964 VRIJDAG 21 FEBRUARI 1930 No. 49 Z1ERIKZEE. Zooals de K. L. M.-fotograaf het uit de lucht zag liggenmet den ouden toren (iets uit het midden rechts) ais uitgangspunt kan men zich gemakkelijk in de stad oriënteeren. ZEEUWSCHE OMROEP Hallo, halloHier is 't persbureau van denofficieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten werd nooit verboden. Men meldt ons uit Roosendaal, dat de vergade ring, die over het lot van de beetwortelsuiker- vennootschap „De Zeeland" moet beslissen, op 25 Februari a.s. zal worden gehouden. De lunch zal hoofdzakelijk bestaan uit diabetesbrood met insuline. Uit St. Janssteen seint men ons, dat Dinsdag 4 Maart aldaar de gebruikelijke jaarlijksche vee markt wordt gehouden. Er zijn bereids achttien prijzen uitgeloofd. In den wijden omtrek staan alle koeien te kwispelstaarten. Men bericht ons uit Middelburg, dat tegen 31 Augustus een historische optocht georganiseerd wordt. Als onderwerp koos men het veertiendaagsch verblijf van Prins Willem V te Middelburg in 1786. Dank zij de moderne techniek op het gebied van snelverkeer kan men dit verblijf van twee weken precies in één dag weergeven, alleen heeft men eenige maaltijden moeten schrappen. „De Zeeuwsche Koerier" brengt uit Lamswaarde de verrassende tijding, dat een ondernemend mensch aldaar een autobusdienst „in het leven gaat roepen". Er is goede hoop, dat het experiment zal lukken, want men heeft reeds ooievaars met een rijbewijs zien rondfladderen. Uit Oostburg telegrafeert men ons, dat de gemeenteraad in beginsel besloten heeft, het 200- jaar oude torenuurwerk wegens groote slijtage en bouwvalligheid door een nieuw te vervangen. De burgerij hoopt, dat de oude klok, wier laatste uur in principe geslagen heeft, voorloopig beginselvast genoeg zal zijn om zich niet naar beneden op het kerkhof te werpen. Men seint ons uit Groenendijk, dat de handboog sociëteit „De Batavieren" 25 jaar bestaat. Wij zoeken nu naar den schoolmeester, die ons indertijd wijs maakte, dat onze pijlschietende voorvaderen sinds jaar en dag uitgestorven waren. Uit Sint Janssteen kwam tot ons het voor alle stiefmoeders rehabiliteerend bericht, dat dezer dagen aldaar een stiefmoeder met haar stiefzoon zal huwen. In verscheidene Sint Janssteensche breinen is het een caleidoscopische wriemeling geworden, toen zij zich naar aanleiding van dit geval verdiepten in toekomstfantasieën. Zoo kan de bruidegom de vader van zijn broer worden, en de vrouw grootmoeder van haar kind. In nog ver der verschiet rijst de mogelijkheid, dat zij tegelij kertijd grootmoeder en overgrootmoeder van haar echtvriend's kleinkind zal worden, 't Is om te duizelen. Een postduif uit Goes bracht ons een briefje met de tijding, dat B. en W. officieel een besluit hebben bekrachtigd, waarbij het vertoonen van dieren- dressuur verboden werd. Scrupuleuze menschen vragen zich nu misschien met angst af, hoe het dan kon geschieden, dat een berenleider in verschei dene Goesche schoollokalen voorstellingen gaf. Nochtans is dit heel eenvoudig. Den artist was niets geweigerd omdat hij niets verzocht had. Wie van beren weet, weet van list Een telegram uit 's Heer Arendskerke doet ons kond, dat „bij monde" van den stationschef een j wandelstok met zilveren knop is overhandigd aan een ploegbaas met veertig dienstjaren. Het prij- zenswaardige „handjes thuis" voor den ambte lijken stand is hier wel wat ver doorgedreven. Een loopjongen uit Wolfaartsdijk bracht ons een berichtje, meldende een raadsbesluit om het oude gemeente-huis te verkoopen. Waarom men tot zoo iets in- en aangrijpends overging is licht te gissen. In dit oude vroede-vaderen-asyl is n.l. een kamer, die beschilderd is met allerlei uitheemsche vogels, waaronder vele papegaaien. De gemeente- raadsleden hebben het altijd best met die soort vogels kunnen vinden, maar na hun jongste wan daden wenden zij hun de ruggen toe. Een vriend te Vlissingen schrijft ons, dat de po litie aldaar bij den Spuiboezem tweehonderd gulden opgegraven heeft, welke een langvinger daar be-| graven had. De tijden zijn slecht voor de spaarders. i Als je geld in den grond ook al niet meer veilig is, kan je het net zoo goed op een bank zetten. j Men nieldt ons uit Sas van Gent, dat de gemeen-| teraad, geschrokken van zijn royaliteit, met be-l kwamen spoed het besluit introk, dat aanleg van| een park a f 12000 behelsde. Men gaat het nu opj wat bescheidener schaal met een lustoord vani f 3000 doen. Door het plaatsen van vergrootglazen! bij den ingang hoopt men dezelfde uitkomsten tel verkrijgen. Hier is nu verder niets meer aanwezig. Waar-, om wij sluiten tot de volgende week. Au revoiffl dames en heeren 1

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 4