Bent U geschikt J 148 VRIJDAG 9 MEI 1930 No. 8 ..Zoo moei u kijken", zegt Je regisseur tot Colleen Moore. Ik- regisseur oordeelt of het gelaal „photogeniek" is. Sinds de Amcrikaansche en Europeesche film-in dustrie bij voorkeur „sprekende" films schijnen te gaan vervaardigen, is het uitkiezen van film- artisten nog moeilijker geworden dan het voordien reeds was. Kwam het er voor de „zwijgende" film hoofdzakelijk op aan, een gezicht, beweeglijk en vol uitdrukking te bezitten, waarbij er dan voor namelijk op werd gelet of het van alle zijden genoeg fotographische „mogelijkheden" bood, thans zijn deze eigenschappen in het geheel niet meer toe reikend om iemand geschikt te verklaren voor de sprekende film. Niet meer het gezicht, hoe lief tallig, of hoe interessant ook, noch een goed getraind lichaam, of een slanke figuur, zelfs niet een groot dramatisch of komisch talent kunnen voldoen de zijn om de toeschouwers te boeien, neen, op het oogenblik wordt naar een volmaakte stemtech- niek op de allereerste plaats gevraagd. De toekomstige filmster zal moeten kunnen bewijzen, dat zij in haar stemgeluid die toonhoog ten kan brengen, welke in overeenstemming zijn met de scène, met mimiek en geste. De innerlijke gevoelens zal zij op overtuigende wijze tot uiting moeten brengen en in de microfoon moeten uitspreken. Hiermede is niet gezegd, dat de kunst van het spreken gewichtiger is dan die van het spelen, want de aspirant-filmberoemdheid heeft behalve kundigheid in het spreken ook de bekwaamheden,

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 8