Sport van de Week JanK No. 2 VRIJDAG 28 MAART 1930 39 Beide doelverdedigers kunnen op een goeden wedstrijd terugzien. Baronie heeft o.i. de 2—3 zege verdiend. We kunnen nu wel als een vaststaand feit aannemen, dat Vlissingen degradatiewedstrijden moet spelen. Het kan raar loopen in 't voetbalwereldje. Vorig jaar waren de Vlissingcrs kampioen en nu.. Ja, we vreezen, dat de mannen van Kokelaar het niet bolwerken tegen „Hero". De geruchten, die zich over de Brabanters verspreiden, zijn niet erg bemoe digend voor de Scheldestadbewoners. De voorhoede schijnt bijzonder goed te zijn. „Hero" is reeds eenige weken klaar ge speeld, doch de „conservenmannen" hebben niet stil gezeten, lederen Zondag werd een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld. Zoo o.a. tegen twee westelijke 2e klassers n.i. Unitas en O.D.S., beide in Zeeland bekende clubs. Tegen „Unitas" (Gorinchetn) werd met 4-3 verloren, terwijl tegen O.D.S. werd gelijk gespeeld Nieuws uit den Zeeuwsehen Voetbalbond. Vlissingen 111 klopte Zondag het 3e elftal van Zeeland met 2-1. ZEELAND IADE BARONIE 2—3. De competitie heeft haast haar einde bereikt. De laatste wedstrijden van Zeelandia zijn beide tegen Bredasche clubs. Eén er van werd Zondag gespeeld n.l. tegen de Baronie. Het is den Bredanaars gel ikt, de Zeeuwen te overwinnen. De wedstrijd was niet bijzonder mooi. Behoudens eenige goede momenten was 't spel aan den mid- delmatigen kant. Er stond voor geen van beide clubs meer iets op 't spel, en dit was misschien de oorzaak, dat 't noodige enthousiasme ontbrak. Ook werd het spel nogal eens onderbroken door de vele ^bandage vallen. De bal werd vaak te hoog gespeeld £n de vrij straffe wind joeg hem dan over 't lijntje. Dit alles heeft 'n ongunstigen invloed op 't spel ge had. Twee vlugge voorhoedes stonden tegenover twee verdedigingen, waarvan de één, die van de Baronie, zeer goed was, terwijl de Zeelandia-achter- hoede, over 't algemeen niet slecht, niet in den vorm was, waarin we haar vele malen zagen werken. Pluymers, de rechtsback, is een zeer goed achter speler, doch begaat de fout te veel en te hard naar den keeper terug te spelen. De Baronie-backs dron gen goed op en bereikten daarmede, dat de mid denlinie gedwongen werd zich direct achter de voorhoede op testellen. De rechtshalf, een nog zeer jong speler, speelde evenals de rechtsbuiten een goede partij. In de voorhoede ontbraken schut ters. Er werd soms aardig gecombineerd, doch voor 't upel was het meestal mis. Er dient bij vermeld te worden, dat Zeelandia zoo nu en dan niet over geluk te klagen had. We gelooven, dat de Baronie met haar groot aantal zeer jonge spelers volgend jaar een niet te onderschatten tegenstander zal zijn. Bij de Zeelandia-mannen vlotte het niet erg. Eenige vlugge aanvallen brachten wel gevaar en twee doelpunten waren er 't gevolg van, doch meestal konden de Baronie verdedigers met succes ingrijpen. De middenlinie schoot in haar aanvallende taak te kort. Zeelandia verliest op eigen veld met 2-3 van De Baronie. Speln Bredanaars. De bal gaat juist over. ament voor tiet doel der Libn Deycrs, de bekende Hol- landsche filmactrice,maakt ken nis met de hockeyspelers van het Nederlandsche B team, die Zaterdag op Houtrust met 4-0 door de West-Duitschers wer den geklopt. 55. Deze cijfers toonen, dat er doelpunten uit de voorhoede komen. Het groot aantal tegenpunten pleit echter niet voor de verdedigers. We weten evenwel, dat de Weste lijke 2e klassers sterker zijn dan onze Zuidelijke 2e klassers. Dus, VJjs- singen„Weest op uw hoede". GYMNASTIEK Pe wedstrijd Zeelandia-De Baronie. Kiekje van een aanval op het Bredasche doel. De bal loopt juist naast. Zaterdag gaf de Gymn.-Ver. „Achilles" haar tweede uitvoering. Nu voor de jongensafdeelingen. Aan de verschillende toestellen werd aardig ge werkt. De directeur-leider, de heer Bal, liet zich, ondanks zijn jaren, niet onbetuigd en gaf eenige goede oefeningen te zien. Alles te memoreeren, wat we dien avond gezien hebben, is niet doenlijk. Van jong tot oud hebben ze allen hun best gedaan. Weer hebben we verwonderd gestaan over hetgeen de heer Bal met zijn jonge kereltjes weet te berei ken. Als bijzonder goed noemen we nog de stok- en halteroefeningen. Ook de Marinergroepen waren bijzonder aardig. De prettige samenwerking tusschen de M'burg- sche sportverenigingen kwam tot uiting door de medewerking van eenige leden van de zusterver- eeniging „Wilhelmina". Ook bij de huldiging van den heer Bal werd de góede verstandhouding gedemonstreerd. O.a. E.M.M. en V.T.V. uit Vlissingen brachten den heer Bal een bloemenhulde.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 19