Sport van de Week 18 VRIJDAG 21 MAART 1930 No. 1 ook niet-Zeeuwen zich voör de door E.M.M. georga niseerde wedstrijden te interesseeren en namen o.a. aan den Singelloop deel. Toen E.M.M. er eenmaal was, ging de Kon. Ned. Athl. Unie zich ook met Zeeland bemoeien. Het gevolg was de oprichting van den Zeeuwschen Athl. Bond. Deze Bond schrijft jaarlijks competitie-wedstrijden uit en organiseert de Zeeuwsche Kampioenschapswedstrijden. In 1929 werden door E.M.M. een groot aantal wed strijden gehouden, waarvan de één al schitterender verliep dan de andere. De kroon op 't werk der E.M.M.-bestuurderen was, dat door hun leden de Estafette rond Middelburg als eerste werd beëin digd. Naast deze Estafette werden gehouden een Adspirantenwedstrijd, Nationale atletiekwedstrijd Singelloop en Aflossingswedstrijd. Een groot aantal eerste en lagere prijzen behaalden de leden in dit jaar. Zij werden eerste in de competitie en De gymnastiek- en turnver. Achilles te Middelburg organiseerde verleden week een uitvoering voor haar dames- en meisjesleden m de sociëteit Schuttershof. Kiekje tijdens de oefeningen. De eenige nog niet uitgespeelde Zeeuwsche 2de klasser trok Zondag naar Velocitas en kreeg met 5—1 klop. Zijn kans op de derde plaats is hiermede verkeken. Middelburg blijft nu deze plaats bezetten. Velocitas bereikte ook, evenals Breda, dat door een gelijk spel (00) tegen de kampioenen een puntje veroverde, het fatale minimum van 13 punten. Dosko stelde zich door een 0—2-overwinning op R.B.C. buiten gevaar. De positie van Vlissingen wordt steeds slechter. Deze positie blijkt het beste uit onderstaanden stand en programma burg haast geen athle- tiek, behalve in enkele vereenigingen, die de athletiek als aanvullende sport beoefenden. Door E. M. M.'s verschijning kwam daarin verandering. Reeds in 1926werden wed strijden uitgeschreven, waaraan door vele Zeeu wen werd deelgenomen. Later in 1928 begonnen Dosko 20 Breda 17 Velocitas 18 Vlissingen 20 51—56 27—47 43—59 33—63 Breda speelt nog thuis tegen Mevo en uit tegen Velocitas en Zeelandia. Velocitasthuis R.B.C. en Breda. Op 16 Maart j.!. was het vijf jaar geleden, dat te Middelburg werd opgericht de athletiek-vereeni- gjng „Eendracht maakt Macht". Wij hebben den voorzitter van E.M.M., den heer v. d. Plasse, eens opgezocht om een en ander uit de geschiedenis en 't. leven van deze vereeniging te vernemen. Direct verklaarde deze zich, voorkomend als altijd, bereid, ons inlichtingen te verschaffen. Oorspronkelijk waren bijna alle leden onder officieren, afkomstig uit het garnizoen te Middel burg. Niet lang duurde het echter of burgers sloten zich aan. Thans zijn onder de pl.m. 50 leden en adspirantleden nog slechts enkele militairen. Vóórdat E.M.M. werd opgericht kende Middel- Nieuws uit den Zeeuwschen Voetbalbond. Sinoto II, dat Zondag j.l. tcRen MiddelburR III in het strijdperk trad. 't Voetbalseizoen spoedt ten einde. Athletiek en andere zomersporten ontwaken.Onze fotoRraar kiekte dezer daRen de bekende Middelburgsche athletiekvereenlging E.M.M., welke haar eerste - uilen ook iu het komende seizoen wel weer van zich doen spreken. lustrum vierde. De E.M.M.ers Ariël klini-kampioenschapvanZeeland. Zaterdag j.l. hield de afd.Zeeland van den Landeiijken Bond van Ariëlrijders heuvelklimwedstrijden voor hare leden. Ónze fotograaf kiekte de deelnemers bij den afrit te Middelburg verwierven een groot aantal kampioenschappen. Ook in wedstrijden buiten Middelburg werden fraaie resultaten bereikt. Twee E.M.M.'ers, n.l. Jac. Boot en Jo Schipper namen deel aan de Kampioenschappen van Nederland. Dit alles werd bereikt onder de zeer bekwame leiding van den heer v. d. Plasse, die vanaf de oprichting de oefeningen leidt. Wij vertrouwen, dat onder de deskundige leiding van den heer v. d. Plasse nog vele fraaie resultaten zullen worden bereikt. De Vereeniging wenschen wij geluk met haar eerste lustrum en nog vele succesvolle jaren. Nog een jubilaris treffen we deze maand in de M'burgsche sportbeweging en wel den heer J. A. Bal, den sympathieken Directeur-leider van de Gymna.- tiekvereeniging „Achilles". Op 22 Maart herdenkt hij den dag, dat hij vóór 25 jaar toetrad tot het Kon. Ned. Gymn. Verbond. Aan veie vereenigingen is de heer Bal verbonden geweest, we noemen Medioburgum, Wilhelmina, beide te Middelburg, Paquis te Genève en sedert de laatste 12 jaren verleent hij be langeloos zijn medewerking als leider aan diverse gymnastiek- vereenigingen. Hij bezit vele diplo ma's, eereteekens, medaille van verdiensten van't K.N.G.V. enz. Wat hij met de vele jeugdige en oudere leden van „Achilles" weet te bereiken, hebben we j.l. Vrijdag op een uitvoering van de dames en meisjes dezer vereeniging kun nen aanschouwen. Alles werd keurig en vlot afgewerkt, vooral de ver schillende Plastische standen waren prachtig. De vereeniging „Achilles" kan trotsch zijn op een leider die dit met 3e leden weet te bereiken. Wij zijn ervan overtuigd, dat het „Jan Bal" zooals hij onder sportvrienden steeds wordt ge noemd, op 22 Maart aan blijken van belangstelling en waardeering De heer J. A. Bal.de huidige leider van de vereeni- niet Zal ontbreken. Hij heeft dit ging „Achilles" herdenkt dezer daRen het feit, dat vftiip vorriipnrl hij reeds 25 jaar de gymnastiek en athletiek beoefent ten volle verdiend.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 18