VRO UWENLE VEN TOILET ZEE u Deze nieuwe keerlijke zeep i.s prachtig wit van kleur, welriekend van geur en geeft een overvloedig schuim. Puntjes op de i Nog steeds kleine Hoedjes! 1016 VRIJDAG 7 MAART 1930 No. 51 eem nog he Jen proej! Slechts 25 cents per tahlet. LlIX' N V. DE LEVER S ZEEP MAATSCHAPPIJ. VLAARDINGEN hangend over de ooren, die aan boerinnekapjes doen denken, maar er zijn ook sierlijke model letjes, gegarneerd met een groote bloem, die vaak is aangebracht aan den binnenkant van den rand, ter linkerzijde. Er zijn Parijsche voorjaarsmodellen van zwart en wit alpacca-stroo, zwart aan den bovenkant en wit aan de binnenzijde, waarmee een zeer ele gant effect wordt verkregen. De van voren om geslagen rand vertoont daar de witte achterzijde van het stroo, welke ook aan weerskanten van het gelaat, waar het stroo in golvende lijnen is gedra peerd, hier en daar lichtend te voorschijn komt. Origineele toque nun mille en /.matte zijde. GOEDE RAAD ..Goede raad is duur" zegt het spreekwoord. Maar wordt ons niet zoo veel goede raad, geheel gratis, aangeboden, dat we hem eerder heel goed koop zouden willen noemen De vraag is echter Is het wel goede raad, dien we zoo gemakkelijk kunnen krijgen en.... willen we eigenlijk wel goeden raad We vragen wel eens om raad, maar dan hebben we zelf al een antwoord gevormd en wee den raad gever, wanneer zijn opinie niet overeenkomt met de onze 1 We vragen om raad enkel en alleen om onze eigen meening te hooren bevestigen. Gebeurt dit, dan wordt het geloof in het eigene juiste in zicht er te sterker door, gebeurt het niet, dan pleit dit ten nadeele van dengene, wiens denkwijze niet overeenkomt met de onze. We willen geen goeden raad, we willen alleen maar steun en sterkte en meer overtuiging bij datgene, waaromtrent we nog in twijfel staan. Wordt dit ons gegeven, misschien uit gemakzucht, misschien omdat de raadgever duidelijk voelt wat er van hem wordt verlangd, dan zijn we tevreden, dan zijn we er van overtuigd goed geraden te zijn. Meestal zullen we die voldoening hebben, want er behoort moed toe en ware vriendschap om tegen iemands gezindheid in te gaan. En daarom blijft het spreekwoord nog altijd waar Goede raad is duur." C. M. We kunnen er nog geen afstand van doen Ook in het nieuwe seizoen zullen nog hoofdzakelijk kleine hoedjes worden gedragen. Maar de ver scheidenheid is grooter geworden. Evenals er meer teekening is gekomen in de lijn der japonnen, zoo hebben ook de hoeden gewonnen aan verscheiden heid van vorm en garneering. Er zijn modellen, nauwsluitend en laag neer- Een kunstwerk nan zacht beige en paarse zijde. NIEUWE KAPSELS - Zooals toe! te voorzien mus, heeft het langer worden der japonnen grooten invloed op de verschillende mode-onderdeelen uil- geoefend. In 't bijzonder op hel kapsel. Het gru[>- pige, muar weinig flatteuse jongenskopje heeft plaats moeten maken voor meer gecompliceerde kapsels welke zich beter bij de moderne toiletten aanpassen. In vele gevallen wordt hel geschoren halsje weel door vlechten of een bescheiden haar wrong bedekt. tok zien we weer kammen en spelden. I dn deze mode-attributen wordt veel werk gemaakt. Zij zijn meestal van schildpad, versierd met pareltjes of simeli-steenljes, soms geheet van zilver of wel vervaardigd van groote geslepen steeiwn en normen, vooral bij avondtoilet ten. do ..finishing touch' van 'l kapsel. Uarquerite. Aardige, soepele modelletjes worden er gelanceerd voor jonge meisjeskleine hoedjes eigenlijk meer mutsjes van zijden tricot, met van voren omgeslagen rand baretten van soepel stroo, met een los omgeknoopten rand van zijde, die harmonieeren moet met de garnee ring van mantel of japon, ofwel waarvan het patroon wordt weergevonden bij de /ijden das. Bij tailleurs worden nauwsluitende, kleine hoedjes gedragen, zooals dat van onze eerste afbeelding. Deze toque is oporigineeie wij ze samengesteld van witte en zwarte geribde zijde. Onze tweede afbeelding vertoont een creatie van het modehuis Helene Ie Cocq, een kunstwerk van zacht beige en paarse zijde. Van hetzelfde modehuis is het elegante hoedje, samengesteld uit zwart stroo en zwart zijden lint, met een speld van glinsterende strass-steenen op de terzijde neerhangende linten. P. D. Een elegante combinatie van zwart stroo en zwail zijden lint. met speld van glinsterende steenen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 16