Zeeuwsche Omroep De Nieuwe Trap Maartsche buien Lachend trotseeren de boerinnetjes onder de parapluie de grillen van de nukkige lentemaand. VRIJDAG 28 MAART 1930 zal geven in den Schut- tershoftuin, aangezien er niemand naar luisterde. Wij geven dit even door, omdat de Middelburgers er anders nooit achter zouden komen. Uit Schore meldt men ons, dat onder de varkens van den landbouwer B. de vlekziekte is uitgebro ken. Uit eigen middelen zullen wij naar dezen be proefden veehouder een leeraar in het schoon schrijven zenden. Als dat niet helpt Men seint ons uit Hulst, dat het comité voor den historischen optocht (wel ke stoet in Augustus ter gelegenheid der her denking van de 750-jarige stadsrechten zal uittrek ken) besloten heeft, den opbloei van Hulst op het eind der 12e en het begin der 13e eeuw uit te beel den. 't Is jammer, dat de optocht niet tot de Kerstdagen kan verscho ven worden dan doet Hulst het zoj goed No. 2 Hallo, hallohier is de draadlooze Zeeuwsche Omroep met nieuws uit de gewesten aan de Schelde-oevers. Het verder vertellen van deze berichten is geoorloofd. Men meldt ons uit lerseke, dat een roeiboot met oesters getorpedeerd werd door een motorkotter eveneens met oesters bemand. De roeiboot werd tot zinken gebracht. Heel den nacht is een reddings brigade met zuurstofapparaten bezig geweest om de drenkelingen in het leven te houden. Bij de meesten is dit gelukt. Men bericht ons uit Wolfaartsdijk, dat de Raad tot uitbreiding van het meubilair voor het Raad huis besloot. Daartoe zullen acht stoelen aange kocht worden en de tafels doorgezaagd. Nog stelde de burgemeester voor, uit eigen portemonnaie een driekleur met oranje-supplement aan de gemeente cadeau te doen. Met vlag en wimpel kwam dit aanbod er door. Men seint ons uit Kwadendamme, dat bij de familie M. een Oudelander op bezoek kwam, toen er niemand thuis was. Geen menschen ziende in de vertrekken, heeft deze Oudelander toen de respec tieve spaarpotten aangesproken. De wegsleepende redenaar is 's avonds geknipt, niet door een barbier met de tondeuse, doch door een agent met de braceletten. Uit Terneuzen gewerd ons het ontstellende bericht, dat iemand, die zich een menschenleven lang met oplichterij had beziggehouden, door de regeering tot ridder was uitgeroepen. Bij nadere informatie bleek hier 'n grappenmaker in 't spel. De gedecoreerde was namelijk de directeur van de electrische centrale, voor wien „oplichting" plicht is. Uit Vlake bracht men ons de tijding, dat de spoorwegdirectie besloten heeft, het station Vlake te laten verdwijnen. De stationschef hoopt, dat men hem op minder geheimzinnige wijze behande len zal. Uit Middelburg meldt men ons, dat de Kamer van Koophandel zich voor f 30.000 gaat interes seeren in een N. V. tot exploitatie van de Vlissing- sche haven.Om de noodige zakensfeer te verkrijgen, werd dit besluit in een geheime vergadering met gesloten deuren genomen. Met vergenoeging telegrafeerde onze correspon dent in Zeelands hoofdstad, dat de soc. „Verge noeging" weer herbouwd zal worden. Dezelfde correspondent vertelde ons, dat het Middelburgsch Muziekkorps geen concerten meer De commissaris van politie te Goes verzoekt opsporing, inbeslagneming en bericht over dertien biljetten van honderd francs, die uit een aange- teekend postpakket, verzonden door de Bank van Zeeland, gedeserteerd of geschaakt zijn. Tevens wordt aanhouding en voorgeleiding van den ver dachte gevraagd. Het signalement van den laatste zal bekend ge maakt worden, zoo gauw de politie hem gezien heeft. Uit Vlissingen zond men ons een kabeltelegram, inhoudende de tijding over het bezoek van Goesche autoriteiten aan het Vlissingsche museum, die met het oog op de stichting van een museum te Goes de inrichting kwamen bestudeeren. Gebouw en ververschingen vielen bijzonder in den smaak. In dank aanvaardde de delegatie eenige houtluizen en kieerenmotten, die hun sporen in het antiek maken van museumstukken verdiend hebben. Men meldt ons uit Aardenburg, dat de genees heer van het verdeelde Burgergasthuis per exploit de stadsregeering gesommeerd heeft, dat Gasthuis niet op te heffen, vóór hij een schadeloosstelling gekregen heeft. Deze kwestie was nooit ge rezen, wanneer men destijds het juridisch advies gevolgd had, dat de verdeeling der bezittingen ook tot dien dokter wilde doen uitstrekken. Voorts vernamen wij het bijkans on gehoorde bericht, $at Terneuzen zijn belas ting verlaagd heeft, dat hotel „Verseput" herbouwd zal worden en dat mr. P. Diele- man gisteren (27 Maart) 30 jaren lang lid der Provinciale Staten was. Hier is nu verder niets meer aanwezig. Tot de volgende week, dames en heeren 1 Maartsche buien. Sneeuwvlok ken vliegen om de melkkar en bedekken paard en omgeving met 'n laagje Maartsche sneeuw. Mokkelee van d'Oage eule, tjoen. die meid was toch zó glad! Wan ze trouwde mie Vermeule en die villi a centers zat. Mae nae d'rand wier ze zo gierig, in d'r 'uus was 'et ii troep. 'Eel den 'of stieng ermetierig. en de vuet gieng in de soep I Maer op t lest wier aider 'uus Vees te klein voe al de guus Jan, d'r vent, was zon ies kouwen en ie oroeg nieMö me bouwe Maer ie dochtIk bluuf niet buzen mie z'n allen in den uzen Wat m'n wuuf d'r ók nan zeit. mien 'uus. da mot uut'eleid. En, zo nae een week of zenen kon 'eel 't durp d'r winterneven Zó nee groat wier Jan z'n 'uus. t Wuuf gieng alles 's bekieke, en 't gieng zonder warremieke. tot ze bie de nieuwe trap kwam en ze, paers nan kwaed'eid. zee Nooit gue 'k dae langs nae benee wan die trap kos nee te nee. Al die (enten bin nersmost, 'k mag et lieje da je bost Vm zee a duurt 'et tot m'n graf. nan die trap, dae gae jie af Toen schol zie um uut uoe dief. en ie riep'k steke je stief 't Was nan dien dag alsmae sarre. schelde, nechte. 'arrewarre, Mae wa Jan a nam of gaf, nan de trap gieng ze nie af. Maer in 't ende stierf de nrouwe. Krek ineenen gieng ze doad. Jan die a vee groate rouwe, maer ie ieuw z'n eige groat. Toen de dragers mie de kiste die den weg nog nie goed wiste gienge nae de ouwe trap, schoot Jan uut en zee 't en rap Ze mot langs de nieuwe trap! En toen ze ten leste gienge, Kon 't en zich nie meer bedwienge. en ie schreeuwde 'r achternae 'K èt je wel 'ezeid, m'n lieve, da j' er nog 's af zou gae! VADER CATS.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 4