VROUWENLEVEN n,EU*Wa«s«°<*s TOI ZEEP Z aclit Welriekend Wit ^Qj t) 36 VRIJDAG 28 MAART 1930 No. 2 Elegante, zeer modieuze creatie in zwart en wit. figuren de meest voordeelige is; daar is de strak gespannen lijn of het smalle ceintuurtje precies om de taille en daar is ook nog het empire-model, waarbij de taillelijn even onder de buste valt. Een voorbeeld daarvan vertoont onze tweede afbeelding. Dit toiletje van zwart crêpe georgette werd eveneens ontworpen door het huis Yvano. De garneering van de taille geeft een bolero effect, terwijl kleurige zigzaglijnen het geheel op fleuren. Jean Latour is de ontwerper van het toilet onzer derde afbeelding, een elegante creatie in zwart en wit, dat op origineele wijze is bijeen gevoegd. En nu de nieuwste zomerstoffen. We zullen weer veel gebloemd dragen ofwel groote of wel zeer kleine kleurige figuren op 'n zwart of in elk geval donker fond. Crêpe satin is nog steeds in de gratie, maar daarnaast ook faille, moiré, crêpe de chine, crêpe georgette, marquesette, chiffon, tule en marocain. Wat kleuren betreft daar zijn vooreerst allerlei lentetinten wit, geel, groen, rose ook donker blauw, grijs, wijnrood en veel zwart of donker blauw met wit. Bovendien heeft het koninklijke huwelijk in Rome geïnspireerd tot een nieuwe tintSavoye-blauw, een kleur tusschen hemels blauw en saffierblauw. En bij ai die verschillende kleuren en modellen, waartusschen we kiezen kunnen, zal het wel niemand moeilijk vallen, het model of de kleur te vinden, welke het meest geschikt is voor het eigen persoontje. PAULA DEROSE. Toilet van zwart crêpe georgette met bolero-effect en hoog geplaatste taille. Kleurige garneering van zigzaglijnen. iets, maar ook vele mantels en japonnen worden getooid met grootere en kleinere capes in allerlei modellen. En zoo'n klein pagemanteltje, zoo'n paar losse vleugels op den rug, kunnen een bizon der elegant effect teweeg brengen. Meer „gekleede" japonnen worden langer ge houden dan de japon voor iederen dag. De rokzoom is dan ook vaak ongelijk. Bij groot toilet verovert zelfs de sleep hoe langer hoe meer terrein. De taillelijn wordt op verschillende hoogten aangebracht. Daar is de lage taillelijn, om of even boven de heupen, welke voor eenigszins zware Met zekerheid valt er gewoonlijk niet veel te zeggen van komende modes, daar lang niet alles wat de modekoningen ontwer pen genade vindt in dé oogen der vrouwen. Maar enkele dingen zijner, waarop we wel mo gen rekenen, omdat vrijwel alle modescheppers het er mee eens schijnen te zijn. Vooreerst dan bij eenvoudige kleeding en bij sporttoiletten komt de taillelijn op of eenigszins onder de normale taillehoogte, terwijl de rokzoom ruim een handbreedte onder de knie valt. Bij deze kleeding geldt het parool, dat ze gemakkelijk zit ten moet, zoodat niets strak gespannen wordt. In plaats van blouses worden veel tricot jumpers en vesten gedragen. Wat betreft het mantelcostuum: de eenvoudige tailleur, liefst gemaakt door een kleermaker, zal weer veel gedragen worden. Maar ook allerlei fantasiemodellen zullen ons worden aangeboden. En als een nieuwigheidje staat de cape op het programma, welke den korten of driekwart langen mantel wil vervangen. Onze eerste afbeelding geeft zoo'r rampiet van rok, cape en blouse in beeld. Het we.- ontworpen Rok met bijbehoorende cape van donkerblauw wollen crêpe marocain met'witte gestreepte .blouse. Dit zij n Je Jrie eigenschappen waarJoor vrouwen het een genot vin Jen zich te ftvasschen met N V. DE LEVERS ZEEP MAATSCHAPPIJ. VLAARDINCEN 25 CENTS PER TABLET door het modehuis Yvano en uitgevoerd in marine blauw wollen crêpe marocain. De overhemd blouse is wit gestreept. Heel nieuw is het model van den rok, die met lussen aan de leeren ceintuur bevestigd is. "De pelerine geeft een lichte beschut ting bij eenigszins koele zomerdagen. De cape schijnt over het algemeen een groote rol te zullen spelen bij de nieuwste modes. Niét alleen vertoont ze zich als een op zich zelf staand

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 16