Sport Van de Week No. 49 VRIJDAG 21 FEBRUARI 1930 979 de verdedigers der tegenpartij nog al eens in 't nauw. De Mevo-keeper verricht schitterend werk. We denken Suikerbuijk te zien doelpunten, als de bal via 's keepers handen en doelpaal in 't veld terugspringt. Als Middelburg nog een mooie kans krijgt, verstaan mid.vöor en rechtsbuiten elkaar niet en de bal gaat naast. Nadat de Middelburg-keeper nog eenmaal han delend heeft moeten optreden, fluit scheidsrechter Knappert einde. Middelburg kan met haar 2 1 overwinning tevreden zijn. Vlissingen zag kans tegen Baronie een kostbaar puntje te veroveren. Eerlijk gezegd valt het ons mee, dat Vlissingen het tot een gelijk spel (22) wist te brengen. Al zijn de Scheldebewoners nog niet geheel safe, hun positie is toch weer eenigs- Nog een spelmoment uit den wedstrijd Middelburg—M.E.V.O., welke inet 2-1 door de Zeeuwen werd gewonnen' De doelverdedi- ger van Middelburg redt door uit te loopen in den wed strijd tegen M. E. V. O. op Zondag j I. zins versterkt. Laten we hopen, dat ge ook vol gende week tegen Zeelandia minstens één puntje binnen haalt, rood-witten. Zeelandia is er niet door geschaad en voor u heeft het dubbele waarde. Dosko, dat ook nog in de gevaarlijke zóne zit, moest tegen Dongen met 70 het onderspit delven. Velocitas heeft wegens terreinafkeuring niet gespeeld. De Middelburg-voorhoede speelde, voor de rust vooral, soms aardig samen. Na de rust was dit wel iets minder. Vooral de linksbinnen Dirkse onderscheidde zich dezen middag weer door zijn fraai spel. Een woord van lof komt ook toe den Mevo- doelman, die zijn veste op kranige wijze heeft verdedigd. Wij laten hieronder een verslag volgen van bovenbedoelden wedstrijd. Als Mevo, dat met twee invallers opkwam, den toss heeft gewonnen, trapt Middelburg af. Reeds spoedig ontstaan gevaarlijke momenten voor 't Mevo-doel. Het spel is dan ook nog geen 5 minuten begonnen, als Dirkse uit een mooicn voorzet van den linksbuiten een keurig doelpunt maakt. In deze beginperiode speelt Middelburg heel aardig. Mevo komt er langzamerhand beter in en brengt een bezoek aan den Middelburgkeeper, die hun aanval keert. Ook voor 't Mevo-doel ontstaan nog hachelijke momenten. Beide partijen wegen dan tegen elkaar op. Als de scheidsrechter een Middelburg-doelpunt ten onrechte heett ge annuleerd, komt de Middelburg-voorhoede weer terug. Een schot van Dirkse rolt door de beenen van den Mevo-kee per juist in 't doel 2-0. Als de rechtsback en keeper van Middelburg elkaar verkeerd begrijpen, staat de rechtsbinnen van Mevo voor een verlaten doel en schiet nog over. Eenige oogenblikken later schiet de Mevo-linksbuiten op doel, Dinge- manse grijpt mis en het is 2-1. Het spel wordt dan te forsch en de scheidsrechter moet waar schuwingen uitdeelen. Eén van de Mevo-aanvallers schiet nog eens hard op de bovenlat. Dan is Middelburg weer aan de beurt en een prachtschot van den linksbuiten wordt juist van de lijn weggetipt. Middelburg is dan eenigen tijd in de meerderheid en de Mevo-anen kruipen door't oog van een naald, als de M'burg-mid- voor juist op den keeper schiet. Door vlugge uitvallen brengt Mevo Middelburg klopt M.E.V.O. met 2-1. Op deze foto ziet men de gasten hun eenige doelpunt maken mot een ver schot. De hal treft juist over de handen van den Middelburgschen keeper doel. Zondag ontving Middelburg de Bergenaren op haar terrein achter de Meelfabriek. On danks de vele in den nacht van Zaterdag op Zondag gevallen regen en sneeuw, was het veld, hoewel zwaar, toch wel bespeelbaar. Het vertoonde spel was niet zeer fraai te noe men. De oorzaak hiervan was wel, dat eenige spelers zich tot te forsch spel lieten verleiden. Toch ontstonden nu en dan spannende momen ten, wanneer de vlug spelende Mevo-mannen met hun vlugge uitvallen de Middelburg-achterhoede aan 't werk stelden. Spelmoment uit den wedstrijd Zeelandia 2-Walcheren, welke met 4-2 door Wal cheren werd gewonnen. Het degradatiegevaar voor de oudste Zeeuwsche club is hierdoor minder groot geworden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 19