Holland-Belgie-dag JfJ No. 8 VRIJDAG 9 MEI 1930 157 De Nederlandsche voetbalploeg, welke Zondag j.l. in Amsterdam tegen de Belgen gelijk speelde. Van I.n.r.: Denis,Tap,v.d.Wildt, v. Kol, De Kreek, Kools, Breitner, v. d. Broek, Landaal,v. d. Meulen en v. d. Heydcn. Het Belgische elftal. Staande van I.n.r.: Pierre Braine, Helle mans, Badjou, Nouwens, Hooy- donckx, Declercq. Knielend idem Versijp, Voorhoof, Van- denbouwhede, Adams, Bastin. Het aantal officieele voetbalwedstrijden, waar aan Belgen en Hollanders te pas komen, is weer uitgebreid. Gedurende de laatste jaren kregen we in Amster dam en Antwerpen een jeugdwedstrijd op den koop toe thans werd daar nog aan toegevoegd een ontmoeting tusschen de B-elftallen te Gent en zoo kunnen we het aantal wedstrijden elk jaar met een paar letters uitbreiden. Waarmede we maar willen zeggen, dat men het toch niet al te bont moet maken. De aardigheid kon er anders mettertijd wel eens afgaan. Wij, Rotterdammers, hebben tenslotte onze Antwerpen-Rotterdam-ontmoeting ook nog. Zoo werden er dus met de match op Spangen mee vier wedstrijden tusschen rood-zwart en oranje-wit gespeeld, waarvan er drie eindigden in een gelijk spel en de vierde, die te Amsterdam tus schen de jeugdelftallen, in een 51 overwinning voor onze Zuidelijke buren eindigde. Die trokken dus met één overwinning aan het langste eind. Uit die serie van gelijke spelen blijkt wel, dat de spelkwaliteit van beide naties niet veel verschilt. Bepalen wij ons verder tot den grooten wedstrijd in het Olympische Stadion, dan wordt die veron derstelling daardoor reeds onmiddellijk bevestigd. Allereerst door den uitslag. Het gelijke spel gaf de verhouding goed weer, ofschoon wij niet schromen te verklaren, dat het Belgische voetbal nog steeds een tikje sneller is en onze tegenstanders ook het positiespel beter onder de knie hebben. Dat zijn twee belangrijke factoren, waarmede men toch echter nog niet altijd een wedstrijd wint. Dit is Zondag wel gebleken. Wij zijn er zelfs van over tuigd, dat de Hollanders de overwinning zouden hebben behaald, indien de arbiter voor 'n dui delijke overtreding na het eerste Hollandsche doelpunt ons een tweede penalty had toegekend. Dan zouden de Belgen hoogstwaarschijnlijk hun zelfvertrouwen kwijt zijn geweest en zou een heel andere uitslag dan thans werd verkregen in de lijn der verwachtingen hebben gelegen. De Oostenrijksche scheidsrechter Retschury met Denis en P. Braine aan den toss voor den wedstrijd Holland—Belgie. Voor ons was 't psy chologische moment van den strijd het oogenblik, dat de Belgen het heftige appel voor een tweeden strafschop (het had reeds de derde moeten zijn) overleefden. Toen vatten onze tegenstanders ineens weer moed en nog geen twee seconden later lag de gelijkmaker in het Hollandsche doel. Zulke momenten zijn vooral in dit soort wedstrijden van veel invloed. Niet 't mipst hier, want na het bovenomschreven inci dent bleef 't Belgische spel beter tot 't einde. Zoo zullen tenslotte de Belgen ook niet geheel bevre digd huiswaarts zijn getrokken, daar zij, uitgezon derd het eerste kwartier van den strijd, verreweg de meeste kansen hebben gehad om zich van de overwinning te verzekeren. Maar.... doelpunten tellen en kansen niet. Eigenaardig vinden wij het, dat de Technische Commissie van den K.N.V.B. het elftal voor den wedstrijd in Antwerpen op 18 Mei a.s. ongewijzigd heeft gelaten. Wij hadden toch zeker een ander op de plaats van De Kreek verwacht. Wat de heerer Hirschman c.s. in dezen Oosterling zien, is, ons absoluut een raadsel. Hij faalde in den eersten oe fenwedstrijd op Spangen en vervolgens tegen Ita lianen en Belgen. Thans kiest men hem weer, hoewel wij er van overtuigd zijn, dat het straks ook in de Scheldestad weer mis zal loopen. Het opstellen van De Kreek 'n eerste vereischte voor een midvoor geschiedt absoluut onoordeelkun dig. Duidelijk trad het verschil Zondag met den Imoment uit den wedstrijd Holland—Belgis. W. Tap scoort 20 minuten na den aanvang der tweede helft Hollands tweede doelpunt. De voetbalwedstrijd Holland-Belgis te Amsterdam. Kiekje voor het Belgische doel. Badjou stopt een schot van Van der Heyden. Verder voor het Belgische doel v.d. Broek en Nouwens. Belg Vandenbouwhede aan het licht. Goede schoten zagen wij in de drie genoemde wedstrijden van De Kreek evenmin. Neen, dan hadden wij liever den Ajacied van Reenen een trial meegegeven. Mee vallen zal het Zondag 18 Mei in Antwerpen niet, maar..we trekken in elk geval maar weer vol goeden moed over den Moerdijk. Apropos! D.H.C. heeft den promotiewedstrijd in Vlaardingen gewonnen. Dit was wel eenigszins te verwachten, nu de aardigheid er voor Fortuna geheel af was. De wedstrijd tusschen D.H.C. en V.U.C. te Delft wordt nu ineens weer heel belang rijk. Slagen de Delftenaren er in, V.U.C. te kloppen, dan is een extra wedstrijd op neutraal terrein nood zakelijk om te beslissen, wie de gelukkige zal zijn.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 17