ZeFXïVSCBE 3 i 224 VRIJDAG 6 JUNI 1930 No. 12 Vermoedelijk doordat vonken uit een voorbijrijdende stoomtram op het rieten dak vlogen, ontstond brand in de landbouwschuren van den heer de Milliano te Kruisdijk nabij Breskens. Beide schuren werden totaal verwoest. Alle landbouwwerktuigen verbrandden en mede kwamen 5 varkens in de vlammen om. Hierboven foto van de groote ruïne. Hallo, hallo I Hier is de officieele persdienst van den draadloozen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is nooit verboden. Men meldt ons uit Goes, dat j.l. Dinsdag op de markt een handelaar in gelegenheidskoopjes zich vreeselijk opgewonden heeft. Toen het publiek niet van zins bleek, zijn „zilveren" lepels te accep teeren, brulde hij met stentorstem: „eet ('t was eigenlijk een ruwer woord) dan voortaan snert met je vingers." De Zeeuwsche beroepsbedelaarsbond heeft be sloten, zijn leden in den vervolge als „wereld reizigers" te laten optreden. Dit om moeilijkheden met de justitie of politie te voorkomen. De bladen meldden, dat voor het nieuwe mu seum in Goes geschonken is een wafelijzer, twee opgezette vogels, een stel oude tegels, het oor van 'n koffiekan en eenige ledige cacao-bussen. Dat is nu het voordeel er van, wanneer men een museum begint in den schoonmaaktijd. Het Antwerpsche scheepvaartblad „Neptune" constateerde, dat de bedding van onze Schelde nog nooit zoo "goed geweest was als nu. Het komt niet vaak voor, dat je een fraai ge tuigschrift krijgt van lie den, die je geregeld in je vaarwater zitten. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben ter- wille van de posterijen den gemeente-besturen van Zeeland verzocht, de inwoners te dwingen tot het maken van brieven bussen in of aan hun wo ningen. Lukt de proef, dan zal men tot betere sluiting van de postbe- grooting den menschen ook gelasten, iederen dag poststukken te krijgen in die bus. Dezelfde bestuurderen vragen aan dezelfde lichamen om salarisver- hooging voor de burge meesters, secretarissen en ontvangers. Nu het den geheelen boerenstand zoo slecht gaat, dienen er toch, om het evenwicht te bewaren, eenige inge zetenen te zijn die het erg goed hebben 1 Drie Breskensche visschers hebben een gedeelte van een schedel opgevischt, die volgens des kundigen van een bison proscus afkomstig is. Het voorwerp is geschonken aan het Genootschap der Wetenschappen te Middelburg. Het staat naast den gestcrilisecrden biefstuk, die bij een handelaar in bevroren vleesch is gevonden en die volgens de geleerden aan een Argentijnschcn stier behoord heeft. Men meldt ons uit Helnkenszand, dat een jongeling, die met een buks was uitgetogen om een vogeltje te schieten, een buurmeisje in de wang trof. Het zou interessant zijn te weten, wat deze bijziende thuis zou hebben gebracht, indien hij een meisje had willen zoeken. De Zierikzeesche nieuwe waterleiding is er een van jong en frisch initiatief. J.l. Dinsdag zou ze door den minister van Waterstaat geopend worden, maar lang voor deze bewindsman arriveerde, heeft ze zich zelf geopend en zoo degelijk, dat uit de gebarsten hoofdbuis in den watertoren een Niagara naar beneden stortte. Hemelvaartsdag heeft zich in Zeeland geken- Te Sluiskil gaat de bouw van de kunst- meststoffenfabriek steeds zijn gang. Het voorge deelte van een der fabrieken, waar een luchtspoor wordt gebouwd. Om aan het tekort aan woningen tegemoet te komen, is men te Sluiskil begonnen met den bouw we op deze foto een gedeelte konden afbeelden. t villaparken, waarvan merkt door een massa muziek- en zangfestivals. Desondanks was er veel vreemdelingenverkeer. Om Zeelands schoonheid wordt veel getrotseerd. Men seint ons uit Goes, dat het ideaal „Goes- renteniersstad" krachtig door B. en W. bevorderd wordt. Het politie-korps is weer uitgebreid. Voorts vernemen wij, dat het muziekgezelschap ..Apollo" te Wissenkerke op den 2den Pinksterdag zijn veertig-jaiig be staan op schitterende wijze hoopt te vieren en dat de spoorwegmij. Gent- Terneuzen door België is gekocht voor 36 .milliocn francs. Tot "de volgende week, dames en heeren I

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 4