VIM VROUWENLEVEN VEREISCHT HANDSCHOENEN PARIJSCHE MODES 236 VRIJDAG 6 JUNI 1930 No. 12 N.V DE LEVER'S ZEEP MAATSCHAPPIJ. VLAARDINGEN VIM '/mart crêpe de chine japon met ooerbloesende taille. Wie van haar handschoenen, het meeste genoegen wil beleven, die lette steeds op de kwaliteit ervan. Neemt men leeren hand schoenen, dan koope men ze in een goede kwaliteit, en vindt men die te duur, dan kieze men liever een goede imitatie. Ook in de imitaties van leeren handschoenen bestaan nog vele soorten, de beste soorten zullen ons, over het algemeen, de voordeeligste blijken. Mooie handschoenen zijn wel altijd een ge schikt en begeerenswaardig cadeau geweest voor dames. En nu ze weer meer dan vroeger op den voorgrond treden, nu zullen ze ook als geschenk meer dan ooit gewild zijn. THéRèSE. I. Toilet oan panne brocadé met alleen nan achteren ooer- bloesende taille. lil. Schilderachtige hoed pan bruin kantstroo gegarneerd met rose bandflumeel. De handschoenen, die gedurende 'n hcelen tijd vrijwel verwaarloosd werden, komen nu weer op den voorgrond. Zelfs 's avonds, in schouw burg of concertzaal, zal de elegante vrouw, naar verluidt, weer handschoenen gaan dragen, wat in jaren niet het geval is geweest. En op straat zal de vrouw zonder handschoenen zeker ,,niet gekleed" lijken. Er worden zeer fraaie en zeer dure leeren hand schoenen gelanceerd, maar er zijn ook keurige imitaties, welke uitstekend voldoen. Handschoenen met veel garneering worden slechts bij „gekleede" toiletten gedragen. Bij een eenvoudigen tailleur, bijvoorbeeld, draagt men ook eenvoudige hand schoenen. Witte handschoenen worden alleen des avonds gedragen bij officieele gelegenheden. WASCHBARE JAPONNETJES EN FLANELLEN JASJES Voor de waschechte japonnetjes, zoo geliefd en zoo practisch voor warme zomerdagen, zijn, behalve de gebloemde, ook allerlei effenkleurigé stoffen in den handel, in zachte pasteltinten. Er is o.a. een zachte tint rose, welke niet alleen voor bru nettes, doch ook voor blondines flatteerend is, en die zoowel in eenvoudigwaschbaar materiaal alsin meer kostbare stoffen verkrijgbaar is. En dan is er een zacht groen, aangenaam en rustig voor de oogen. Bij dunne zomerjurken kunnen eenvoudige flanellen jasjes worden gedragen, waarvoor men dan een goede kwaliteit flanel neemt in zachte pasteltinten. Vooral bij gebloemde japonnetjes staan zulke jasjes voor jonge meisjes bizonder aardig, vooral wanneer de hoed eenige garneering heeft in de kleur van het manteltje en als men er een tasch bij draagt uit het materiaal van dat manteltje vervaardigd. Zoo'n tasch kan men laten maken en wie handig is, zal ze zelf in elkaar kun nen knutselen. THéRèSE. Deuren, muren, gelakte meubelen en alle soorten schilderwerk kunnen in een oog wenk helder en glanzend gemaakt worden. Gebruik Vim overal in huis. De nieuwe Parijsche toiletten hebben alle dit met elkaar gemeen, dat de taille is aangebracht op natuurlijke hoogte. En heel vaak is die taille overbloesend. Bij het toiletje onzer eerste afbeel ding van Henri is de taille alleen overbloesend in den rug. Een smal ceintuurtje, op de heupen vastgegespt, houdt daar de taille strak, terwijl de japon van voren geheel recht blijft. De zwarte crêpe de chine japon van onze tweede foto, een creatie van Patou, heeft de rondom overbloesende taille, welke alleen maar door slanke figuren met succes kan worden gedragen. Het heele toiletje is van grooten eenvoud, en kraagje en manchetten van zeer fijn wit lin nen doen dien eenvoud nog te meer uit- r= komen. Het hierbij gedragen zwarte hoedje I heeft alleen aan de achterzijde een geplooi- den ranrL terwijl de voorkant door een witte speld wordt gesierd. Van een heel ander genre is de hoed onzer derde afbeelding, gelanceerd door Camille Roges. Licht bruin kantstroo vormde het materiaal voor dezen schilderachtigen hoed, I zoo uitermate geschikt om te worden ge dragen bij de lange, golvende japonnen, welke de mode nu voorschrijft. De gamee- I ring bestaat uit rose fluweelen lint, om den hoed gedrapeerd, en eindigend in een I sierlijken strik, welke gedeeltelijk op, en gedeeltelijk onder den rand ligt. grond voor echte zomerjurken. En voor jonge vrouwen is er nauwelijks iets aardigers te be denken op warme zomerdagen dan dit materiaal, dat tegelijk practisch is en modern. Voor de garneering van cretonne wordt meestal effenkleurig linnen, genomen, al is het slechts voor een enkel biesje langs hals en mouwen, voor 'n das, voor een afwerking van den rok, voor kraagje en manchetten of ceintuur. Heel aardig bij 'n gebloemde jurk is ook een effenkleurig jasje of een mouwloos vest van linnen of van mooi flanel aardig en bijzonder practisch ook. PAULA DEROSE Cretonne komt weer meer op den voor-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 16