Sport van Zondag No. 52 VRIJDAG 14 MAART 1930 Nieuws uit den Zeeuwsclien Voetbalbond. De Zeeuwen, het kranige team uit Vlissingen, dat wederom het kampioen schap behaalde. Jammer, dat de Zeeuwen door gebrek aan een beter veld niet tot den K.N.V.B. kunnen toetreden. De Middelburg-aanhangers verwachtten het niet, dat hun favorieten een 32-over- winning op Dongen zouden behalen. Vorige week nog kregen de plaatselijke concurrenten met 63 klop van de Dongenaren. Het is een mooie prestatie van d.e groen-witten, de club, welke de naaste concurrent van T.A.C. was, te verslaan. De Middelburgers maakten door deze overwinning een einde aan de mogelijkheid, dat Dongen nog gelijk met of boven T.A.C. zou komen. Door deze overwinning heeft Middelburg nog steeds kans op de derde plaats, evenals de andere Middelburgsche club Zeelandia. Op eigen terrein heeft Middelburg dit jaar geen enkelen wedstrijd ver loren. Een mooie prestatie. De wedstrijd begon zeer vlug met aanvallen aan beide kanten. Het was te voorzien, dat dit tempo niet tof het laatst zou worden volgehouden. Na de rust was het tempo dan ook werkelijk niet zoo vlug. De Dongen- voorhoede bracht er niet veel van terecht. Een enkele solo-ren van een der spelers, besloten door een soms ge vaarlijk schot, was het eenige mooie wat de Dongen-aan- vallers te aanschouwen ga ven. Hun samenspel vlotte niet erg. Zij speelden vaak te kort. De vleugelspelers probeerden het ook eens met een mooi schot, doch meestal zonder suc ces. De meeste schoten gingen naast of over het doel. Slechts één doelpunt konden zij maken. Hun tweede punt werd door een der Middelburg-spelers zelf gemaakt. De Middelburg-voorhoede zag kans, drie mooie doelpunten te maken. De buitenspelers zetten de ballen goed voor. Geelhoed leek ons beter dan Bosschaart. De laatste grijpt niet forsch genoeg in. Van de binnenspelers was Dirkx was weer de beste Hij haalde de ballen ballen dikwijls op en deed er dan altijd iets goeds mee. Den tnidvoor hebben we wel eens De wedstrijd Middelburg-Dongen. Aanval der Brabanters op het Middelburgsche doel. Een doelpunt voor Dongen in den wed strijd tegen Middelburg op Zondag j.l. 1039 beter gezien. Hij houdt den bal te veel bij zich, Zijn schot is meestal gevaarlijk. De Middelburgsche middenlinie werkte hard en hielp zoowel in aanval als verdediging. De rechts half trekt zich nogal veel in de verdediging terug. Ook konden zijn schoten wat harder zijn. Hij doet evenwel ook veel goede dingen. Hij hangt als 'n klit aan z'n tegenstanders en ontfutselt hun vaak den bal. De Middelburg-backs mogen er zijn. Zij grijpen forsch en tijdig in en keeren daardoor menigen lastigen aanval. Beide keepers waren goéd en ver richtten hun werk naar behooren. In de Dongen-middenlinie was de spil de beste. Steeds was hij op z'n plaats en steunde zoowel de aanvallers als de verdedigers. Van de backs viel vooral de linksback op, die zijn terrein steeds weer Middelburg klopt Dongen met '3-2. Moment uit den strijd voor het doel van Dongen. met forschgetrapte en goedgerichte schoten zuiverde Wat ons het meest opviel, was, dat de Middelburg voorhoede soms speelde met een vuur en enthou siasme, als we nog slechts zelden van haar zagen. T.A.C. is kampioen. Proficiat Tilburgers 1 Door hun overwinning op Velocitas en de nederlaag van Dongen tegen de Zeeuwen is het pleit beslecht. In de onderste regionen blijft de spanning er nog steeds in. Dosko deed goed werk, do'or van Roosen daal te winnen en dan nog liefst met flinke cijfers (4—1). De Bergenaren hebben thans evenveel punten als Vlissingen en moeten nog spelen tegen R.B.C. in Roosendaal. Breda zag kans zijn stad- genooten met 12 te kloppen. Voor Velocitas begint het er langzamerhand ook donker uit te zien. De cadetten hebben thans elf punten en moeten nog drie wedstrijden spelen. Voor Breda, dat nog vier wedstrijden moet spelen en thans twaalf punten heeft, bestaat niet veel gevaar meer. Het Zwaluwenelftal, dat op Mardi-Oras te Brussel een smadelijke nederlaag leed tegen de Roode Duivels. Staande v.l.n.r.De Koning (V.S.V.), v. Run (P.S.V.), V. Loon (Willem II). Reineyer (Go Ahead), Wolf (D.F.C.), Hoogmoed(Z.F.C.), Lust (Z.F.C.). Knielend, idem Homborg (Blauw Wit), v. d. wilt (V.U.C.). v. d. Aa (Willem II). Hofman (Fortune).

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 19