Helvaren 7EELANDS Langs 2 VRIJDAG 21 MAART 1930 No. 1 Het welvaren van de Zeeuwsche steden blijkt meestal uit de drukte, die men in de om geving van de haven vindt. Nergens is dan ook het vertier grooter dan in de omgeving der kaden. Waar deze over het alge meen klein zijn, is er een zekere noodzakelijke traagheid in het verkeer, die in gelukkige over eenstemming is met het Zeeuwsche karakter. Men haast zich in Zeeland niet, en daarom behelpt Drukte in de hanen en langs de kade te Goes. men zich graag met de veelal te kleine ruimten. Een der aardigste kaden is wel de Goesche. Opmerkelijk is het, dat de havenkom- ongeveer denzelfden vorm heeft als die van het eiland Zuid-Beveland. Er omheen staan vele oude huizen, waarvan het bekende Gothische, dat tot museum wordt ingericht, het fraaiste is. Leuk is het koepel vormige gebouwtje van den vischafslag. Daar wordt nog dikwijls visch geveild, een groote attrac tie voor hen, die van oude gebruiken houden. Op de kade zelf is in Goes altijd een groote drukte. Er is veel te weinig ruimte, en de smalle brug vermeer dert het aantal verkeersstagnaties nog. Maar wat het lossen betreft heeft men verderop, buiten de stad, opslagplaatsen gemaakt, zoodat veel schepen buiten de kom blijven. Goes krijgt nog altijd een behoorlijk aantal schepen binnen. Men moet zich echter in alle opzichten behelpen, want ook het kanaal is zeer smal. Breeder wordt het aan het Goesche Sas, waar veel gezwommen wordt. Ongetwijfeld is het Kanaal van groot belang voor de Goesche stad, hoewel de scheepvaart ver mindert door den aanleg van den locaalspoorweg, die het bietenvervoer grootendeels tot zich heeft getrokken. Overigens is de Zierikzeesche kade de „echtste" van Zeeland. Zooals men weet, heeft Zierikzec een vloedhaven en stroomt de kade bij springvloed nogal eens onder. Men doet daar maar De kade oan Zierikzee met den mooien molen op den achtergrond. MIDDELBURG. De Rouaanhanen met haar levendig handelsverkeer. Ia-uk is het koepelvormige gebouwtje van den vischafslag met daarachter het fraaie patriciërshuis.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 2