Sport van Zondag No. 3 VRIJDAG 4 APRIL 1930 59 burgVlissingen te zien krijgen. De vereeniging H.D.I. uit Wolphaartsdijk zal eveneens met een viertal loopers deelnemen. Goes—Dosko 60. We trokken Zondag j.l, naar Zuid-Bevelands hoofdstad om de Goessche voetballers eens aan 't werk te zien. Goes speelde vroeger met Hulst, Terneuzen enz. in de 3e klasse A. Dit seizoen werden de Zuid-Bevelanders ingedeeld bij de verschillende Brabantsche clubs in 3b. De plaats, die Goes heeft weten te veroveren, is werkelijk niet slecht. Het eindigde als no. 2 achter Hero. Goes zal er alles op zetten om volgend jaar de beste plaats te veroveren. Er zal gedurende de zomermaanden ernstig getraind worden. Vele Goesl, liet kranige team, dat als 2de eindigde in 3B, klopte Zondag Dosko inet niet minder dan 6—0. Het Nederlandsch elftal, dat Woensdag opSpangen 'n oefenwedstrijd speelde en Zondag a.s. in dezelfde samenstelling tegen Italië uitkomt.Staande van l.n.r. v. d. Broek, Kools, v. d. Meulen, Breitner,.Denis, v. d. Wildt, v. d. Heijden. Knielend: Landaal, Tap, De Kreek en v. Kol. De doelwachter aan de andere zijde was in den aanvang niet erg zeker. Hij liet vele ballen uit de handen vallen. De Goes-aanvallers zouden, wan neer zij meer hadden opgeloopen, dan ook zeker succes hebben gehad. Na de rust was hij veel beter en gedurende het Goessche overwicht liet hij werkelijk aardige staaltjes van zijn keeperskunst zien. Moment uit den korfbalwedstrijd D.Ó.S.—Deto te Middelbuig. Overzicht rond het doel van Deto. Moment uit den vriendschappelijken voetbalwedstrijd GoesDoto. Voor het doel der thuisclub. clubs zijn reeds uitgenoodigd om vriendschappe lijke wedstrijden te spelen. Zondag j.l. werd een wedstrijd gespeeld tegen een Dosko-combinatie. Een klinkende 6O-over winning was het resultaat. Was vóór de rust nog niet zoo gemakkelijk te zien, wie met de over winning zou gaan strijken, direct na de rust kreeg Goes de overhand en slechts sporadisch konden de Dosko-mannen het Goesche doel bereiken. Meestal strandden zij reeds op de backs en lukte het hun al eens den doelman te bereiken, dan was keeper Schipper op zijn post en gaf geen schijn van kans. Wegwedstrijden E.M.M. te Middel burg. Langzaamaan komen de inschrij vingen binnen voor deze wedstrijden, yertelde de heer Lucieer, secretaris van E.M.M., ons. Het belooft spannend te worden Zaterdagmiddag. Marathon zal natuurlijk zijn beste krachten af vaardigen, evenals E.M.M. en zoo zullen we, evenals in de voetbalsport, ook op dit gebied een strijd Middel- Zeelandia te Middelburg vierde dezer dagen zijn 20-jang bestaan. Tegelijk met dit feest nam de voorzitter dezer vereeniging, de heer J. 't Gilde, die naar Indië vertrekt, afscheid van de club. Foto van het jubileerende bestuur Van l.n.r. zittend B. Flipse. J. 't Gilde, A. Barendse, staande Da- niëise, Vos, Flipse en Visser. Van de achterspelers waren de Zeeuwen de beste. Na een wat onzeker begin herstelden zij zich goed. Veel steun kregen zij van den rechtshalf, die de linkerwing van Dosko goed in bedwang hield. De spil was er goed in. Het lijkt ons een van de beste spelers uit het Goes-elftal. De Goesaanval was ook na de rust beter dan voor half-time. Er werd vóór de rust niet genoeg samengespeeld. Zij kunnen soms ook wat on handig doen met den bal. Het verkrijgen van een goede balcontróle is hier eisch. Linkervleugel en rechtsbinnen verdienen eervol vermeld te worden. De linksbuiten bracht met een vluggen ren het Dosko-verdedigingstrio nogal eens in 't nauw. De Dosko-aanval was wat beweeglijker dan de Goesche. Hun schieten was 'evenwel slecht, terwijl de midvoor soms te ijverig was en daardoor vaak buiten spel stond. De middenlinie trok te veel terug en veroorzaakte daarmede de Dosko- verdediging soms meer last, dan zij daardoor steun bracht. Nog valt te wijzen op een fout, waaraan bijna ?Ile Goesspelers zich schuldig maakten, dat is te veel terug spelen op keeper en verdediging. Beide steden van Zeelands tuin waren Zondag van voetbal verstoken. Vlissingen trok naar Waalwijk om H.E.C. te ontmoeten voor den N.V.B.-beker, terwijl Middelburg naar Oosterhout trok om T.S.C. te bekampen eveneens voor den beker* h~f^SSSSS^ÊBS Zeelandia zou oorspronkelijk tegen Boeimeer spelen, doch kreeg uitstel. Zaterdagavond vierde Zeelandia feest ter gelegenheid van zijn 20-jarig bestaan. Tegelijkertijd werd afscheid genomen van den heer 't Gilde, die deze week naar Indië trekt. Zeelandia verliest in hem een goede kracht. De heer 't Gilde heeft steeds hard gewerkt voor zijn vereeniging. Zijn werk te verbeteren zal weinigen gelukken en degene, die geroepen wordt zijn plaats te vervullen, heeft geen gemakkelijke taak.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 19