No. 12 VRIJDAG 6 JUNI 1930 Hierboven een foto nan een opnowobare roeiboot, zooids ilie demonstraties met het dadelijk ontzettend nieuwsgierig maakte. Dat kon je zoo hebben, niet waar, zonder dat er 'n bepaalde reden voor scheen te bestaan Hij maakte licht, scheurde 't couvert opcc en las „Mijn groote tooneelspeler 1 Zie ik u morgenmiddag tegen drie uur in de Majestic Er gaat 'n schitterende film U kunt me gerust schrijven. Als u den brief vanavond nog maar postEthel Bartlett." Zie zoo, die wond er geen doekjes om En ze onderteekende met 'r vollen naam, vermeldde er bij waar ze woonde. Die had 't dus serieus te pakken 1 Aardig dat 'm dat juist overkwam bij de nieuwe première van z'n oude succes 1 Was dat 'n voorteeken? O, maar hij ging morgenmiddag. Waarom niet? 'n Avontuur, dat tot niets ver plichtte Wacht, hij zou nu schrijven. Of nee, straks, na het eerste bedrijf. Dat was nog vroeg genoeg. Liet hij zich eerst kleeden en Lord Gordon geheel en al uit 't verleden oproepen. Tien jaarWat vlogen die voorbij Ach ja, als je ook zoo'n inspannend leven had 1 't Was toch wel heerlijk,acteur te zijn.Wat 'n afwisseling bracht je bestaan 1 Vandaag had je smart, morgen jool op de planken, dan was je weer gelukkig en ook wel eens ongelukkig verliefd.... in je rol en zoo hield je den lust er in.En 't leven buiten de planken bracht óók verrassingen 1 Zooeven nog! Ethel Bartlett 1 Haha, 'n acteur had de eeuwige jeugd. En de zaal zou straks weer eens staan te kijken van Lord Gordon. Hij had weinig aan z'n kop te doen. Hij had van natuur 'n aristocratisch gezicht, al zei hij 't zelf. Geen pruiken, prettig! 'n Scheiding in 't mid den van 't haar, dat als met 'n grasroller platge streken lag naar rechts en links. Prachtig zag hij er er uit, hoor Daar behoefde hij niets meer aan te doen. Nu nog gauw z'n smoking aan en voor zijn part konden ze beginnen. Hij stak 'n sigaret aan. De brandwacht was in dit theater niet zoo lastigHij bladerde z'n rol nog eens in. O, hij kon haar droomen Na 'n paar repetities al zit die weer als 'n kei. 't Men- schelijk geheugen zat eigenaardig in elkaar. Wat er eenmaal goed in had gezeten, kreeg je er zoo gauw niet meer uit. Hij keek in den spiegel. Ja, daar zat Lord Gor don. „Ouwe kameraad, ken je me nog?" lachte ie 'm toe. O 't verleden, dat opnieuw begon te leven, met Alles. Zelfs 'nEthel Bartlett door een Puilsclw onderneming naartuig staagden uitstekend. in tien handel is gebracht. ontbrak niet. Allemachtig, wat was hij toch 'n gelukkig, benijdenswaardig mensch 1 Paul stond op. Hij wou't tooneel even inspecteeren om te zien, of de fauteuil, waarin hij zoo'n belangrijke scène had te spelen, wel precies op z'n plaats stond. Een laatsten blik in den spiegelDaar bleef hij nadenkend staan. Ja, h'm, dat was. Lord Gordon van top tot teen. Toch, toch herin nerde hij zich, hoe schoot zoo iets na al die jaren je weer te binnen dat hij, vóór hij opging, nog even iets aan z'n kop deed. Maar wat, wat? Opeens wist hij het: hij poeierde z 'u slapen, want Gordon was niet zoo heel jong meer. Ach ja, hoe kon hij dat vergeten. 'n Beetje poeier op je haar, dat leek uit de verte net grijs. Hij trad weer naar z'n kleedplaats toe, duwde zijn dons in het poeier, bracht z'n hand naar z'n slaap en. Hij hield z'n hand in, staarde. Z'n sla pen hódden reeds iets grijs. Paul Intérieuropname nan het nieuwste Fokkerrrliegtuig, (Uit door den directeur der General Motors is aange kocht. Het biedt ruimte aan 16 personen en is buiten gewoon luxueus ingericht. Daingerfieid had geen poeier meer noodig Hij liet zich op z'n stoel vallen, staarde, dacht, glimlachte dan flauwtjes en 'n beetje mclancho'iek. Dit was 'n reprise, gèèn pre mière! Werktuiglijk opende hij de la weer, waarin hij het briefje van „Loge 6" had weggestopt. Klampte hij zich op die manier aan 'n laatsten stroohalm vast? Moest dat 'm nog aan z'n eeuwige jeugd doen geloo- ven Doch hij hoorde iets aan z'n deur, dus duwde de la snel dicht. Z'n vrouw kwam binnen. „Je ziet er schitterend uit," zei ze dadelijk. „Dank je, lieve vrouw," zei hij met 'n bijzondere innigheid in z'n stem. „En.... hoe vind je mij? Maar wat heb je Ben je bedroefd ,,'n Beetje wel, Linda. Ik denk er aan, dat er alweer tien jaar van m'n leven voorbij zijn, sinds ik voor het eerst Lord Gordon speelde." Ze haalde de mooie schouders op. „Jij hebt nogal te klagen plaagde ze. „Kijk van avond maar naarLoge 6! Zeg, gaan we straks na afloop nog ergens heen Paul antwoordde niet dadelijk. Dan zei ie, langzaam: „lk zal misschien., 'n beetje, móè zijn! Maar., morgenmiddag gaan we wat uit hé, samen Vind je dat goed Linda knikte. Paul werd toch wel ver standig! En ze ging nog even terug naar 'r eigen kleedkamer. Paul zuchtte 'n paar maal diep, opende vervolgens het laatje weer, dat hij daar juist zoo haastig sloot, enverscheurde den brief. Er was geen antwoord, 't Ant woord, dat hij had, had hij zooeven al aan z'n vrouw gegeven. „Niet te veel reprises!" sprak hij met 'n zwak ken glimlach. Daarop stapte Lord Gordon naar 't tooneel.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 13