Zeeuwsche Omroep Men schrijft ons uit Aardenburg, dat ten na- deele van den smid L. een stormlantaarn ont vreemd is. Het meteorologisch instituut te De Biit is gewaarschuwd. Het profeteert nu aanhou den Windvlagen verwacht met orkanische moge lijkheden; weest op uw hoede No. 51 OOES IN VOGELVLUCHT. Met als uitgangspunt de ruime Markt, die op de foto liet centrum vormt, is liet gemakkelijker, zich in de om liggende straten te oriEnteerenbe langwekkend is het, hoe men zich bij zoo'n luchtfoto 'n veel duidelijker beeld kan vormen van den bouw der stad en van ligging en richting der straten. Ook valt op,hoe massaal de prachtige kerk oprijst boven liet gewriemel van de tallooze nederiger bouwsels. bekend als centrale pre- mie-hengstenkeuring wederom gehouden is. De eigenaars stonden toe, dat de beesten hun ver diende medailles zelf droe gen. Wanneer zullen onze duivenhouders zich tot die nobele hoogte op werken Men meldt ons uit Schore, dat de Nederland- sche Artistenbond zich het lot heeft aangetrok ken van den man, die hier bij het lossen van een lading kunstmest kwam te vallen en eenige weken niet kan werken. Uit Ierseke wordt ons getelefoneerd, dat de brandweer weer een com mando heeft. Wanneer er nu nog voor 'n spuit wordt gezorgd, is de vuur- bestrijding weer in orde. Hallo, hallo hier is het station van den offici- eelen Zeeuwschen Omroep. Het verder ver tellen van de navolgende berichten werd nooit verboden. Men meldt ons uit Zierikzee, dat het harmonie gezelschap „Kunst en Eer" aldaar op 23 April a.s. zijn 100-jarig eeuwfeest plechtig zal probeeren te herdenken. Door de gemeente zijn reeds stappen gedaan in zevenmijlslaarzen om de jubileerende vereeniging een waardig huldeblijk aan te bieden. Voor de „eer" is dus bereids gezorgd. Men is alleen nog maar nieuwsgierig, hoe het met de „kunst" zal afkomen. We hopen 't beste Uit Middelburg seint men ons, dat de gezond heidstoestand in deze stad niets te wenschen over laat. Zoo deden in 1929 zich slechts drie gevallen voor van polyomyelitis anterior acuta. Hierbij mag echter niet verzwegen worden, dat men veel moeite heeft gehad, om die drie lijders voor hoog moedswaanzin te beveiligen. Men bericht ons uit Koewacht, dat de burge meester aan alle ingezetenen bevolen heeft, rupsen nesten uit de Koewachtsche boomen te halen. In spanning wacht men den eersten massalen stormaanval af. Ouden van dagen zijn zich aan het trainen in telefoonpalen en voor baby's denkt men parachutes aan te schaffen. Het Roode Kruis zond reeds vliegende colonnes met vangschermen en schokbrekers. „Eerste hulp bij ongelukken" maakt propaganda voor het idee om de boomen eerst te vellen. Men meldt ons uit Goes, dat de leden van de Oudheidkundige vereeniging „De Bevelander" een excursie zullen maken naar Lonneker, om daar den heer Beverborg te bezoeken, die zoo juist 103 jaar oud is geworden. 'n Speciale koerier uit Hansweert verhaalde ons het avontuur van den Belgischen schipper, die last kreeg met een kommies, wijl er zich sinds negen jaar een papegaai aan boord bevond. „Jij gaat van boord," bulderde de kommies tegen den vogel. 1004 VRIJDAG 7 MAART 1930 Een depêcfie uit Roosendaal laat ons weten, dat tegen alle verwachting in „De Zeeland" niet ontbonden is. Het moet daarentegen juist een mooie dooie zijn. Een betrouwbaar bericht uit 's Heer Arends- kerke doet kond van het feit, dat bij het rooien van boomen op den Rijksweg het electrisch net en een gebouw vernield zijn. Gewoonlijk worden gemeenten meer benadeeld door de in de Raadzaal opgezette boomen I Hier is nu verder niets aanwezig. Tot de vol gende week dames en heeren 1 „Nee, nooit," tierde de papegaai terug. De in functie zoo zwaar beleedigde ambtenaar arresteerde den onwillige en liet hem kerkeren in de Hans- weertsche poort. De veldwachter, die met de verzorging van het gevaarlijke beest belast is, verzocht aan den minister van Koloniën een studie commissie, om uit te maken, of een schippersleven meer waard is, dan het bestaan van een politie agent. Uit Arnemuiden telegrafeerde men ons, dat bij een motorspuitdemonstratie der firma Bikkers een der straalpijpvoerders plotseling de gekste bewegingen maakte, neerviel en gewond wegge dragen moest worden. Vol gens geloofwaardige geruch ten moet de man door een der brandslangen gebeten zijn. De firma heeft ter stond haar gevaarlijk mate riaal moeten oprollen. Men meldt ons uit Vlissin- gen, dat een ingezetene dezer gemeente vlak bij het po- litie-bureau een clandestiene jeneverstokerij had ingericht. Donderdag j.I. is deze euvele daad ontdekt, doordat de stiekeme stoker zijn geheim niet langer kon bewaren en zijn bedrijf de lucht in liet vliegen. De politie heeft thans het misdrijf ontdekt. Al mankeert er blijkbaar iets aan haar reukorgaan haar gehoor is nog voortref felijk Men bericht ons uit Goes, dat daar de jaarlijksche schoonheidswedstrijd voor stamboekpaarden meer Op de centrale keuring voor hengsten te Goes behaalde Mascotte d' IJzendijke het kampioen schap. Foto van den mooien Zeeuwschen kampioen

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 4