Zeeuwsche Omroep 184 VRIJDAG 23 MEI 1930 No. 10 Hallo, hallo hier is de persdienst van den offi- cieelen Zeeuwschen Omroep, den eenigen omroep, die over de verdeeling van den zendtijd nimmer klaagde. Het verder vertellen van zijn berichten is bovendien geoorloofd. Men bericht ons uit- Oud-Vosmeer, dat Zater dagavond door Oud-Vosmeers muziekvereeniging een serenade is gebracht aan den oudsten ingezete ne dier gemeente, ter gelegenheid van zijn 95sten verjaardag. 'n Onbekommerde, rustige levensavond is slechts aan weinige menschen gegund. Uit Graauw meldt men ons, dat ten nadeele van een visscherman eenige vangnetten ont vreemd zijn. Niet altijd is de samenleving er dus mee gebaat, wanneer een dief in de fuik loopt. De gemeenteraad van Ossenisse heeft besloten, tien gulden beschikbaar te stellen voor de ten toonstelling der Zeeuwsch-VIaamsche Landbouw- maatschappij. De totstandkoming der tentoon stelling is hiermede verzekerd. Alleen is er nog van de ammoniakfabriek een zware gashouder, die in een „stoel" hing, deze zitplaats plotseling heeft verlaten, zonder gelukkig iemand te verpletteren. Eenige der meest zetelvaste Statenleden zullen de Directie van advies dienen om dergelijke ongeluk ken in de toekomst te voorkomen. Uit Ossenisse bereikte ons een telegram, waarin werd medegedeeld, dat het gouden huwelijksfeest van twee ingezetenen door het geheele dorp op enthousiaste wijze is gevierd. Aan de blijde her denking werd ook deelgenomen door de plaatse lijke sportvereeniging, die altijd een opën oog heeft voor merkwaardige staaltjes van uithoudings vermogen. In een gemeenteraad van Wemeldinge deed een der leden het lofwaardige voorstel, de punten van het hek voor het gemeentehuis af te laten zagen. Met vier tegen twee stemmen werd het echter verworpen. De meerderheid begrijpt zeker niet, wat het zeggen wil, wanneer men thans, zonder al te vast op de beenen te staan, des avonds het gemeente-huis moet passeeren. Nu er te St. Jansteen een burgemeesters-vaca ture is, wordt er van den Dollard tot de Schelde weer in massa's gesolliciteerd naar deze betrek king. Dat kan weer iets worden op de audiënties van den Commissaris der Koningin Men meldt ons uit Goes, dat B. en W. den Raad voorstelden, een winkelhuis van de gemeente te gunnen aan een floralia-magazijnhouder in plaats van aan een vleeschhouwer. Het staat te bezien, of laatstgenoemde in zijn schik is, dat het hooge stadscollege met bloemen zei, dat het nog immer 't land aan de slagers heeft. Van Rijkswege worden momenteel grondborin gen gedaan langs het kanaal door Zuid-Beveland. Men dacht eerst aan gravin Sylvia en verborgen schatten, maar.later bleek.dat het alleen in verband staat met een eventueele verbreeding van ge noemd kanaal. Men is thans te Schore weer begonnen aan den eenige vrees, dat Gedeputeerde Staten, die moe ten waken tegen financieele uitspattingen der gemeenten, de subsidie zullen veroordeelen. Uit Goes gewerd ons de tijding, dat het 25-jarig bestaan der Zuid-Bevelandsche bijenvereeniging geanimeerd gevierd werd. Jammer genoeg was de bij van Tunis verhinderd te komen, daar men met den schoonmaaktijd een zijner vleugels had laten vallen. Ondanks deze te leurstelling wist men de honingzoete stemming te handhaven. Men meldt ons uit Biervliet, dat in den gemeen teraad gediscussieerd is over den bouw van een nieuw gemeentehuis, 'n Paar zuinig aangelegde leden wisten het gedaan te krijgen, dat de ge meente-opzichter eerst even uitrekent, wat het repareeren van het huidige gebouw kost. Wij kun nen met eenige stelligheid verklaren, dat 't her stellen even duur zal blijken als de nieuwbouw. Men schrijft ons uit Sluiskil, dat op het terrein MR. P. J. TROELSTRA Een der grootste politieke fi guren, een parlementariër van grooten stijl, is verleden week verscheiden in deResidentie.die hem dertig jaar lang tot woon plaats heeft gediend. Toen de sociaai-democratie hier te lande nog in haar eerste, weinig ge ordende stadium verkeerde,was Mr. P. J. Troelstra het, die het inzicht en de kracht bezat om haar in 1894 te condenseeren in de S.D.A.P., die sedert onder zijne tot 1925 onafgebroken lei- ding gegroeid is tot een omvang, als weinige politieke partijen ten onzent ooit bezeten hebben. Als volksleider meer dan als staatsman heeft hij zich in ons parlement een politicus en een redenaar getoond, wiens alge- meene beschouwingen over de staatsbegrooting als parlemen taire gebeurtenissen golden. Heeft zijn gezag ook geleden door zijr. politieken misgreep in 1918, zijne partijgenooten zijn hem blijven vereeren om zijn groote verdiensten voor hunne beweging. Bij zijn afscheid uit het openbare leven in 1925 is die vcreeringduidelijk gebleken, evenals thans bij zijn verschei den. En zelfs zijn tegenstanders hebben in de laatste dagen niet nagelaten de nagedachtenis te huldigen van den grooten man, die zijn idealisme en zijne krachtige overtuigingop eerlijke en schoone wijze in forsche daden heeft beleefd. Vrijdag j.l. is te 's Hage de begrafenis van mr. P. J. Troel stra eene machtige demonstra tie geworden van de vereering, die zijn talrijke partijgenooten, en van de waardeering, die ook zijne tegenstanders voor hem gevoelden. Een uren lange stoet defileerde langs de baar, die op 't kerkhof stond opgesteld. Wij zien op onze foto de A.J.C.- afdeelingen met hare vaandels een laatsten groet aan den ont slapene brengen. opbouw van de destijds onder deskundige leiding verzakte sluis. Men meldt ons uit Cadzand, dat de tram, die anders altijd op eerbiedigen afstand van het dorp stopte, hoewel de rails lang genoeg waren, deze week voor 't eerst verder gestoomd is. De directie van „Breskens-Maldeghem" heeft blijkbaar einde lijk als machinist kunnen vinden „een man, die den moed had." Men seint ons uit lersekc, dat twee keurmeesters, die bij een reeds eenmaal bekeurden melkboer 'n monstertje namen, met mes en vuist bedreigd werden en er alleen door het trekken van 'n revol ver heelhuids afkwamen. Het wasschen van melk schijnt op 'n menschelijk gemoed niet zoo kal meerend te werken als het water in den wijn doen. Hier is nu niets meer aanwezig, waarom wij sluiten tot de volgende week, dames en heeren. Tot ziens 1

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 4