V! WÊ *>■#-■ i Pi VRIJDAG 6 JUNI 1930 i De Hemelvaartsdag en de Tweede Pinksterdag, zou n paar extra zumersche Zondagen, zijn ware volksfeesten, wanneer de zon wil meewerken. Met Hemelvaartsdag is het zoo geweestwjj wenschen u enen stralende Pinksterdagen. Hemelvaartsdag is voor de Zeeuwen een dag met een eigen karakter, zooals geeft enkele andere van het heeie jaar. Alle uitgestelde plannen van den voorzomer moeten op dien dag verwezenlijkt worden het is een dag, die onbegrensde mogelijkheden opent, feitelijk een zomer-feestdag, die de sfeer van de zomervacanties al met zich draagt. Wat doen wij, Zeeuwen, op dien dag (n de eerste plaats zingen. In Zeelandjzingt bijna iedereen, zooals ook bijna iedereen min of meer zijn krachten aan het tooneelspel wijdt. In ons gewest vindt men ontelbare zangvereni gingen, waaronder er zijn van zeer goeden naam, die zelfs tot in het bui tenland is doorgedrongen. Een gezellig clubje Ilemelvaarts-feestgang- sters vangt welgemoed het fietstochtje aan Zoo is bijv. het Zuid-Bevelandsch ft capella-koor terecht zeer vermaard het is naar men ons mee deelde uitgenoodigd om te zingen tijdens de groote wereld-tentoonstelling, die te Antwerpen wordt gehouden. Het ligt dan ook voor de hand, dat men den Hemelvaartsdag op vele plaatsen benut voor het houden van een zang-concours. Zoo is er dit jaar o.a. gezongen op Wemeldinge, en ook in andere plaatsen. Goes had een zeer mooi kerkconcert. Maar zingen is niet het eenige, wat men op den Hemelvaartsdag doet. Het is ook de dag van de fietsers. Vroeg in den morgen zien wij al stoeten wiel rijders, al dan niet in het kleurige Zeeuwsche costuum. Waar de meeste van de fietsers terecht komen, het koele lokkende strand.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 2