Zee la*ds Welvare* VRIJDAG 4 APRIL 1930 No. 3 De Groote of St. Magdalenakerk te Goes is dezer dagen wederom als bedehuis in gebruik genomen. Zooals men weet, waren de laatste jaren talrijke ingrij pende restauraties noodig, omdat het bouwwerk in een zeer zorgwekkenden toestand verkeerde. Met man en macht heeft men gewerkt, en, hoewel de toren momenteel nog in stelling staat, is het gebouw zelve weer in zijn ouden staat terug gebracht. Althans, voor zoover, dat in verband met de be schikbare gelden mogelijk was. Overigens had men over de offervaardigheid niet te klagen. Talrijke particulieren deden bijdragen toekomen prachtige kerkramen werden geschonken, en de kerk werd vele kunststukken rijker, waarvan wij o.a. noemen de prachtige avondmaalstafel van Slavonisch eiken hout, gemaakt naar een ontwerp van den Zeeuwschen kunstenaar J. Melse. In een der wanden van de kerk is een steen aangebraéht met het inschriftSoli Deo Gloria, en een vermelding van de restauratie. De meest ingrijpende verandering in de kerk is het weg breken van den muur, die 't koor van het schip scheidde. Voorts is nu de kerk centraal verwarmd, en wordt zij elec- trisch verlicht. 25 Maart werd zij plechtig weder in gebruik genomen. Talrijke autoriteiten waren daartoe overgekomen. O.a. was er de Minister van Onderwijs, kunsten en wetenschappen en waren er leden van de Rijksmonumentencommissie. In dit Het in gebruik genomen middengedeelte nan de kerk, waarbjj hel fraaie orgel opoalt. De o/tening der kerk geschiedde in tegenwoordigheid van Z.Ex. minister Terpstra. Van de zijde der Kerkvoogdij bestond zeer weinig medewer king tot het maken van opnamen. H e hebben den minister te voren gekiekt in gezelschap van dr. Kalf, prof. v. d. Steur en mr. Visser. In de afgeloopen week, Dinsdag 21 Maart, werd te Goes de Groote of Maria Magdalena kerk, melker interieur eene langdurige en grondige restauratie heeft ondergaan, officieel wederom in gebruik genomen. Hierboven een foto van een der fraai gerestaureerde zijbeuken in het interieur der kerk

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 2