Zeeuwsche Omroep 984 VRIJDAG 28 FEBRUARI 1930 No. 50 De nieuwe rijksweg Brabant Zeeland is tusschen Rilland—Krabbendijke zoover gereed, dat zij voor liet verkeer aldaar kan worden opengesteld. Deze foto geeft een juist beeld van de ruimte en liet comfort, die de nieuwe weg voor het snelverkeer biedt. "O allo, hallo Hier is de officieele persdienst van den draadloozen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten werd nooit verboden. Men meldt ons uit Vlissingen, dat bij een vechtpartij tusschen een dronken man en 'n politie-agent in het Bellamypark, de agent der mate aan het hoofd werd gewond, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Men moge hieruit echter niet concludceren, dat nuchterheid altijd gevaarlijker is dan dronken schap. Men seint ons uit Heinkenszand, dat de Werk mansbond „Vreest God, eerst den Koning" een vergadering heeft gehouden, waar de burgemeester over de Ziektewet sprak. Op voorstel van den penningmeester werd vervolgens de vereeniging ontbonden. Het spijt ons, dat men er niet bij vertelde, of dit verrassend besluit een gevolg was van des burgemeesters welsprekendheid dan wel andere oorzaken had. Men meldt ons uit Middelburg, dat een pluimvee houder bij wijze van proef eenige zijner kippen met Kalzan en staal pillen gevoederd heeft. Na verloop van drie maanden hadden de dieren een beenderengestel van gewapend beton. Ze zijn nu beslist bomvrij en zullen onder den naam van pantserdekkippen in den handel worden gebracht. De Chineesche regeering heeft er reeds eenige duizenden voor het leger aan 't front gekocht en met onzen minister van Defensie wordt nog onderhandeld. Men schrijft ons uit 's-Heer-Arendskerke, dat Zaterdagavond de electrische straatlantaarn voor het eerst gebrand heeft onder groote belangstelling van het publiek. Op 't eerste gezicht leek ons dit bericht niet bijster belangrijk, doch toen wij overwogen, dat in deze slechte tijden de „oplich terij" bijna nooit op zoo'n bescheiden schaal meer gebeurt, besloten wij tot uitzending van dit goede voorbeeld. Uit Goes seinde men ons. dat het verenigings leven zich al meer naar het practische wendt. Zoo werden de korpsleden van den Vrijwilligen Landstorm, afdeeiing Motordienst, ter opwekking vergast op de petroieumfilm der Bataafsche ónder het motto„Zonder benzine weigert je machine", terwijl het Centraal Genootschap voor kinderuitzending, wel wetende, dat de menschheid het meest van poppenkast houdt, haar getrouwen op het aloude Jan Klaassenspel onthaalde. Een kabeltelegram uit Groede spreekt van de schitterende wijze, waarop de plaatselijke afdee iing van den Bond voor Staatspensionneering een propaganda-avond hield. Óm den indruk te ver sterken, trad de rederijkerskamer „Nut en genoe- Vauaf Woensdrecht tot Krabbendijke kruist de nieuwe rijksweg geen enkele maal de spoorbaan. Hierboven een foto van den eersten overweg te Kiabbendijke, een bewaakte, en dus wel een gelukkige vervanging van den berucliten onbewaakten overweg van Rilland. gen" uit Schoondijke o.m. op met „De moord bij den kapstok of de vlucht van de bedroefde weduwe over het waschlijntje". Een mach tige avond. Een speciale koerier uit Bier vliet vertelde ons, dat de oudste inwoner der gemeente overleden is voor een opvolger is onmiddellijk gezorgd door de gemeente-secre tarie. Een depêche uit een Zeeuwsch stadje van eenige vermaardheid, maakt melding van 'n pak slaag, dat 'n hotelhouder toediende aan een man, die met asbestgolf platen voor zijn etablissement stond. De ongelukkige koopman had het fabrieks merk „Eternit" in een nieuwe spelling als „Eeter- niet" op zijn artikel geschilderd, hetgeen de hotelier als 'n aanslag op zijn broodwinning beschouwde. Het misverstand is thans opgehelderd. Men meldt ons uit lerseke, dat de brand- en onderbrandmeesters het bijltje er bij neergelegd hebben wegens miskenning van hun verdiensten en gezag. Gehoopt wordt, dat de branden ook zoo lang kwaad zullen wegloopen. Men bericht ons uit Stavenisse, dat de gemeen teraad bespeurd heeft, dat er op den toren sinds 1672 maar één wijzerplaat staat. Om dit schro melijk tekort aan te vullen, zal thans alvast 'n tweede wijzerplaat worden aangebracht. Uit Wolfaartsdijk telefoneerde men ons, dat het locaaispoortje voor het eerst kennis maakte met een vrachtauto. De twee gingen zoo in elkaar op, dat er van den vrachtauto niet veel meer Als tegenstelling geven wij hier een afbeelding van liet levens gevaarlijke weggetje, waarlangs tot dusverre bij Rilland liet verkeer moest worden geleid. overbleef dan de wielen, het stuurrad en de chauf feur. Een speciale koerier uit Middelburg meldde ons, dat na de groote branden de angst voor rook zoo zwaar is, dat iemand, die wat eierkolen op de kachel gooit, dit eerst per annonce of per omroeper moet bekend maken. Voorts bracht dezelfde koerier de tijding, dat er aan „The Vitrite Works" weer een aantal arbeiders zijn ontslagen wegens slapte in 't bedrijf. Waarom kiezen ze ook een naam, dien geen Neder- landsche afnemer uitspreken of onthouden kan Hier is nu verder niets meer aanwezig, waarom wij gevoeglijk meenen te mogen sluiten. Tot de volgende week, dames en heeren

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 4