S tads verfraa i i ng MJ 'vKi.ü - "?T I E Deelectrixheir wrttiüf roos. No. 2 VRIJDAG 28 MAART 1930 25 pEOK: Ook het Mathenesserplein heeft nu temidden van zijn monumentale ombouwing een sprekende en harmonische versiering gekregen: de foto laat onmiskenbaar zien, hoe goed hier het stand beeld van Erasmus 't doet, dat nu boven de ondergrondsc.he wateren van de Markt is weggenomen. Lang genoeg is er beweerd, dat de Rotterdammer alleen Door zijn hapen-outillage wat ooer had, maar niets poor de verfraaiing oan zijn stad. En met krachtige hand heeft men dit voorjaar pogingen gewaagd om belang rijke punten, die wel eenige versiering ntxxlig hadden, daar van te voorzien. Dinsdag a.s. hoopt men met een en ander gereed te zijn; mij maren echter reeds in de gelegenheid, van sommige nieuwigheden de eerste foto's te nemen, die men op deze bladzijde bijeen vindt. De nieuwe groote ruimte aan het Beurs plein, ontstaan door het afbreken van ons vroegere Postkantoor, vroeg om eenig accent, dat de eentonigheid breken zou. Met Caland-monument, dat op den Coolsingel veel minder gunstig uitkwam, belooft hier met de boombeplanting een mooi en sierlijk geheel te zullen vormen Hoe men wolkenkrabbers bouwt. Een bezwaar, dat men levendig ging voelen bij den bouw van den wolken krabber voor ons electriciteitsbedrijf, was, dat de van zóó groote hoogte neerstortende gereedschappen en overblijfsels van materiaal ernstig gevaar opleverden voor de voorbijgangers. Men kon daarom niet meer volstaan met e.en gewone schutting op even meer dan mans hoogte, maar heeft het geheele gevaarte met enorme planken moeten afschutten om ongevallen te voorkomen. ttt- ;Y tüi'SIs Jp: i-ij 2 Zooals men weet, heeft het al of niet behouden van de Delftsche Poort, het verkeersobstakel van het Hofplein, langen tijd een punt van meeningsverschil uitgemaakt. Men heeft thans aan deze kwestie een oplossing gegeven, door er op het Land van Hoboken te midden van de monumentale bebouwing een plaats voor te zoeken. Het zal komen te staan in de onmiddellijke om geving van hetnieuwe electriciteits- gebouw. Men heeft op het Hofplein reeds een schutting om de oude, trouwe Delftsche Poort geplaatst, en Dinsdag zal met de zorgvuldige afbraak begonnen worden. v. Men heeft het niet logisch gevon den, dat het standbeeld van den grooten raadpensionaris Van Olden- barneveldt zoover van de naar hem genoemde straat geplaatst is. Een oplossing, die meer voldoet, is ge vonden, door het op te stellen op den Coolsingel bij den ingang der Van Oldenbarncveldtstraat.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 5