NIEUWBOUW ENZ, IN DORDRECHT EN PAPENDRECHT Vanaf het Groot Hoofd heeft men een riant gezicht op de rivier, waar het steeds druk is van vele booten. Op De Krispijn wijk. De school is juist uitgegaan en de jeugd bevolkt op blijde wijze de fraaie"^, Jacob van Lcnnepstraat. Op den achtergrond het typische en moderne Kerkgebouw. Levendigheid bij het Zwijndrechtschc Veer. 't Is er druk genoeg van voet gangers. fietsers, auto's, enz. De jongen met fiets op het trottoir bekijkt „wijsgcerig" al die drukte. ■zer dagen had liet Ned. Instituut voor Volkshui soestiu en' Stedeboum als doet ooor zijn jnarlyksche excuv Dordrecht en Papendrecht uitgekozen. (leen toonder, want hij de talrijke gemeenten, die zich heé ten dage met volkshuisvestingbezig houden, blijft <u Dordrecht volstrekt niet achter. liijna als een halve cirkel, ten Zuiden der oude stad, zij er de laatste jaren honderden arlreiders- en midilenstam woningen, even zoovele mwrbeelden van moderne oolh huisvesting, op initiatief der gemeente of van woningbom vereenigingen, nis het ware te voorschijn getooverd Voort de Krispijnmijk, waar meer dan een tiende der stadsbenulkin i.f gehuisvest, vormt met haar ideale woningen, breei straten, ruime pleinen en keurige schoolgebouwen een model stadje op zich zelf. Hetzelfde kan worden getuigd van de nieuwe, fraaie stads wijken aan den Dubbeldamsclurmveg, de Oranjelaan en d Staart, alle van ven type, beantwoordend aan de cischni die tegenwoordig aan volkshuisvesting worden gestéld, In de binnenstad zijn de krotwoningen opgeruimd en m vangen door moderne woningen of de vrij gekomen mimi is dienstbaar gemaakt voor /linke verkeerswegen. Ja, Dordt heeft wel een voortvarend gemeentebestuur. II willen hier ook nog enkele belangrijke feiten der laalsl jaren memoveren. De Biesbosch-inptddering't Is een echt staalije nan i activiteit, de energie, die er in de oude Mcrmedcslad heersch Een mooi oud hoekje van Dordt. Vindt U het poortje ook niet prachtig van het oude Muntge- bouw, waarin thans de stedelijke muziekschool is gevestigd? De heer in het gangetje is onge twijfeld een oudheid minnaar.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 10