ZEEUWSCHE OM ROEP 84 VRIJDAG 18 APRIL 1930 No. 5 Hallo, hallo 1 Hier is het officieele persbureau van den draadloozen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is ieder geoorloofd. Men meldde ons uit Vlissingen, dat daar ter ge legenheid van den zooveelsten jaardag der be vrijding van het Spaansche juk de vlaggen van de officieele gebouwen flapperden. De plaatselijke vereeniging tot bevordering van het uitsteken der driekleur vischt nu naar den datum, waarop de Batavieren in ons land kwamen. Wie helpt haar? Men bericht ons uit Hulst, dat de gasdirecteur, die voor zijn eigen wil beginnen, den gemeenteraad heeft verzocht, hem de gasfabriek te verhuren. Heel Hulst zit in spanning te wachten op wat de stations chef en de directeur van het postkantoor nu zullen doen. De industriëele middenstand hoopt 't beste. ter niet wil verhoogen met f 250, zooals Gedepu teerde Staten wenschen, er zich op voorbereidt, een deputatie zoo voordeelig mogelijk naar Den Haag te zenden, om in beroep bij de Kroon te gaan. Twee leden verklaarden zich reeds bereid om zich als vrachtgoed te laten verzenden zij be loofden voorts alleen te leven op Overslagsche boterhammen en staan er voor in, dat zij in de residentie, om hun schoenen te sparen, op hun handen zullen gaan loopen. Men bericht ons uit Tholen, dat de gemeenteraad met zes tegen vijf stemmen besloten heeft, de brug over de Eendracht te verzekeren voor een som van f 250.000. Omtrent den aard dier assurantie tasten wij in het duister. Vermoedelijk is het een verzekering tegen diefstal, want brandgevaar is niet aanwezig. Uit Koewacht telefoneerde men ons, dat een om kachelhout verlegen man een boom zoo meesterlijk velde, dat die door het dak zijner woning op den brandstoffenzolder viel. Toppunt van handigheid De bollencultuur te Boschkapelle zal, naar wij vernemen, veel succes hebben. Vooral de tulpen doen het goed en beloven veel. Men wilde nu dat men de bloemetjes reeds veel eerder buiten gezet had. Uit Goes meldt men ons, dat er op Donderdag 24 April een officieele radio-uitzending wordt ge organiseerd. Een gemeenteraadslid zal spreken over„Zij wachten op U", dit met het oog op de altijd verlaten publieke tribune in de raadzaal. Uit Middelburg seinde men ons, dat er een staking is uitgebroken onder de kleermakersge- zellën, wijl hun pa troons niet voldoen aan de bepalingen van het landelijk contract. Wanneer de strijd gewonnen wordt, zal een ge- denk-machinenaald geplaatst worden op 't een of andere Vestje. Verliest men, dan komt de leiding op een spel- dekussen te zitten. De verlaging van den melkprijs werd ons uit drie-en- twintig gemeenten geseind. En dat bij die droogteDe wonderen zijn de wereld niet uit 1 Uit Wolfaartsdijk meldt men ons, dat de ingebruikneming van het nieuwge bouwde raadhuis is bepaald op 30 April, 's namiddags 3 uur. De officieele ope ning der deuren zal geschieden door den Commissaris der Koningin in Zee land. Wij voor ons zouden liever den oud-minister Slote- maker daarvoor ge vraagd hebben Uit Overslag schrijft men ons, dat de gemeente raad, die Jiet salaris van den veldwach- Te Rilland-Bath heeft, de Ned, Hervormde ge meente in haar nieuw kerkgebouw een fraai nieuw orgel in gebruik genomen. Het is opge steld in de beide hoeken der galerij, die het met zijn dubbel front op sierlijke wijze vult. Het past zich op zeer ge lukkige wijze aan bij den bouwtrant van het mooie bedehuis. Willy Derby heeft voor zijn optreden te Middelburg eerst op de Donderdag- sche markt eieren cadeau gegeven. Kwade tongen had den van hem be weerd, dat hij al leen kakelen kon. Dit is nu gelogen straft. Afdoende I Het spreekt, net als de gramofoon, vanzelf, dat het 's avonds de zaal, waar hij voor op trad, eivol was. Men meldt ons uit Hulst, dat de weg Hulst-Belgi sche grens, binnen kort hersteld zal worden. Deze weg was reeds jaren weg, en dat is het ergste, zegt men, wat een goeden weg overkomen kan. Voorts kunnen wij mededeelen dat de burgemeester van IJzendijke en Waterlandkerkje j.l. Zondag zijn zilveren ambst ju bileum in stilte vierde; dat de heer Olyslagers be noemd is tot Ge meente-ontvanger van Ter Neuzen dat het plan van de Breede Wate ring bewesten Ier- seke om belasting op gebouwd te heffen in 't water is gevallen en dat een inwoner van Tholen een pro ces-verbaal opliep, wijl hij 100 K-G- lood van de Wa terleiding - Maatij. ingepikt had had hij dit in Zeeuwsch- Vlaanderen gedaan, dan zou men hem misschien een se renade gebracht hebben. iTot de volgende week, dames en heeren 1

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 4