SPORTPRAATJE No. 12 VRIJDAG 6 JUNI 1930 23 7 Tc Renesse (S.) werd op Hemelvaartsdag een muziekconcours gehouden. Foto van de besturen en van het plaatselijk comité na ontvangst ten Raadhuize. De optocht van de deelnemende vereenigingen door Renesse. 'V t/W.ty nw'-f f Met uitmuntend geslaagde feestelijkheden heeft men dc vorige week teüroede het negentigjarig feest van de muziek- vereeniging „Eendracht maakt Macht" gevierd. Hier ziet u 'n groep van de tegenwoordige leden der jubelende vereeniging. Estafette rond Middelburg stelde het „E.M.M."- bestuur de data ook reeds voorloopig vast. Op door andere vereenigingen te organiseeren wedstrijden, nadere bijzonderheden van. E.M.M. wedstrijden en de door de Z.A.B. te organiseeren competitie komen we nader terug. Op Hemelvaartsdag is te Wemeldinge door den Bond van Christelijke Zangvereenigingen Zeeland het zestiende Zangers feest en Concours gehouden. Op dit schilderachtige kiekje in de vrije natuur zien we de deelnemers gezamenlijk het Bondslied zingen: „...Eén in geest en streven..." Op het Wemeldingsche concours wist „ASaf" uit Axel zich van dc tweede tot de eerste afdeeling op te werken. (Ook „Hosanna" uit Vlissingen was zoo gelukkig). TTet is de hoogste tijd, onze aandacht te gaan besteden aan de zomersporten. Koning Voetbal, de heerscher van het koele jaargetijde, moet plaats maken voor de sporten, die zich onder hoogere temperatuur beter laten beoefenen dan in den winter. In de allereerste plaats gaan onze gedachten naar de zomersport bij uitnemendheid, de athletiek. Hoewel de weersomstandigheden in de Meimaand nog niet bepaald ideaal waren voor athletiekbeoefening in de open lucht, kon men toch op enkele avonden in de week en ook 's Zaterdags middags de athletiekbeoefenaren op het Gemeentelijk sport terrein en het nabijgelegen militair oefenterrein in de Nadorst te Middelburg druk aan 't werk zien. Hun aantal was nog wel niet zeer groot, maar nu de tempe ratuur werkelijk zomersch begint te worden en we wat minder kwistig met hemelwater bedeeld worden, zullen spoedig de verschillende sportvelden weer een bont gewemel van in alle soorten shirts gestoken athleten te zien geven. Dan kan men ze weer bezig zien, die gezonde, frissche stevige boys. De één Aan de feestelijkheden te Groede was ook een bloemencorso verbonden, dat op Zaterdag 31 Mei werd gehouden en met recht een succes mag heeten. Overzicht van een gedeelte van den optocht met de groote belangstelling. houdt zich bezig met kogel, discus of speer de ander specialiseert zich op de springnummers. Men ziet den vèrspringer bezig met een eind touw, dat hij langs het baantje voor aanloop heeft gespannen, om toch maar precies goed uit te komen. De hoogspringers zagen op de Olympiade film, dat de besten van de wereld een andere wijze van springen hadden, dan hier beoefend wordt. En zij rusten niet, voor ze den goeden slag eenmaal beet hebben. Ook de loopnummers worden niet vergeten en men kan dan ook hier en daar de jongelui bezig zien met de training van hun onderdanen. De korte-afstandloopers besteden hun aandacht aan het aanleeren van een goeden, vluggen start. De lange-afstandloopers wijden meer aandacht aan 't opvoeren van hun uithoudingsvermogen. Zoo ziet men, dat de athletiek een groote verscheidenheid van nummers biedt. Wij hebben getracht eens één en ander te weten te komen van wat ons, voor zoover 't wedstrijden betreft, op athletiekgetoied te wachten staat. Wanneer men daarvan iets wil weten, gaat men in de allereerste plaats op infor matie bij de be woners van het militair oefen terrein, n.l. de Athletiek Ver. „E.M.M." Deze vereeniging is het immers, die op wedstrijd- gebied leven in de brouwerij brengt. In de maand April bracht E.M.M. reeds een goed geslaagden wegwedstrijd. Thans staat als eerst volgende wedstrijd op het programma, de bekende „Singelloop". Deze zal gehouden worden op Zaterdag 14 Juni a.s. De start zal weer zijn bij den Veerschen weg, terwijl de finish van het 3700 Meter lange traject, aan het eind van den Poelendale- singel, bij de Winterstraat zal liggen. Om de deelname zoo groot mogelijk te doen zijn, heeft men de inschrijving opengesteld voor 3 klassen, te weten Klasse A. Leden K-N.A.U. B. Vrije deelname. C. Nieuwelingen. Onder Nieuwelingen worden begrepen zij, die nog nimmer een prijs behaald hebben. De „Miss Blanche"-wisselbeker, momenteel in 't bezit van A. W. de Wolf (Vlug en Lenig) 's Gravenhage, is als eerste prijs gesteld voor klasse A. Verder zijn diverse medailles beschik baar. Verder vernemen wij nog, dat op 21 Juni a.s., dus een week later, een Adspirantenwedstrijd zal worden gehouden, eveneens gesplitst in 3 afdeelingen en eveneens georganiseerd door „E.M.M." Voor een grooten nationalen wedstrijd en de

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 17