.Miss Zeeland i 104 VRIJDAG 25 APRIL 1930 No. 6 Zegge, 'k bin d'r glad nie ooe, da waereldsche gedoe! Zeeland in Vogel vlucht Domburg vanuit de lucht ge zien met in het midden van de foto de imposante oude kerh en toren. (Fbto K.L.M) Zeeland in Vogelvlucht Het centrum van Middelburg met zijn ruime Markt en onvergelijkelijk Gothisch Stadhuis. (Foto K.L.M.) Zeeland in Vogel vlucht Het typi sche duinlandschap van Walcheren tus- schen VHssingen en Weslkapelle: slechts een uiterst smalle duinrichel moet hier het land tegen den oceaan beschermen. (Foto K.L.M.) al Zo docht ik er vroeger over. Mae noe 'oorde 'k dat de Missen die de priezen in kust pikken op de koop nog kriegen zou 'n paer zmaere goume stikken Kiek, zee 'k toen teugen Arjaet 't Is toch eiglik nie zo kmaed. En ik gieng is effen mee as keunegin pan Zierikzee. Mae noe 'k de stikken nie 'ehad Zeg ik'k gloaf 'et noe toch glad roe, 'k Zegge, 'k bin d'r glad nie noe, al da maereldsche gedoe! VADER CATS. om dfr 'arst naer Amsterdam Moer ik zou m'r toch ooe schaemen, Om zo in de krant te staen Je kan d'r nog zó Dee van zeggen, ik zeg mae't Is niks 'edaen. 'n Keunegin van Oost Kapelle, en nog eentje van Noordmelle, Miss StaeDnisse, Miss Cadzand, Miss Kortjeen, Miss Annaland Aagtekerke, Serooskerke, Meliskerke, Koudekerke, En in 't ende nog Miss Clienge mie de Miss van Weumeldienge a je op 't lest nog 'ele rissen van bekaaide stadsche Missen! Zo ze zegge, de menschen in 'et durpje Oosterleek 'n schoon'eidsketmegin 'ekozen da's degeen die 't mooiste leek Al die kuren, die feilden Md me'n 'ier mae glad nie Wulder bluoe dae mae buten, Fr juut, per jaetMe gloane 't mè 't Kan ons glad gin ziere schillen mie van ons den mooisten bliekt Ons bin vees te vee fesoenlik Da d'r 'n jury naer ons kiekt, mille ons zeker toch nie èn, 'oor Da deugt toch mae nerges voor. Mae die meiden van teegsmoordig, die bin glad nie mi liek ons; Die èn Dan die stadsche zeden, Nee, die bin nie mi liek ons! Jaet, die zoume 't mè is millen, da d'r 'n Miss Zeeland kmam SoegZe gienge mie d'r allen

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 4