Bekende Rotterdammers DE MUSICUS K. VAN RIET No. 12 VRIJDAG 6 JUNI 1930 dertien jaar werd hij aan gezocht, om op de Zon dagsschool „Samuel" het kindergezang met zijn orgelspel te begeleiden. Toen reeds werden zijn uitstekende gaven bijzon der op prijs gesteld. Na de Zondagsschool kreeg de jonge van Riet ook weder op de cate chisatie de muzikale lei dingen daarna bespeelde hij het orgel bij de gods dienstoefeningen in 't ge bouw „De Hoop" aan de Coolvest, vervolgens in het gebouw aan de Kruis kade, om eindelijk over te gaan naar het kerk gebouw in de Amman- straat, waar hij officieel den 13den December tot organist werd benoemd. Onder leiding van de bekwame musici Litzau en Van Kruijs waren intusschen zijn muzikale gaven tot volle ontplooi ing geraakt, en zijn orgel spel dwong niet alleen binnen de grenzen van Rotterdam, doch ook. ver daarbuiten bewondering af. Dit getuigen de herhaalde uitnoodigingen tot het 'geven van orgelconcerten in de Oroote Kerk te Breda, in de kerken te Zuidland, Heinenoord, Barendrecht, Hellevoetsluis en vele andere ge meenten, alsmede de talrijke goede dagblad recensies. Ook zag de heer Van Riet zich benoemd tot directeur van verschillende zangvereenigingen. De sympathie en bewondering, die de heer Van Riet zich hier ter stede heeft verworven, kwamen vooral tot uiting bij gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum als organist der Nieuwe Wester- kerk op 23 October 1917. Het prachtige orgel in de Nieuwe W'esterkerk, waaruit de heer viw Kiel zijn religieuze klanken en aceoorden doet wellen. Gedurende de 37 jaren, waarin hij het orgel in laatstgenoemde kerk bespeelde, heeft hij talloos velen tot eerbied en ernst opgewekt, en zich ontel bare vrienden verworven. Dat ook zijn immer opgewekt en vroolijk karak ter daartoe heeft medegewerkt,behoeft geen betoog. Typeerend voor dezen talentvollen musicus is 't dan ook wel, dat hij zich van de talrijke herinne ringen uit zijn loopbaan als organist, wanneer hem daarnaar gevraagd wordt, bij voorkeur de humoristische voor den geest weet te halen, en daar smakelijk van weet te vertellen. Het moge den heer Van Riet gegeven zijn nog lang zijn muzikale talenten te Rotterdam te ontplooien. J. c. A. D. De bekende musicus en organist der Nieuwe Westerkerk, K- van Riet, werd den 3 Aug. 1871 te Rotterdam geboren. Reeds jong gevoelde hij zich tot de muziek aangetrokken, en kwam ook zijn bijzondere muzi kale aanleg tot uiting. Als knaap van nauwelijks De musicus k. pan Kiel poor zijn orgel in de Nieuwe Westerkerk, dal hij met zoowel talent en liefde hos/wit. Anemonenwonderschoonen „Ik denk aldoor aan rozen, rozen wit en rood tmam

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 5