Het cdYhantelcostuum in eeref Wijde rokken en slanke lijnen. cHjieuwe Handschoenen Ee/n aardig Helmmutsje van vilts tof 1036 VRIJDAG 14 MAART 1930 No. 52 Het manteicostuum komt weer in eere, en dit zal zeker velen welkom zijn Teruggedrongen door den langen mantel, door manteljaponnen en japonnetjes zonder meer, geraakte het de laatste jaren op den achtergrond. Nu wijst echter alles erop, dat het voorloopig weer zal heerschen en wei in allerlei vorm. Er zijn manteicostuums met zeer korten mantel, waarvan sommige volgens smoking-model, maar ook de drie kwart lange mantel zal worden gedra gen. Bovendien zijn er ensembles van rok met cape. Het manteicostuum is een practische dracht. Ook de vrouw die niet veel geld besteden kan voor haar toilet, kan er zeer langen tijd goed uitzien met een en hetzelfde mantelpak, mits stof en coupe goed zijn, en ver schillende blouses kunnen afwisseling brengen aan het geheel. Een eenvou dig maaksel en een solide stof zijn dan echter aan te raden. De rokken hebben alle eenige wijdte, welke echter zoodanig is aangebracht, dat de slanke lijn behouden wordt, door dat de stof strak spant om de heupen. Ook het eenvoudige doch elegante japonnetje van onze. afbeelding is ont worpen volgens dit principe. De van onderen wijd uitvallende zijbanen zijn i wa—mmmommmmmammammmÊmKHmm om de heupen strak gehouden. Een wit kraagje met jabot geeft fleurigheid aan het sobere toi letje, dat ontworpen werd door het modehuis Marthe Collot. Kraagjes spelen over het algemeen een groote rol bij onze tegenwoordige japonnetjes. Er zijn simpele dingetjes van batist met 'n valencienne- kantje rondom, maar er zijn ook kunstwerkjes van geborduurde zijde of fijne kant. Er zijn eenvoudige kraagjes, doch ook kraagjes met een eleganten jabot als aanhangsel. Er zijn zelfs kraagjes, welke, heel eigenwijs, eindigen met een strik of een paar losse einden op den rug. Het prettige van de kraagjesmode is, dat zelfs een oude jurk er nog aardig mee kan worden opge fleurd en dat al wie handig is met de naald, van 'n lapje zijde of batist of van wat overgeschoten kant zoo'n dingsigheidje in elkaar kan tooveren. Aan handschoenen besteedt de mode ook alle ROBE TAILLEUR in grijs en beige, met van onderen wijd uitvallenden rok. Nieuwe handschoenen in verschillende tinten leder met rijk bewerkte manchetten. aandacht, zooals blijkt uit de verschillende mo dellen onzer afbeelding van het modehuis Caroline. De nieuwe handschoenen zijn, van verschil lende tinten leer,- op allerlei manieren versierd. PAULA DEROSE. Als u uw lieveling eens heel blij wilt zien, maak dan een mutsje, zooals op bijgaand teeke- ningetje is afgebeeld. Het zal hem aller leukst staan, als hij buiten met zijn „Vliegenden- Hollander" bezig is, of als u een auto-tochtje met hem maakt: hij zal zich verbeelden een echte vliegenier te zijn. Het is gemaakt van dikke wollen stof, of peau-de-pêche, het laatste is er uitstekend voor geschikt; we kunnen het kapje maken in bruin, beige, pastel-blauw, mauve, enz. U heeft noodig, twee vierkanten stukken stof, een vierkant stukje van 10 c.M. in contrasteerende kleur voor de vlieg-machine garneering; een strengetje wol hardgeel, en een strengetje wol bladgroen, verder een paar drukknoopen en een lint, om de muts onder de kin vast te maken. Knip eerst een patroon, volgens de kleine teekening. Dit passen we op het hoofdje, van het kleintje, en zoo noo dig worden eenige ver anderingen aange bracht. Is het patroon te diep, dan wordt dit verminderd, aan iederen kant, bij den pijl, bovenaan; is het te breed, dan wordt het van achter veranderd. We knippen twee keer het patroon uit den peau-de-pêche lap. We knippen ook de bandjes van 14 bij 5 c.M. daarna worden de beide kanten bij den pijl aan elkaar genaaid en geperst. Naai dan het mutsje van voor naar achter aan elkaar, ervoor zorgende, dat de dwarsnaden precies tegen elkaar komen van boven; pers ze daarna. Maak de voering op dezelfde manier. Draai het kapje om, pers het, en naai het kapje erin, zoodat de steken onzichtbaar zijn. Om verzekerd te zijn, dat de klepjes goed plat worden, is het aan te raden, voor het stikken de ronde lijn, wat in te nemen. De twee reepen van 14 bij 5 c.M. naaien weop elkaar tot een strook; ook kan men volstaan met één strook stof en één strook voering op elkaar; dit is minder dik, dit wordt de hoofdband. Bevestig dezen juist even op den rand, zooals de teekening laat zien. Stik hem goed onzichtbaar vast, en pers den verkeerden kant en den onder kant. Knip de vlieg-machine uit, van grijze stof of een andere kleur en plaats de stukken over elkaar, zooals op de teekening te zien is. Maak nu hier en daar wat aardige bloempjes, van wol geborduurd, op den hoofdband en de zijkleppen. Het kinbandje wordt aan beide oorkleppen met drukknoopen be vestigd. d. L. EEN PRACHTIGE, SCHOONE TEINT, FRAAIE 25 CENTS PER TABLET. N.V. DE LEVERS ZEEP MAATSCHAPPIJ. VLAARDINGEN

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 16