Zeeuwsche Omroep 'l Scezelcen 4 VRIJDAG 21 MAART 1930 No. Hallo, halloHier is 't draadloos station van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het ver der vertellen van deze berichten kan zonder bezwaar geschieden. Men meldt ons uit Middelburg, dat een jonge man ter gelegenheid van zijn verjaardag een schoo- ne taart kreeg thuis gestuurd. Toen de jongeling echter het geschenk wilde consumeeren, bleek de inhoud te bestaan uit zeer onedele stoffen. Ern stige vermoedens zijn gerezen tegen de vroegere verloofde van het slachtoffer der zoete wraak, terwijl de „keuringsdienst van waren" den snoo- den vervaardiger van het onhygiënische product op den korrel nam. De Middelburgsche gemoederen zijn over zooveel verdorvenheid ten zeerste ge schokt. Een belangeloos berichtgever te Meliskerke schreef ons, dat door de langdurige droogte op het platteland van Walcheren veel gebrek aan drink water begint te komen, waardoor inensch en dier naar regen verlangden. Dergelijke perioden van droogte, meent hij, kunnen zeer medewerken om ook op het platteland een waterleiding te krijgen. We stuurden dezen man terstond een tele gram met betaald antwoord, hoe dit natuur- technisch wonder mogelijk was. Hij heeft niet geantwoord. Wij wachten af. Ons agentschap te Vlissingen seinde ons, dat aldaar een oude heer was gearriveerd, directeur van een borstelfabriek, die in zes dagen tijds van Hoorn naar Vlissingen is geloopen. Onnoodig er bij te zeggen, dat onze vertegenwoordiger den ongelukkige terstond verteld heeft, dat er tegen woordig ook een trein naar Zeeland rijdt. Men meldt ons met verontwaardiging uit Goes, dat zich op de Dinsdagsche markt het volgende heeft afgespeeld. Een koopman riep van z'n sigaret jes, dat ze afkomstig waren van den ex-sultan van Turkije en dat hij ze zelf van Kemal Pasja gekocht had. Zeventien doosjes vlogen na de eerste aan prijzing in de handen van de Zeeuwsche boeren en vijftien dubbeltjes kwamen slechts in de grijp vingers van den handelaar. De wanbetalers ble ken niet te vinden. Toen riep de gedupeerde: „Kan me niks verdit-en-dattenkom wel an me sente.... ik loop morge alle siekehuizen in Zeeland af, dan valle se vanself in me poute 1" Uit Vlissingen kwam tot ons het bericht, dat de vermaarde ferry-boot „Koningin Wilhelmina," van den dienst Vlissingen—Breskens, welke aan „de Schelde" verschillende voorzieningen heeft ondergaan, wederom in dienst is gesteld. Met de vacantie van de ingezonden-stukken-schrijvers is 't nu afgeloopen. Uit lerseke wordt ons gemeld, dat men de vorige week in den Molenpolder is begonnen met het rooien van de herfst-aardappelen. Hoewel deze knolvruchten zonder centrale verwarming over winterd hadden, waren zij nog heel goed van kwa liteit. Het zal een teleurstelling voor deze aardap pelen zijn, wanneer ze bemerken, dat ze ondanks Arjaen, ik gae temet nae stad. Goed, zeil 'un, mae weet je mat? Ael temet een boezeloen. 'k E d'r gin om an te doen. Goed, zee. Kee, en gierig op pad. Mie de buzze nae de stad. In een mienkel mie fesoen. Zee ze'k mot een boezeloen, l'oe m'n nint, ie 'eet Arjaen. 't Mot 'n bitje groazig staen. O, jemel, da's nar re goed! )eoee centen krie je noe En ze gong de mienkel uig. Mae ma dee da stomme snnut t Pakje liet ze legge, jaet l'oe de mienkel op de straet. Kwam ze arre meek in stad In de mienkel mae ze 'l 'ad. En ze zee.Bin 'k noe is zot VVt www W «TfTTTtlVrTTTTTTfTfl SAS VAN GENTeen fraaie luchtop name van het aardig gebouwde plaats je met op den achtergrond het kanaal. die merkwaardige praestatie geen cent waard zijn. Uit Goes gewerd ons nog de tijding, dat de op 11 Sep tember a.s. te houden histo rische optocht zal voorstellen het bezoek van wijlen koning Willem i aan Goes ter gelegen heid van de opening der nieuw gegraven haven. Er is 'n strijd ontbrand, wie als de koning op moet treden; gelukkig kan de haven zelf nog mee spelen. Men meldt ons uit 's Graven polder, dat de leergierigheid der jeugd op verblijdende wijze toeneemt. Verschillende leer middelen uit de openbare school als hardhouten pyramiden, afgeknotte kegels en kubieke decimeters zijn spoorloos ver dwenen en worden blijkbaar bij zelfstudie op de boerde rijen gebruikt. In den gemeen teraad opperde helaas een der vroede vaderen de veronder stelling, dat men de kachels er mee aangemaakt had, terwijl hij clementie inriep voor de banken. Die blaam is natuur lijk onverdiend. Uit Kloetinge telegrafeerde men ons, dat de familie Rademacker Schorer-Clotterbooke Patijn van Kloetinge, duizend gulden heeft gegeven voor de restauratie van het orgel in het Ned. Herv. kerkgebouw. Nadere bijzonderheden kon onze berichtgever niet melden, aangezien die lange familie-naam hem toch al tot de betaling van zooveel seinkosten verplichtte. Uit alle deelen van Zeeland bereiken ons enthousiaste brieven van instemming over een daad van de regeering, waaruit blijkt, hoe precies die op de hoogte is van de waarde-verschiilen tus- schen metalen. Een landarbeider, genaamd IJzer- man,ontving wegens massa's jaren trouwen dienst de bronzen eere-medaille. Men is er van overtuigd, dat de gedecoreerde een gouden plak ontvangen had, wanneer hij Zilvcrstein genaamd was geweest. Voorts meldt men ons uit Haamstede, dat een consortium terreinen langs den duinrand heeft aangekocht om er bloembollenteelt te probeeren, dat de P. Z. E. M. electrische installaties in huur koop gaat geven en dat de Landbouwschool te Hulst in de zitting der Prov. Staten bijna getor pedeerd is. Hier is nu verder niets meer aanwezig. Tot de volgende week dames en heeren 1 Bin m'n essens glad kepot. Liet ik toch da boezeloen Bie joe legge, stommen 'oen! 'k Was merentig op de Mart, Zag ik die kedee nail Zroart. 'k RiepePie, mö j'is mat doen Ael noe mien da boezeloen. Dak zó pas nergelen Net, zee Pie, da ziunmen D arren dag, mie goed fesoen, l'roog ik ruie m'n boezel oen. Zee ze: IVaer bin 'k noe 'erocht? 'k L d'r glad nie om 'edocht! 'k Zee: Wa bi j'een stommen icul! Zoa, zee ze: nuul trok owd! Kma. ma mö je d'r an doen Gee maer 'n arren boezeloen! VADER CATS

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 4