Zeeuwsche Omroep VRIJDAG 2 MEI 1930 De muziekvereeniging „Kunst en Eer" te Zierikzee vierde 23 April haar 100-jarig bestaan: de feestelijke opmarsch door Zierikzee. allohallohier is de officieele persdienst van den Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is geoorloofd. Men meldt ons uit Middelburg Een der straten, die voor het verkeer moeilijkheden opleveren, is wel de Lange Gist- straat. Meermalen hebben daar op stoppingen plaats, die tot ernstige ongelukken aanleiding geven. Om dit euvel te verhelpen is de. verkeers- commissie van plan, den eigenaar van het hoekhuis te verzoeken, een filiaal van de Franz-Jozef-bitferwaterfabriek te openen. Men bericht ons uit Goes het ge weldige nieuws, dat een heer uit Wolfaartsdijk ter eere van de schoon maak een oude ijzeren houtskoollepel aan het Goesche museum ten ge schenke heeft gegeven. Wie zal deze gelukkige stad nu nog kunnen helpen aan de bijbehoorende vork? Uit 's-Gravenpolder bereikt ons de tijding, dat daar strijd is ontbrand over de toekomstige bestemming van de thans leegstaande onderwijzers woning. De eene partij in den raad wil er den veldwachter in planten en de andere voelt meer voor de brand spuit of den lijkenwagen.De om advies gevraagde commissie voor dorpsver- vroolijking zit voor 'n moeilijke puzzle. voor ieder tiental toerist-bergbeklimmers één Alpenmutsje beschikbaar. Men bericht ons uit Hulst, dat door het herden kingscomité van het 750-jarig bestaansfeest po- Het gezelschap werd officieel ten raadhuize ontvangen, waar het door den hartelijk werd toegesproken. gingen worden aangewend tot vorming van een fonds voor een klokkenspel in de Groote kerk. De Hulster voetbalclubs beginnen nu moed te krijgen, dat ze ook eindelijk eens kunnen zingen laat de klok maar luiden, enz. Als een bewijs, hoe hoog zij eigen tegenwoordigheid aanslaan, heeft de gemeenteraad van Hontenisse het pre- sentie-geld voor zichzelf verhoogd van twee- tot vierhonderd gulden. Te Biervliet wordt, waarschijnlijk ter gelegenheid van het 40ste eeuw feest der brouwerijen, tegen Hemel vaartsdag een volksfeest georganiseerd Het komt voor elkaar, want er is reeds een commissie T Uit Goes seint men ons, dat er in het Postkantoor plakkaten werden op gehangen, meldende, dat honden niet meer toegelaten worden. Dit is een succes voor de vereeniging tot be scherming van dieren. De goede bees ten werden zoo nerveus van het lange wachten aan de loketten, waaraan hun meesters(essen) laboreerden. In Aagtekerke drong de bliksem de woning binnen van een land arbeider om een blik in den spiegel te werpen dit voorwerp brak er van in gruizelementen. Gelukkig voor velen is gefoelied glas meer bestand tegen leelijkheid dan tegen kracht. Te Goes hielden de padvinders welgeslaagde demonstratie-dagen. Men verwacht, dat de toetreding zoo groot gaat worden, dat men de wegwijzers van den A.N.W.B. zal kunnen missen. Voorts kunnen wij mededeelen, dat de nieuwe burgemeester van Oud- Vosmeer plechtig is geïnstalleerd dat in de maand Juli te Terneuzen een schooldag georganiseerd wordt dat te Heinkenszand een woning bouwvereniging werd opgericht met het kennelijk doel huizen te zetten en dat te Krabbendijke, met ingang van heden, de heer Postma als directeur van het post- en telegraafkantoor optreedt. Tot de volgende week, dames en heeren De verlichting der Zeeuwsche hoofd stad bij de a.s. Koninginnefeesten be looft schitterend te worden, telegra feert onze correspondent. De mede werking van de P.Z.E.M. en de volle maan is reeds verkregen. Uit Vlissingen bereikt ons het be richt, dat de Koninklijke Luchtvaart Maatschappij in Augustus hier komt om passagiersvluchten te organiseeren. De opvliegendheid onder de inwoners dezer stad zal daardoor nog 'n tikje toenemen, vreest men. De gemeenteraad van Zierikzee heeft in enthousiaste stemming f2100 uit getrokken voor een heusche rotspartij in het Havenpark. „V.V.V." stelt Op het graf van den oud-directeur, wijlen den heer Klimmerboom, werd een krans gelegd door de leden der vereeniging. Hl

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 4