I Sport van Zondag No. 51 VRIJDAG 7 MAART 1930 1019 Uit den Zeeuwschcn Voetbalbond. Het derde elftal van Beide Middelburgsche tweede-klassers brachten Zondag een bezoek aan Brabant. „Middelburg" trok naar Breda orn in zijn laatsten uitwedstrijd de cadetten te ontmoeten. Zeelandia ging naar Dongen, om de club van dien naam te bestrijden. Een flinke overwinning van de leerlooiers maakte dat de tweede plaats definitief in het bezit van de Dongenaren kwam. Voor de onderste plaats is het nog steeds af wachten. Dosko moet zijn laatste twee wedstrij den nog tegen R. B. C. spelen. Om geheel veilig te zijn zouden de Bergenaren hieruit minstens drie punten moeten halen. Aangezien Dosko Zondag evenwel vrij was, zijn we nog geen stap nader tot de beslissing. Voor de derde klasse A. van den K-N.V.B. ont moetten elkaar Middelburg II en Terneuzen op het terrein van eerstgenoemde vereeniging achter de Meelfabriek te Middelburg. Deze wedstrijd was van geen belang meer, noch voor 't kampioen schap, noch voor tweede of derde plaats op de rang lijst. Hulst heeft namelijk enkele weken geleden reeds het kampioenschap veroverd, terwijl Ter- neuzen, de grootste concurrent van de kam pioenen, niet meer van de tweede plaats te verdringen is. Middelburg II bezet definitief de derde plaats. Hulst zal met Hero en de club uit 2 A, die aange wezen zal worden om degradatie-wedstrijden te spelen, mogen strijden om een plaats in de tweede klasse. Het tweede doelpunt van Terneuzen in den niet 5 t gewonnen wedstrijd tegen de Middelburg-reserves. De doelman kan er niet meer bij. -3 - "N" Ü£B De voetbalwedstrijd Middelburg ll-Teriieuzen (1—5). De Middelburg-reserves maken een doelpunt. Oe Terticuzcn-backs bleven evenwel baas van hun terrein en zetten met forsche trappen hun voorhoede in beweging. Aan de andere zijde weten de Middelburg-backs met succes tegen 't korte spel der Terneuzen-spelers op te treden. Toch is het Terneuzen, dat, door een misverstand in de Middel burg-achterhoede, gepaard aan een fout van den arbiter, de leiding weet te nemen. De scheidsrechter maakte nogal eens een fout. Vooral Middelburg werd er door gedupeerd. Dit had geen gunstigen invloed op de spelers. Er werd veel forscher door gespeeld, waardoor het spel al spoedig veel minder mooi werd dan in dgtt aanvang. Na de rust toen de stand 1 2 geworden was, deed Middelburg wanhopige pogingen den gelijkmaker te scoren. Succes kwam evenwel aan de andere zijde. Terneuzen wist successievelijk den stand tot 1—5 op te voeren. Van de Zeeuwsch-VIaatnsche spelers vonden wii den spil de beste.Ook de linksback en de keeper, die nogal eens van zijn lengte profiteerde, mogen genoemd worden. Merk en Castemiller deden bij Middelburg nogal eens goed werk. Linksback Winkster gaf goed spel. ATHLETIEK Nu de voetbal langzamerhand op non-actief gaat, vragen de zomersporten weer onze aandacht. De athleten gaan dan weer het veld in, om in de open lucht hun loop-, spring- en werpoefeningen te houden. Reeds thans kunnen we den eersten wedstrijd aankondigen. Het is de bekende Middelburgsche Athl. Vereeniging E. M. M., welke ter gelegenheid van haar vijf-jarig bestaan op 5 April wegwed strijden zal houden. Een fraaien wisselbeker stelde de eigenaar van hun clubgebouw ..De Nieuwe Landbouw" beschikbaar. We komen op het eerste lustrum van deze vereeniging en de door haar georganiseerde wedstrijden wel eens terug. Wij kennen niet de kracht van Hero, weten ook nog niet welke tweede klas- ser Hulst tegenover zich zal krijgen, doch gezien het spelpeil van de 3e klasse A gelooven we, dat het voor Hulst zeer veel moeite zal kosten de vacante plaats te veroveren. Middelburg, dat Zondag j.l. Zeelandia lil met 3— Hoewel er, zooals boven reeds ge zegd, noch voor Terneuzen noch voor Middelburg, een betere positie op de ranglijst was te behalen, is er door beide ploegen hard gewerkt. Vooral in den aanvang deden de Middelburgers goed hun best. Er werd vlug en vlot gespeeld. De voorhoede bouwde de aanvallen goed op, de vleugels wer den aan 't werk gezet, terwijl de middenlinie goed steunde. 1 versloeg. Aardig spelmoment uit den wedstrijd Middelburg II- Terneuzen bij 'n hoekschop op het doel der gastheeren.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 19