H hiiih d ZEEUWSCHE OMROEP De Wethoudersbenoeming 144 VRIJDAG 9 MEI 1930 No. 8 allo, hallo 1 hier is de officieele Zeeuwsche Omroep met een schat van berichten, waarvan het verder vertellen, Molenwater een demonstratie gegeven met het Excelsior-veelschuim-handvat-binnenbrand-snel- blusch-apparaat. Het instrument voldeed goed, maar de naam is te lang bevonden voordat men hem uitgesproken heeft bij het vragen om dit hulpmiddel, zou een brand reeds uitgewoed kunnen zijn. zooals altijd, geoorloofd is. Tot onze diepe teleurstelling bereikte ons te laat voor de vorige uitzending een bericht uit Wissekerke, dat dank zij den bliksem brand is uitgebroken in een schuur, waardoor de gasten van de nieuwe motorspuit voor het eerst gelegenheid kregen hun bluschcapaciteiten te vertoonen. „Bliksem" zal op Wissekerke uit het woordenboek der ruwe taal worden geschrapt. Men meldt ons uit Goes, dat het Zeeuwsche genootschap der wetenschappen zich de vorige week aldaar heeft opgehouden wegens het feit, dat daar in den Westsingel klompen ijs hadden ge dreven, hoewel het in geen maanden gevroren had. De wetenschappelijke ver klaring was bijna gereed, toen het bekend werd, dat een vrachtrijder twee staven kunstijs verloren had, welke voorwerpen door de lieve jeugd in het Singel water waren geworpen. De wetenschappelijke uitleg zal bewaard blijven voor later. Men bericht ons uit Schouwen, dat onder de gemeente Haamstede een vliegveld wordt aangelegd. Of in de toekomst de aviateurs de menschen om de ooren zullen vlie gen, wordt betwijfeld. Waarschijn lijk zullen de malaria-muggen en langpooters er het drukste gebruik van maken. Men meldt ons uit Wolfaartsdijk, dat de Com missaris der Koningin het nieuwe stadhuis ge opend heeft met een stevigen hamer in plaats van met een sleutel of looper. Waarom heeft men ook onzen raad niet gevolgd en ex-minister Slote- maker gevraagd Uit Oost- en West-Souburg dat het fanfarekorps „Vlijt en meldt men ons, Volharding" ter Men seint ons uit Middelburg, dat de firmaBoddaert op 30 April haar hijschkraan met vlag en wimpel versierde, daar dit voor werp voor 't eerst in gebruik werd genomen. Wij geven dit bericht door, daar 't misverstand kan voorkomen, wijl het op dien datum juist Prinsessedag was. Als laatste stuiptrekking mis schien van den Zeeuwschen brand- angst werd dezer dagen op het 't ls zo mat een week 'eleje in een durpje in het land, Zat de raed zo 'eel teoreje zo te zeggen, 'and in 'and Mie mekaer te redeneeren otter dit en otter dat; 't Gieng zó goed en zo oubollig, Mensch, je mist nie 'oe je 't 'ad. Eindlieng zee cTr een itan ulder Voorzitter, zó za'k mè zén, is 't noe feitlijk nie 's noadig da m'n nieume methoum'r én Want het is noe mie de zaeken za'k mè zén nie goed 'esteld: Me koste mè mat 'oager raeken, daerom èk joe dat 'emeld. 'k Wil mè zeggen za'k mè zén 'k Vin, me motten <Tr een ên. Bi jie glad bekaaid, Merientje riep Arjoen oan 't Boeren'of 'n methoum'r ku je mè kriegen, Goed, mè 'k zèn, 'oe kom j' er of? 'K 't nie erg op zukke koereis, Want ze doe meer kmaed dan goed; Eén is effenof ttoldoende, Weet toch, menschen, mit je doet! Nou, zee toen de Burgemeester, 'k bin d'r ok mie één teoree; Julder doen mè ma je millen, Maer ik doen d'r nie an mee. Toen zee Pier, lee nie te julen, julder mete d'r niks Dan. 'Oe meer methouders 'oe beter, da's mat ik je zeggen kan. D'arre leden slogen saemen Nog is duchtig an de praet, Eindlieng riep de Burgemeester: O's, mannen, 't mor te laet Lae m'er dan mè eentje nemen, dan is 't klaer. Verruit, allé 'Eel de raed knikte toestemmend, mè Arjaen riep: 'k Doe we mee! Toen de stemming afeloopen mas, zee onze burgeroaer: Kiek, da's noe toch krek kelienig, En z' Arjaen 's bie z'n 'aer! Oej ma z^ je Bin 'k ekozen Wethoumer? zit zak mè zén Mensen lieoe, Fiona, mieter, 'k Neme 't an! zö za'k mè zén. VADER CATS (maar gebeurd!) gelegenheid van prinses Juliana's ge boortedag een fakkeloptocht door de gemeente heeft gehouden. Wanneer men met vlijt en volharding blijft doorgaan, kan het vol gend jaar misschien een muzikale rondwandeling worden gedaan. In het Zeeuwsch-Vlaamsche Sluiskil zal bin nenkort een massale vrijheidsberooving plaats hebben, waartegen de Justitie machteloos staat. Er zijn namelijk een dozijn paar jongemenschen in ondertrouw opgenomen, telegrafeert onze corres pondent. De historische optocht te Middelburg zal in den middag van Maandag 1 September uittrekken voor den eersten keer en voor de tweede maal des avonds als het duister gevallen is. Dit gebeurt om de menschen te gerieven, die den stoet bij daglicht niet konden zien. Men bericht ons uit tuinierskrin gen te Kapelle met veel vreugde, dat de kruisbessen buitengewoon goed aangeslagen zijn. Diezelfde ervaring doen alle Zeeuwen op, wanneer ze hun personeele belas tingbiljetten thuis krijgen. Het enthousiasme ontbreekt dan echterl Voorts vernamen wij, dat de vergadering der ingelanden van het waterschap Stavenisse, nadat de sluizen der welsprekendheid open- en toegedaan waren, be sloten heeft tot den bouw van een nieuwe suatiesluis aan den Zuidhavendijk dat in Goes nog een demonstratie van werklooze transportarbeiders is gehouden, welke eindigde met een conferen tie ten stadhuizedat Domburg feest heeft gevierd, omdat dr. Vaandrager 25 jaar in het dorp was gevestigd dat overste Bier man met eenig ceremonieel van zijn korps te Middelburg is gescheiden en dat de burgemeester van St. Jansteen, de heer IJsebaert, ont slag heeft aangevraagd. Hier is nu niets meer aanwezig, waarom wij sluiten tot de volgende week, dames en heeren 1 Spelende kinderen in de Abdij te Middelburg. fce! tóbeeldeifX.^li:

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 4