Gouda TE DE No. 11 VRIJDAG 30 MEI 1930 205 Moeder wil op de bloemenmarkt een bloemetje koopen, maar zij vindt den prijs wel wat aan den hoogen kant I He varkensmarkt in vollen gang. Kven wordt voor den fotograaf geposeerd.' De markten te Gouda zijn van veel belang. Kaas-, nee-, groenten- en andere markten brengen telkens minst en leven in de stad. En die maikt- bedrijvigheid is dikwijls aantrekkelijk om te zien. Eloreeren doen ze alle uitstekend, vooral de kaas- en veemarkt. IVat deze laatste betreft nog het volgende: Op 4 Maori 1926 weidde nieuwe Veemarid geopend. Hoe noodzakelijk deze al sedert lang geweest was, bleek wel daaruit, dat vanaf dit tijdstip de aanvoeren regelmatig toenamen, zóó, dat het bijmaken van hokken eigenlijk aan de orde van den dag was. De behoefte aan een afdoende uitbreiding werd dan ook steeds sterker gevoeld. Echter kon hieraan niet worden gedoeld, vóór het voormalige kazerne gebouw meer in eigendom terug was bij de gemeente Gouda. In het laatste kwar taal van ]92'> kwam gelukkig de minis- terieele beschikking af,'waardoor de ge meente de kazerne voor marktdoeleinden kon benutten. Het totaal aantal stuks vee, hoofdzakelijk varkens, kalveren en lam meren. dat thans gemarkt kauworden, is le stellen op 7000 a 6000, een getal, dat, indien de vooruitgang der aanvoeren blijft, zeer zeker binnen afzienbaren tijd i Overzicht van de zich steeds meer ont wikkelende kaasmarkt. De aanvoer is, zooals men ziet, beduidend en de handel lijkt er levendig genoeg. Een kiekje van de goederen markt. De iappenkoopman helpt zijn kooplustige klanten, die erg bij-de-hand schijnen. vermacht mag morden. De gemeente Gouda kan er trotsch op zijn, dat zij thans beschikt over de grootste en tevens doelmatigst ingerichte varkensmarkt in ons land Een hulde aan het gemeentebestuur van Gouda is hier zeker op haar plaats. De officieele ingebruikneming van het uitgebreide gedeelte zal eerst dan plaats vinden, als ook de entree van de markt nog eenigszins ge wijzigd en verbeterd zal zijn. Tenslotte geven we hierbij eenige frissche marktkieken. Het wegen der kazen. De waagmeester heeft zijn schaal goed volgeladen met „Goudsche" van prima kwaliteit.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 5