Vrö UWE NL EVEN TOILET ZEE GEBREID SPEELGOED É0 Deze nieuwe heerlijke zeep is prachtig wit van kleur, welriekend van geur en geeft een overvloedig schuim. 976 VRIJDAG 21 FEBRUARI 1930 No. 49 Idiaal voor de kleintjes Om verschillende redenen is het gebreide speel goed voor onze kleintjes ten zeerste aan te bevelen. De kindertjes kunnen er zich nergens aan bezeeren, en daar deze gebreide voor werpen met een waschbare vulling gemakkelijk zijn te reinigen, behoeft ook het in den mond steken ervan voor de peuters in geenen fdeele ge vaarlijk te zijn. Bovendien is dit speelgoed on breekbaar en zeer goedkoop. De hierbij afgebeelde kameel is in drie deelen gebreid van overschietbaar beige katoen. Men breid aldoor rechts op dunne naalden. Voor de zij kanten slaat men 18 steken op. Bij den 2en en 3den toer meerdert men I st. aan weerszijden van de naald, 4de toer 1 meerderen aan 't begin van de naald, aan het einde van de naald 24 st. bij opzet ten voor den achterpoot, 5e toer 1 meerderen aan Tul de nieuwste Gebreid speelgoed: Kameel met negerjongetje. 't eind van de naald, 6de toer 1 meerderen begin van de naald. Deze beide toeren 5 keer herhalen. Dan 18 st. afkanten en de naald uitbreien. Vol gende toer aan 't eind van de naald 1 st. minderen. Volgende 1 minderen aan 't begin van de naald. Deze beide toeren 2 keer herhalen. Volgende toer begin van de naald 1 minderen. Een toer recht breien, volgende toer minderen aan 't eind van de naald, daarna minderen bij 't begin van de naald. Deze beide toeren herhalen tot er 21 steken op de naald zijn, 2 toeren breien. Dan weer meerderen bij begin en einde van de naald, aan den bovenkant, tot er 32 steken op de naald zijn. Aan den onder kant 2 steken bij opzetten. Volgende toer 1 steek meerderen, aan het einde van de naald volgende toer 1 steek meerderen begin van de naald aan het einde 2 st. bij opzetten volgende toer recht breien. Bij den volgenden toer worden aan het eind van de naald weer 2 st. bij opgezet en na 1 toer breien weer 18 st. voor den voorpoot, 4 t. recht breien. Dan minderen aan het einde van de naald en volgende toer aan het begin van de naald. Deze beide toeren 2 keer herhalen. Volgende toer 20 steken afkanten voor voorpoot. Aan het eind van de naald 1 st. minderen. Volgende toer 6 st. afkanten. Volgende 1 st. minderen bij begin van de naald. Volgende 6 ste ken afkanten bij het begin van de naald 1 toer recht breien, volgende 3 st. afkanten bij het begin van de naald. Volgende toer 2 st. bij opzetten einde van de naald, 1 t. breien, volgende 4 st. bij opzetten. Deze beide toe ren 1 keer herhalen, I toer recht breien. Volgende toer 1 st. minderen bij het begin van de naald en 1 st. meer deren aan het eind van de naald. Deze beide toeren 6 keer herhalen. 1 toer recht breien. Vol gende aan het begin van de naald 6 st. afkanten, 10 toeren recht breien. Volgende aan het begin van de naald 5 st. afkanten, 1 toer minderen aan het eind van de naald, volgende toer minderen bij het begin van de naald. Deze beide toeren 3 keer herhalen, 1 toer minderen aan weerskan ten van de naald en de over gebleven 6 steken afkanten. Het tweede zijstuk wordt pre cies eender gebreid. Voor het onderstuk worden 4 st. opgezet en aan weerskanten van het werk otn den anderen toer gemeerderd, tot er 8 st. op de naald zijn. Dan aan weers kanten van het werk 24 st. bij opzetten voor de achterpooten, 12 toeren recht breien. Dan aan weerskanten 18 st. afkanten. Volgende toer aan het begin en einde van iederen toer I st. minderen tot er nog 10 st. op de naald zijn. Hierop 24 toeren breien. Dan aan weerskanten meerderen tot er weer 22 st. op de naald zijn. Vervolgens aan weerszijden weer 18 st. bij opzetten voor de voor- pooten, 12 t. recht breien. Dan aan beide zijden 20 st. afkanten en vervolgens aan het begin in het midden en aan 't einde van iederen toer minderen tot er nog 3 steken op de naald zijn. Afkanten. De verschillende deelen worden zorgvuldig aan elkaar genaaid, waarbij men een opening laat voor het vullen. Dat laatste kan geschieden met kapok of watten en beter nog met versleten jaegergoed of badhanddoeken, in stukjes geknipt en uitge plozen. Voor de ooren van den kameel worden 4 steken opgezet en na 1 t. breien meerdert men in het mid den van de naald, bij eiken toer tot men 10 st. op de naald heeft, waarna men weer mindert tot 4 st. en afkant. De ooren worden aangenaaid, neus en bek met bruine wol aangegeven en voor de oogen worden 2 gitten kralen opgenaaid. Voor den staart vlecht men eenige draden in elkaar. De toom wordt van kleurige wol gehaakt. Voor het negerpoppetje, dat tusschen de kamee- lenbulten een comfortabel plaatje vinden kan, neemt men donkerbruine wol voor het lijfje en hel rood, blauw of groen voor broekje en muts. Het lijfje wordt afwisselend rechts en aver-gebreid, mutje,i op i gebied nun dameshoeden behooren de Zuidwester-modellen nun fluweel of nilt. Soms nan beiile gecombineertl. zoodat aan den rechter kant enkel r. steken komen, mutsje en broekje aldoor rechts, waardoor ribbels ontstaan. Met bruine wol 6 st. opzetten, 10 t. breien, 11e toer begin en einde van de naald 1 st. meerderen, 5 t. breien bruine wol afbreken en kleurige aan hechten, 6 t. breien, wol afbreken en eenzelfde stukje breien voor het tweede been. 1 t. breien, 3 st. bij opzetten en op het eerste stukje verder breien. Op deze 19 st. 7 t. breien. Wol afbreken en nog 8 toeren breien met bruine wol. Daarna 12 st. bij opzetten aan weerskanten voor de armen. 4 toeren breien en aan weerszijden 13 st. afkanten. Volgende toer aan weerskanten 1 st. minderen, I t. breien. Deze beide toeren 1 keer herhalen, 2 toeren breien met 1 st. minderen in het midden. Volgende toer 1 st. meerderen aan weerskanten, 1 toer breien Deze beide toeren 1 keer herhalen 2 toeren breien Dan aan weerskanten 1 st. minderen, 1 toer breien en deze beide toeren I keer herhalen. Volgende toer begin, midden en einde van de naald 1 st. min deren, 1 t. breien. Deze beide toeren eenmaal her halen. De 5 overgebleven st. afkanten. De tweede helft wordt precies eender gebreid en de deelen aan elkaar genaaid en opgevuld. Voor het mutsje 30 st. opzetten, 12 t. breien, 13de toer telkens 2 st. samenbreien 3 t. breien 17de toer telkens 2 st. samenbreien, I t. breien. Draad afbreken, I draad door de steken rijgen en dichthalen, 'n Pluim maken van eenige draden wol. Voor de oogen van het negerpoppetje worden een paar kleine gitten kraaltjes opgenaaid met aan weerskanten een steekje van witte wol. De neus wordt door 'n paar stevige steken van bruine wol aangegevende mond door twee steekjes van roode wol. THéRéSE. Herbis een der /ystukken nun tien gebreiden kameel linksonderstuk. eem nog heden proef! Slechts 25 cents per tablet. LUX: N V. DE LEVER S ZEEP MAATSCHAPPIJ. VLAARDINGEN

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 16