VROUWE NLEVEN i Bi JKOMSTIGHEDEN VAN HET TOILET 56 VRIJDAG 4 APRIL 1930 No. 3 Zwart met geel bedrukte crêpe de chine vormde het materiaal van dit luchtige /omertoilet. Een minder eenvoudigen indruk maakt de zwart met geel bedrukte crêpe de chine japon van Champcommu- nal. Hier is een ander nieuwigheidje naar voren ge bracht de mode der strikken. Strikken worden op de nieuwste modescheppingen op allerlei plaatsen gra- cieuzelijk bevestigd. Hier zijn ze vervaardigd uit het materiaal van de japon. De taille is bij dit toilet op natuurlijke hoogte gehouden, terwijl een strook de nieuwe heuplijn markeert. De zeer wijde rok is rond geknipt. Evenais deze gebloemde is ook de japon van onze derde afbeelding een echte zomerjurk. Zware shantung in licht rose vormde hier het materiaal, dat tot een vlug en sierlijk toiletje is omgetooverd. De rok geeft weer iets nieuws door de verschillende banden, welke zich aansluiten aan de smalle, met knoopen bezette voorbaan. Een geplisseerde jabot van fijn wit linnen vormt de voornaamste garnee ring van dit keurige,door het modehuis Drecoll- Beer ontworpen toiletje. Een Parijsche nieuwig heid voor mantelcos- tuums is de patte, welke van den rok, over de blouse heen, tot aan de halsuitsnijding reikt. Soms valt die patte een voudig onder het kraagje van de blouse, soms ook splitst ze zich van boven in tweeën en wordt ze aan weerszijden, met een of meer knoopen, op de V-vormige halsopening van de blouse vastge- De mode geeft niet alleen de groote lijnen aan van het toilet, maar ze lanceert ook allerlei klei nigheden, welke er het eigenlijke cachet aan geven. En er valt ten slotte weinig te voorspellen betref fende het meer of mindere succes, dat aan die verschillende bijkom stigheden zal ten deel vallen. De modekoningen zelf komen hier voor groote verrassingen te staan. Soms wordt een nieuwe mode zóó algemeen, dat ze daar door gedoemd wordt tot een snellen ondergang, en een andermaal zullen nieuwigheidjes, waarvan de ontwerpers zich heel wat hadden voorgesteld, er absoluut niet in gaan. Of nu, bijvoorbeeld, de capes werkelijk in de gratie zullen komen? Wie zal 't zeggen? in elk geval wordt er moeite genoeg voor gedaan. Zagen wij ze ooit in zoo velerlei verscheidenheid als in dit nieuwe seizoen Wat zegt ge van de korte schoudercape op het hierbij afgebeelde toilet van Drecoll-Beer Doet het japonnetje niet denken aan een kost schooljurk Er zijn echter kleine verschillen. De jurk is vervaardigd van zwart crêpe de chine, de rok is klokkend en de cape is, evenals kraagje en manchetten van wit-piqué, keurig uitgeschulpt. Japon met geplooiden rok. van 7wa rose shantung. Geplisseerde jabot 1 wit linnen. hecht. (Jok wanneer de mantel open hangt, heeft men dan het effect van '11 japon met bij be hoorenden mantel, 'n Andere nieuwig heid is de crêpe de chine japon met bij passenden langen tweed mantel,waar van dejapon 'n rand heeft uit 't materi aal van den mantel. PAULA DEROSE. Deze aardige nacht mutsjes of haarkapjes zou iedere jonge vrouw of jong meisje gaarne in haar bezit willen hebben. Het zijn van die luxe dinge tjes, welke men voor wei nig geld zelf maken kan. Het eerste modelletje bestaat uit een kruintje (een ovaaltje), waaraan een rechte baan ruim wordt aangezet. Door den onderkant kan een elastiek gehaald worden verder is de onder kant afgezet met een smalle ruche. De rozetten aan beide kanten worden van dubbele stof gemaakt, tusschen de twee cirkeltjes een ruche in de rondte. Op de cirkeltjes kan 'n bloem- motiefje geborduurd worden. Het is aardig fijne witte batist of crêpe de chine te gebruiken met zacht rose gegarneerd. No. 2 bestaat uit 4 parten, verbon den door smalle, aan beide zijden ingehaalde reepjes lint. De parten kunnen van gebloemde dunne zijde of stof gemaakt worden. Vervolgens 2 aardige modellen met tusschenzetsels van kant, en tenslotte een geschulpt modelletje. Men kan deze kapjes maken in rose, saumon, wit en mauve crème of gele kant staat hierbij zeer mooi. L. Zwart crêpe de chine japon met korte schnuder- cape. Kraagje en manchetten van wit piqué.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 16