De Krispijnwijk. Nog steeds is men bezig met de uitbreiding van dit nieuwe en groote**^ stadsgedeelte. Er wordt maar al bijgebouwd langs den Brouwersdijk. De Krispijnwijk. Een foto van de ruim aan- i^gelegde Bilderdijkstraat, met haar comfortabele woningen. Het ranke torentje op den achter grond geeft een aardig decoratief clementie. Een poëtisch plekje is hel natuurschoone park Merwe- stein, niet zijn veelsoortig en prachtig geboomte en water partijen. Nieuwbouw te Papendrecht: De Merwedesingel. Men woont er gezond en genoeglijk. En de buurvrouwtjes maken er graag even een praatje. Verrukkelijk mooie plekjes *^--bezit oud-Dordt. Dit kijkje op de Faankade is vol stemming en aangename rust. lp lachtergrond de watertoren. Als merkverscha/fingsobject voor de honderden roerkloo/.en in 1920 begonnen, ontstond er 21I2 jaar later uil een wildernis oun griendlanden een uiterst oruchthare polder, maar de op „vluchtheuvels" geplaatste, met enkele hooge hoornen omringde huisjes (de vroegere verblijfplaatsen der griend- merkers by hoog matei) voor een typische stoffeering van het landschap /.org dragen en die, doorkruist met eenige meken geleden door de Dordtsche jeugd beplante megen. het eiland met meer dan een derde deed vergroöten. W e spreken hier over een „eiland". Doch denkt niet, dat een Dordlenaar. of mie dun ook, maar een oogenblik de geduchte heeft, dat hij op een eiland /.it. Dat moord doet aan „eenzaamheid" denken. En daarvan is geen sprake, dunk zij de uitstekende gemeente-veren naar het bloeiende Zmjndrechl. het zich eveneens druk met „volkshuisvesting" bezig houdende Papendrecht en het landelijke 's-Orapehdeel, benevens het rijksneer bij Willemsdorp. Bovendien verkeeren de plannen voor een veerdienst van gemeentewege oin*r de Nieuwe Menvede, een directe verbinding met de Langstraat en 's-Hertogenbosch, reeds in een vergevorderd stadium. Tenslotte herdenken me even het merk van eepige millioenen, door de gemeente ondernomen, n.l. om van Dordrecht meer een zeehaven te maken. Reeds nu verheffen zich tot kilo meters ver in de omtrek de geweldige kranen, die aan de zeehaven zijn gebouwd. De waterweg van Dordt naar zee is reeds op de voor zeesche/icn bestemde diepte gegraven, de brug die zich bij Barendrecht in dezen zeeweg bevindt, zal een groote doorvaartwydtc met een unieke hef-installalie krijgen en onlangs is er reeds een vracht goederendienst Dordrecht—Londen geopend. In September zal in tegen woordigheid van 11. M. de Koningin de feestelijke ingebruik neming der zeehaven-oulillage plaats vinden en in de toekomst zal ongetwijfeld de oude, forsche grijze Dordtsche toren van nog grootere opleving van de Merwedestad kunnen getuigen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 11