D MAE M N OAGDAG MOT IK E 1 1024 VRIJDAG 14 MAART 1930 No. 52 -.-. v- rFofo am.mj Terneuzen vanuit de lucht met op den voorgrond de groote sluis. C Hallo, hallo hier is het zendstation van den Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is steeds geoorloofd. Men meldt ons uit Vlissingen, dat het Zaterdag en Zondag vrij rumoerig is geweest. Bij enkele vechtpartijen werd van het mes gebruik gemaakt, terwijl alle cellen op het politie-bureau bezet waren. In verband hiermee wordt oprichting overwogen van een Stedelijk Orkest. Over „cellisten" zal men tenminste ruimschoots beschikken kunnen. Uit dezelfde plaats seint men ons, dat ten na- deele van een Duitsch kapitein een partijtje kijkers is gestolen. Het ontvreemde alsmede de ontvreem- der werden opgespoord. Ze liepen terstond in den kijker, zooals te begrijpen is. Een Tholenaar telefoneerde ons, dat de ge broeders Schot in ,,de Eendracht" een echten haai gevangen hebben. Het dier had een haak in den bek en was waarschijnlijk door bloedverlies gedreven, de Schelde opgekomen, in de hoop 'n flesch sanguinose op te pikken, wat hem mislukt is. Honderden, neen alle Tholenaars zijn het monster gaan bezichtigen. Het wordt als een geluk beschouwd, dat er geen twee gevangen zijn, daar 't geheele dorp dan naar de haaien was gegaan. interessanter te weten, waar men niet aan die razzia doet. Voor 't overige is het ons niet dui delijk, waarom men het zoo weinig op 't bastaard satijn begrepen heeft zou de kunstzijde niet heel wat meer verliezen veroorzaakt hebben Onze bijzondere correspondent te Waterlands kerkje liet ons weten, dat twee vischventsters uit Breskens even buiten IJzendijke met paard en kar te water reden. Het paard verdronk en met moeite werden de visscherinnen uit het natte element verwijderd. Per auto vervoerde men haar naar Breskens. Den volgenden morgen is de visch uit de sloot gehaald. Geen der beesten was wegge zwommen. Van dierentrouw gesproken Onze speciale verslaggever te Groede gaf ons per draad kennis van het feit, dat de muziek vereniging „Eendracht maakt macht" op 1 Juni a.s. wegens haar 90-jarig bestaan een muziekcon cours gaat organiseeren. Als verzachtende om standigheid zij hierbij gemeld, dat er ook feestelijk heden zullen worden gehouden. Men meldt ons uit Heinkenszand, dat de op roep van B. en W. om sollicitanten naar de vacee- rende betrekking van dorpsomroeper geen resul taat had. Ons compliment aan de Heinkenszand- sche ingezetenen. Zij beseffen terecht, dat, nu onze draadlooze Zeeuwsche Omroep zoo goed werkt4 het voorwereldlijk instituut van den man met de gebarsten schreeuwstem dient te ver dwijnen 1 Uit Roosendaal deelt men ons mee, dat Maandag 17 Maart een nieuwe poging zal worden gedaan om „de Zeeland" te ontbinden. Voorts verzoekt men ons de vennootschap niet meer met „mooie dooie" doch als 't „levende lijk" aan te spreken. Uit Sint Laurens deelt men ons met enthousiasme mede, dat de algemeene dorpsontwikkeling zoo is gestegen, dat Maandagavond tot de oprichting van een inondorgel- muziekvereeniging kon worden overgegaan. Dertig heeren traden onmiddellijk toe. Indien de presta ties dezer mannen voldoende ge waardeerd worden, hoopt men eer lang de mondorgels door draaior gels te kunnen vervangen. Uit zeven en veertig gemeenten van Zeeland gewerden ons berich ten, dat de jeugd slachtingen onder de gevreesde rupsennesten aan richt. Momenteel vinden wij het Mina mas 'n boerernisje en ze diende in de stad: Bie zmaer groaze, stadse mensen, Soeg ze mist nie 'oe ze 't 'ad 't 1Vas toen mie de Goesche toandag dazze 's aenens uut mou gaen Zee Meoroiuv Ik mil niet dat je 's aoonds laat gaat op de baan. Mina kost mè ard gaen schreeume, Mae ze ieum d'r eige goed En ze zee: Jie kent de Zeeuwen glad nog nie, a je zo doet 'k Wille altied poe je merreke, Mae m'n oagdaegen mok A'k oandaeg gin feest mag 'ouwe, Mensen, ik besturf 'et mè En ze gieng mae zonder oruegen, en ze dansten 'a]f den nacht En om nier uur snokte z' effen an de belle, lang nie zacht. Mae poe da ze open deëe zee d'r nrieër gee me noe Mó je nie nraege. rnó je doeë, zee ze toen, alla. toe toe Hopen zat Meoroum verpletterd oner die brutaliteit. En ze zeiMaar morgen zet ik haar op straat, die slechte meid Mae den arren ochtend pond ze 'n doaze maefels naest d'r bord En die Mina liep te schreeuwen Mie d'r oagen in d'r. schort. 'k Wille alles poe je doene, Je zei mae 'oe da je 't wil J'oesse. boene, kellene, schure, Mae m'n oagdag mot ik En zo bleef Mina d'r toch, En d'r oagdag 'eit ze nog VA DEI? A TS. Uit Middelburg seint men ons, dat de brandvrees den inwoners nog immer parten speelt. Beleefd doch dringend verzoeken de ge meentelijke autoriteiten daarom de kachels aan te maken zonder rook en geen lucifer in 't openbaar aan te strijken. Wegens de dikke nevelen over de Schelde staakten verscheidene booten den dienst, waardoor de reizigers hun aansluitingen misten. Men begrijpt thans, waarom men dit natuurverschijnsel aanduidt met ,,'t mist." Voorts deelt men ons mede, dat te Kwadendamme weer een auto door het locaaltje geramd werd, dat de overwegwachter bij 's Heer Arendskerke om het ophalen der boomen niet te vergeten, deze bij voorkeur dichthoudt en dat Middelburg met Goes om het christelijk lyceum kampt. Tot de volgende week dames en heeren

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 4