Sport Van de Week No. 10 VRIJDAG 23 MEI 1930 197 De wedstrijd België—Holland te Antwerpen. Breitner en v. Belgischen aanval. BELGIË-HOLLAND Zoo behoort ook de jaarlijksche wedstrijd tus- schen Belgen en Hollanders in de Scheldestad weer tot het verleden, en is de oranjeploeg wederom geklopt. Die nederlagen daar op den Bel gischen bodem dreigen waarachtig traditioneel te worden. Wij herinneren ons na de 1-0 overwinning In 1920 drie opeenvolgende nederlagen, waaraan thans nog een vierde is toegevoegd. Spreekt men een Belg nog over die I 0 zegepraal, dan kijkt hij u met rollende oogen aan omdat dit de in België berucht geworden wedstrijd met het handsgeval van Dijke is geweest. Voor het record aantal Hollandsche enthousi asten, dat ditmaal den wedstrijd bijwoonde, is het eindresultaat meer dan ooit een teleurstelling geweest. Niet b.v. omdat van te voren kon worden nagegaan, dat de oranjemannen den Rooden Duivels eens even een lesje zouden geven. Integen deel, we waren er ons terdege van bewust hoe moeilijk de taak in Antwerpen zou zijn. Het spel der Hollanders echter tijdens de eerste helft gaf aanleiding tot de meest gewaagde veronder stellingen. Zoo hadden wij onze ploeg in geen jaren gezien. De oranjemannen wonnen het in die periode van hun tegenstanders in enthousiasme en techniek en toen de Zuiderling v. d. Broek den Hollanders twee seconden voor de rust de leiding gaf, was dit meer dan verdiend en was er terecht reden voor onze supporters om de tribunes op het Beerschot-veld zoo onge veer- af te breken. Niet alleen het doelpunt, doch bovenal de manier waarop onze jongens tijdens het eerste gedeelte van den strijd hadden gespeeld wettigde de veronderstel ling, dat wc nu eindelijk eens niet met leege handen terug zouden komen. Maar jawel, daar kwam de tweede helft. Weg enthousiasme, weg goed combineerende aanval en weg onze middenlinie. Deze laatste vooral. Belgen, niets dan Belgen en zoo nu en dan een flinke blii regen. Het kranige Rotterdamsche elftal, dat Zaterdag ccn 5—2 overwinning op hc« team der stad Antwerpen behaalde. Wat is toch de oorzaak van dezen algeheelen ommekeer geweest? Had den de Belgen b.v. in de eerste minuten een paar geluksdoelpunten ge maakt, dan hadden wij ons kunnen indenken dat zooiets geschiedde. Maar nu 1 Alles ging regel matig. De Roode Dui vels kregen zoo'n buiten kansje niet, doch wel gingen zij langzaam maar zeker en met steeds laaiend enthousiasme de onzen overspelen, tot er ten slotte van een spre kend Belgisch overwicht kon worden gesproken, d. Meuien in actie bij een sprekender zelfs nog dan de Hollandsche meer derheid in de eerste helft. Toen kwam spoedig de gelijkmaker, ietwat onverwacht nog, omdat het schot van Voorhooft nimmer doel zou hebben getroffen, wanneer Vermetten het leder op het laatste moment niet van richting had veranderd. De Belgen schenen uit dit succes nog meer kracht te putten. Slechts enkele minuten na het eerste doelpunt maakte Bastin een tweede, dat in staat was om alle aanwezige Belgen de vreugde naar het hoofd te doen stijgen, zoo verrassend en mooi was deze goal. België was en bleef verder troef en hoewel eerst tegen het einde, na het derde doelpunt, kon worden gezegd, dat de zegepraal der Roode Holland verliest in Antwerpen den voetbalwedstrijd met 3—1 van België. Moment uit den stijd. Bastin heeft het tweede Belgische doelpunt gescoord. Van der Meulen en Vermetten hebben het nakijken. De Zeeuwsche Ariëlclub organiseerde Zondag haar jaarlijkschen Ariël-rit naar does. Mede tengevolge van het fraaie weer werd allerwege van het Zeeuwsche natuurschoon genoten. Foto van den start vanaf hotel Noordzee-boulevard. Duivels een voldongen feit was, lag het er een goed kwartier na de hervatting toch reeds dik bovenop, dat Holland den wedstrijd wederom ging verliezen. En nu wilt u misschien de oorzaak weten. Het hernieuwd falen van de Kreek, het ontbreken van v. Kol, de gladheid van het terrein Niets van dit alles. Wij beschouwen de nederlaag als een gevolg van het feit dat onze middenlinie, die in de eerste helft zich zoo kra nig van haar tweeledige taak had gekweten, na de rust den moed miste om de noodige aandacht aan het steunend ge deelte te blijven schen ken. Zeker, het was mis schien een tikje riskant geweest omdat de van enthousiasme blakende tegenstanders er zoo ge ducht opzaten. Maar dit was toch geen reden voor de onzen om na de pauze zoo ineens geheel van tac-, tiek te veranderen. Wij kunnen dit moeilijk be schouwen alleen als een gevolg van het betere spel der tegenstanders. De uittocht naar Brabant, Rotterdam, Den Haag en nog verder was ietwat stillekens. De nederlaag was niet onverwacht gekomen maar toch was ze teleurstellender dan ooit. Revanche nemen kunnen we nu pas over een jaar. Een typisch kiekje tijdens den Zeeuwschen Ariël-rit. Even den weg vragen aan een Walchersch boerinnetje.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 17