ZEELANDS 1002 VRIJDAG 7 MAART 1930 No. 51 Een levendig kijkje op een gedeelte van de Goesche gracht, waar een gezellige drukte heerscht door de vele meeuwen en eenden die daar verblijf houden. HET rond de heele stad loopt. Dat is een duur karwei. Maar men kan er toch wel voor zorgen, dat de rioleering niet meer inde grachten uitmondt, en bovendien, dat de grachten op tijd worden uit- gemodderd. Zooals de foto's laten zien, is men daarmee nu in Goes bezig. Heb ik straks harde woorden laten vallen ik wil het nu weer goedmaken. Want in Goes wordt momenteel niet alleen de Oostgracht uitgemodderd, er wordt ook een stuk gedempt. Dit heeft een bijzondere reden en wel deze, dat het nieuwe ziekenhuis aan de gracht is gelegen en de patiënten die aan de open ramen naar frissche lucht zitten te happen stank voor dank krijgen. Om van de dokters niet te spreken Er gaat nu een dertig meter gracht dicht, en dat is goed. Maar het is overigens toch tijd om „hote roepen. Want het mag nu wel waar zijn, dat een gracht stinkt, en dat het niet gezond is bij de uitwasemin gen van stilstaand water te wonen ik vier nu bij Elk huis heeft zijn kruis, en Holland zijn grach ten Er zijn maar weinig steden in ons land die geen grachten bezitten, en er zijn maar zeer weinig grachten, die niet.... stinken. Maar zoo erg als in Goes is het gelukkig toch niet overal. Daar zit men niet alleen met een grachten-, maar ook met een rioleeringsvraagstuk. De kwestie is, dat de riolen in dit stedeke maar heel gemoedereerd in het grachtwater uitmonden. Nu is dit water op zich zelf toch al niet frisch te noemen, zoodat men wel kan begrijpen, welk een genoegen het wonen om en bij de Goesche grachten is. In alle gemeenteraden vallen woor den over de grachten, maar het blijven meestal woor den. Dat is ook geen wonder. Men kan een gracht niet een-twee-drie gaan dempen, en zeker niet, wanneer deze Kijkje op de Oostsingelgracht te Goes, waarvan een gedeelte wordt gedempt, zooals op onze foto te zien is Hieronder nog een fraai gezicht op de Goesche gracht op een prillen lentedag.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 2