. 48 ZEEUWSCHE OMROEP Deze luchtfoto der K.L. M. /reeft een interessant en onerzichtelijk beeld non de fraaie en omnangryke sluisn,erken, die Wemehünge bezit aan den ingang nan het Zuidbenelandsche kanaal. Hallo hallohier is het persbureau van de beide Scheldestroomen. Het navertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit lerseke, dat iemand in plaats van een enveloppe een brandende sigaret in de brievenbus aan het postkantoor heeft geworpen, waardoor onaangename toestanden ontstonden! De politie heeft een ernstig onderzoek in de bus ingesteld, doch vond niets dan smeulende papier- resten. Indien de dader rich aanmeldt, heeft men echter goede hoop., hem te kunnen arresteeren. Overigens wachten der lerseksche politie drukke dagen, dasr per nieuwsblad iedereen wordt opge roepen, die iets gezien heeft. Men meldt ons uit Middelburg, dat de Walcher- sche kooikanarievereeniging het gemeentebestuur voederhuisjes en vogelnestkastjes aanbood ter bescherming van den vogelstand, 'n Sympathieke daad wordt dit geheeten en tevens 'n beschamend voorbeeld voor ons menschen. Onder ons tref je nog geen gevangenen, die iets beschermends doen voor hen, die in de barre samenleving herhaaldelijk blootstaan aan de verschrikkingen van tienduizend verordeningen en wetsbepalingen. Men meldt ons uit Tholen, dat de lieve jeugd telkens de struiken en boomen uittrekt en mee neemt, die het gemeentebestuur ter verfraaiing van het stadsbeeld in de plantsoenen zet. Scherp zinnige paedagogen concludeeren hier met blijd schap uit, dat de in lessen aangekweekte liefde tot de kinderen der natuur schoone vruchten begint te dragen. Men seint ons uit Biezelinge, dat daar een kinder- zangvereeniging is opgericht met aanvankelijk 34 leden. Zij ontving den naam van „Lentekoor" en men hoopt, wanneer de leden van den zomer goed repeteeren en met den herfst niet wegloopen, tegen den winter een uitvoering te geven. Men bericht ons uit Grijpskerke, dat de pogingen, om hier het congres van gemeente- en rijksonL vangers te doen plaats vinden, geslaagd zijn. Het gemeentebestuur is werkelijk verbaasd over het enthousiasme, waarmee de uitgenoodigden het verzoek inwilligden. Men telefoneert ons uit Wemeldinge, dat daar een heftige broodoorlog is uitgebroken. De prijzen zijn na 'n driedaagschen veldslag 'n kopje kleiner gemaaktde bakkers bloeden als meelzakken. Een speciale koerier uit Terneuzen vertelde ons, dat de poging tot ontbinding van de Zeeuwsch Vlaamsche Waterleidingmaatschappij op 't kantje af verhinderd is geworden of de maatschappij ook den doodsstrijd te boven is, wist hij niet, wel kon hij nog mededeelen, dat de gefoeente Biervliet de vergadering niet bijwoonde; wat geeft zij, die aan den stroom van gerstenat gelegerd is, nu ook om leidingwater Een belangloos medewerker op Noord-Beveland zond ons per telegram een tragedie uit het vereeni- gingsleven. Op de jaarvergadering van zijn muzi kale organisatie vielen wanklanken te beluisteren wegens het ontbreken van den penningmeester. Daar als reden van verhindering „pien in den buuk" werd opgegeven, trok de controle-commissie er met Heuman's „Eerste-hulp-bij-ongelukken-boek" naar toe. De gestelde diagnose wees echter geld koorts aan. Om het lijden van den patiënt te ver lichten, heeft men de vereenigingskas uit zijn wo ning verwijderd. Achteraf betreurt de geheele club, dat men dit niet eerder gedaan heeft. Men meldt ons uit Goes, dat „Vreemdelingen verkeer" prachtige successen boekte. Reeds twee landelijke vereenigingen hebben besloten, haar congres daar te houden en wel „De Nederlandsche Oudheidkundige bond" en „de Nederlandsche bond van zaadjeshandelaren". De gemeenteraad heeft met gezwinden spoed besloten, de politie met brownings te bewapenen. De rondvraag kan nu interessant worden. Men seint ons uit Aardenburg, dat de verdeeling der roerende en onroerende goederen haar einde nadert. Aangezien men geen adviezen meer bij advocaten inwon, valt het batig saldo nogal mee. Uit Oostburg kwam een bericht, meldende het vertrek van het hoofd van den fiscus naar een andere plaats. De bevolking heeft dit koeltjes op genomen, daar er weer een ander benoemd zal worden. Voorts vernamen wij uit St. Laurens, dat de burgemeester tegen 18 April a.s. eervol ontslag heeft aangevraagd dat te Sluiskil met den bouw van nieuwe cokes-ovens is begonnen en dat zich te Nisse een ,geval van nekkramp heeft voorgedaan. Hier is nu verder niets meer aanwezig, waarom wij sluiten tot volgende week. Au revoir, dames en heeren

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 4