SPORT VAN DE WEEK No. 50 VRIJDAG 28 FEBRUARI 1930 999 de beste voorhoede vanen de Zuidelijke 2e klasse, De middenlinie wijdde zich ook hier wel wat te veel aan verdediging. Het backstel maakte enkele malen 'n wat onzekeren indruk. Had Vlissingen in die oogenblikken een goeden schutter in haar voorhoede gehad, die er flink had opgezeten", dan waren zeker doelpunten gevallen. Een speler als v. Peenen zou hier iets bereikt hebben. De Zeelandia-keeper heeft eenige goed gerichte en harde schoten op meesterlijke wijze gekeerd. Het werk, dat hij te doen kreeg, heeft hij naar voldoening verricht. ONZE ZEEUWSCHE VOETBALCLUBS De derde klasser Sinoto, welke Zondag met 3—0 van Walcheren won. Vlissingen verliest van Zeelandia. Nog een spelmoment ilit den wedstrijd van Zondag j.l„ genomen tijdens een hoekschop op het doel van Zeelandia. Met dat al is Vlissingen door deze nederlaag nog steeds in gevaar. Velocitas heeft Zondag be wezen tot goede dingen in staat te zijn en zal den dans wel ontspringen. Dosko, evenwel, zit nog geducht in 't nauw en we gelooven, dat zij de taak van degradatie-wedstrijden te spelen wel op zich zal moeten nemen. lntusschen is het voor Vlissingen een minder aangenaam feit, dat zij geen medezeggenschap meer heeft in haar eigen lot. De laatste wedstrijd van Vlissingen is helaas voor hen een groote nederlaag geworden. Al zijn de cijfers geflatteerd, toch heeft Zeelandia de overwinning ten volle verdiend. Van begin tot einde werd door de Middelburgers hard gewerkt voor de overwinning. Bij Vlissingen troffen we integendeel eenige spelers, die veel te laks optraden. Daardoor gingen vaak pracht kansen verloren. Het binnentrio van de Vlissinger voorhoede werkte al zeer slecht. Geen bal werd teruggehaald uit de verdediging, terwijl door slecht schieten de bal vele malen naast en over het Zeelandia-doel ging. Een kleine verbetering bracht hierin Kokelaar, toen hij eenigen tijd na de rust in de voorhoede ging spelen. Even vóór het einde mocht het dezen speler ook gelukken het tweede tegenpunt te maken. De midvoor was er dezen middag heelemaal niet in. Vorige wedstrijden kon men dezen speler soms zeer harde en goed gerichte schoten zien lossen, doch dezen wedstrijd was hij zeer slecht. Alleen de vleugelspelers lieten soms aardig werk zien. Zij gaven soms goede voorzetten, die echter door het binnentrio niet benut werden. Het eerste doelpunt ontstond uit zoo'n voorzet van den rechtervleugel, toen de ingeloopen rechtsbuiten den bal in 't net deponeerde. De middenlinie vatte haar taak te licht op, vooral in 't begin van den wedstrijd. Alleen Kokelaar deed ook hier weer goed werk op de spilplaats. Vele malen kon men de kanthalfs geheel werkeloos zien staan, terwijl de voorhoede hun steun noodig had. De rechtshalf Vader kwam er later beter in en heeft toen goed werk ver richt. De middenlinie heeft zich over 't algemeen te veel aan haar verdedigende taak gehouden. Het backstel was vooral in den aanvang zeer onzeker. De zenuwen speelden hier een groote rol volgens onze meening. Toch hebben ze ook later nog vele gevaarlijke momenten doen ont staan door slecht wegwerken, terwijl hun op stellen ook dikwijls verkeerd was. De keeper heeft niet heel veel moeilijk werk gehad. Twee van de vijf doelpunten waren o.i. te voorkomen geweest. Het eerste doelpunt b.v. had hij gemakkelijk kunnen voorkomen, door den bal, die zacht kwam aanrollen, op te pakken, inplaats van er naar te trappen. Zeelandia had een gemakkelijke taak, Voor haar stonden geen promotie- of degradatiekansen op 't spel en daarom konden de Zeelandia-spelers hun werk kalm en zonder last van zenuwen doen. De vlugge voorhoede is in staat tegen iederen tegenstander doel punten te maken. De spelers weten te profiteeren van de ge boden kansen. Een enkele maal wordt het spel wel eens wat kort gehouden, doch over 't algemeen genomen, is het één van Tot slot nog een opmerking over het publiek. Er waren ntenschen aan de lijn, die meenden de schulp van de nederlaag op den scheidsrechter te moeten schuiven. Laten zij beden ken, dat de heer Groffen hier een moeilijke taak te vervullen had. Hij moge dan al eens een kleine fout hebben gemaakt, zijn leiding was toch goed te noe men. Voor fluiten en hoonen was absoluut geen reden. De voetbalwedstrijd Vlissingen- Zeelandia. Kiekje voor het doel van Vlissingen inet den keeper in actie. Vlissingen op eigen terrein met 52 door Ze landia geklopt. Spel moment voor het doel van Vlissingen, waar de doelverdediger te vergeefs trachtte te redden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 19