ZEEUWSCHE M OMROEP No. 3 VRIJDAG 4 APRIL 1930 57 Hallo, hallo hier is het draadloos nieuwsstation van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van onderstaande be richten is geoorloofd. Uit Oost- en West-Souburg meldt men ons, dat de schietvereeniging „Marnix van St. Aldegonde" wederom een tooneel-uitvoering en 'n bal gaf. Bij zooveel veelzijdigheid heeft ieder eerbie dig te zwijgen. Uit Zierikzee seint men ons, dat de regee ring een bronzen eere medaille voor mensch- lievend hulpbetoon uit gereikt heeft aan den heer Krakeel, die een knaapje alhier uit de Haven op dook. Hoewel instem mend met de belooning vragen we ons bezorgd af, of het voor 'n kabinet niet gevaarlijk is, kra keel aan te moedigen. Uit IJzendijke kwam het bericht, dat niet minder dan zes jongedames met goeden uitslag een cursus in het snelknippen gevolgd hebben. De leiders van dezen cursus hopen (en wij hopen 't met hen), dat voortaan ook de Zeeuwsche politie-agenten de lessen zullen bijwonen. Uit Borsselen bereikte ons het verslag van 'n dramatische gebeurtenis. Een landbouwer, die een kip zag wroeten in het stroodak op de landbouw- schuur, haalde een geweer, schoot en raakte wat begrijpelijk is, wanneer men het verschil in trefkans weet het dak, dat door den in gloeienden toorn afgeschoten kogel in brand vloog. (De kip was al eerder weggevlogen.) Schuur en wagenhuis gingen in vlammen op. De kip is vervolgd niet door de justitie maar door den boeren werd gegrepen. Bij de arrestatie bleek het een haan, n roode, hij kraaide nog! Wolfaartsdyk bouwt een nieuw raadhuis, dal zijn voltooiing ras naderI. Op onze foto kan men aioast zien, melk een noornamen en royalen indruk het maakt. Een vormelijk inwoner uit Goes schreef ons met eenige verbouwereerdheid, dat bij de plechtige ingebruikneming van de Groote Kerk de minister van Onderwijs in plaats van 'n zwarten, 'n rooden strop droeg. Bij navraag ten Departemente be vestigde men dit ons. Als verzachtende omstandig heid kon men ons meedeelen, dat het geen groote strop was. Uit Middelburg meldt men ons, dat sommige heeren nog steeds in den waan leven, dat zij boven de vrouwen staan in macht, oftewel de baas zijn. Zoo zal in genoemde plaats mr. Zijlstra een lezing houden op de jaarvergadering der Nederlandsche vereeniging „Onderlinge Vrouwenbescherming", terwijl vele ver tegenwoordigers van het sterke ge slacht mede aan wezig denken te zijn. Wat verbeel den die mannen zich toch 1 half uur een trein laat rijden, want dan zullen de boomen op den bewaakten overweg bij 's Heer Arendskerk heelemaal niet meer opengedraaid worden, waardoor de bussen geen kans meer krijgen, overdag te rijden. Uit Vlissingen telefoneerde men ons, dat er 's nachts ingebroken is in een kantoor. Er wordt echter niets vermistsporen hebben de dieven niet nagelaten en men heeft zelfs niet kunnen bemerken, op welke wijze de dieven binnengekomen zijn. Zeer waarschijnlijk is er dus niet ingebro ken. In Middelburg is een man opgesloten, die een dame van haar fiets had getrokken en er toen met het rijwiel vandoor was gegaan. De schuldige houdt halsstarrig vol, dat het vehikel onbeheerd was. De meesten begrij- wel Thans volgt het officieele nieuwsWij kunnen mededeelen, dat de burgemeester van Serooskerke eervol ontslag heeft aangevraagd dat de burge meester van Borsselen vrij plotseling te den Haag overleeddat de heer J. Hamer burgemeester wordt van Oud-Vosmeer dat tot notaris te Goes benoemd werd de heer Jonkers en tot notaris te Zierikzee de heer van 't Haaff, dat de handboog sociëteit „Jacoba. van Beieren" op 21 April een groot concours te Goes houdt, dat het personeel van „de Zeeland" tegen 1 Mei ontslag is aangezegd en dat de gemeente Goes om het wetenschappelijk peil der oudheidkundige vereenigingen te doen uit komen haar een studie-vertrek afstond. Hier is nu verder niets meer aanwezig. Tot de volgende week dames en heeren 1 V Z.Ex. Minister Terpstra bezocht in onze pronin- cie oerschillende oude monumentale gebouwen tv Middelburg, Veere en Goes in gezelschap oun dr. Kalff, prof. o. d. Steur en mr. Visser. De heeren in bewonde ring ooor het raadhuis te Middelburg. Ook het raadhuis te' n Veere had 's ministers belangstelling, zoodat algemeen wordt ner- macht, dat de restau ratie nan dit fraaie gebouw verzekerd is. De Zeeuwsche bladen meldden vo rige week, dat de Spoorwegen om de autobussen te be kampen de trein diensten tusschen Goes en Vlissingen aanmerkelijk wil len uitbreiden. Deze concurrentie kan pas afdoende wor den, wanneer men

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 17