r NJ ■J ZOMERJURKEN INDANTHREN üaöH Iffi i Mijn beste vriend op waschdag zegt Moeder. Het werk gaat beter en het goed wordt witter door ge bruik van Sunlight Zeep. 276 VRIJDAG 20 JUNI 1930 No. 14 j Hoe vroolijk lijkt de wereld bij mooi zomerweer, als al de fleurige lichte jurken te voorschijn komen, die reeds lang tevoren, toen men nog niet zonder optimisme aan warme dagen denken kon, in elkaar getooverd werden. Een echte zomerdracht zijn de japonnetjes van allerlei dunne stoffen, van voile even goed als van crêpe de chine of kunstzijde, met de bijbehoorende korte manteltjes of pelerines. Alleraardigst voor zoo'n ensemble is bedrukt tissu van een en 't zelfde patroon, maar met donker fond, bedrukt in lichte kleur voor de japon en met lichtkleurig fond en donker patroontje voor manteltje, vest of pélérine en japongarneering, ofwel omgekeerd. Er zijn trouwens op dit thema allerlei variaties te bedenken. Bij gebloemde stoffen kan ook een effen kleur worden genomen en het is zeker een gemakkelijke manier om een jurk van verleden jaar te herscheppen in een nieuw toiletje met behulp van een kleine cape, 'n mouwloos vest of een kort manteltje. Door van de nieuwe stof ook eenige garneering aan te brengen op de japon, verkrijgt men een harmonisch geheel. Zelfs kan een goed in kleur gekozen driehoekige shawl, bij den schouder sierlijksamengeknoopt, al 'n geheel nieuweffect geven. Een cape als die van onze eerste afbeelding, geheel en al passend bij de japon, heeft tot taak, 'n toilet, bestemd voor diner of schouw burgbezoek,in een om mezientje te veran deren in 'n wandel- costuum, 'n zeer prac- tisch geheel dus om mee te nemen op reis. De cape is naar ach teren toe verlengdde geplooide rok is laag aangezet, waardoor 'n glad heupstuk ontstaat Geheel anders is de cape bij het toilet van onze tweede afbeelding Het eenige doel hier van is, de japon, die ontworpen is door Ju liette Courtisien, en die overigens zeer eenvou dig is gehouden, te sie ren. Want crêpe de chine vormde het ma teriaal voor dit toilet. Cape en mouwgarnee- ring zijn met witte zijde geborduurd. De japon, strak spannend om taille en heupen, wordt in den rok door ingezette plooien ver wijd. Het sierlijke toilet van onze derde afbeel- Japon nan /.mart crêpe de chine met pagemantellje. Bor duursel in mitte zijde. Complet, bestaande uit een „gekleede" japon met bijbe hoorende cape, die nan het geheel 'n mandeltoilet maakt. Toilet nan zmart crêpe geor gette met garneering nan fraaie écm-kleurige kunt. ding, van het modehuis Toutmain, in zwart crêpe georgette, is een model, dat ook voor niet slanke figuren geschikt ishet heeft een origineele gar neering van fraaie, écru- kleurige kant. PAULA DEROSE. Het vreemde woord, enkel en alleen gekozen om in alle landen en in alle talen een en dezelfde benaming te hebben voor onver- schietbare stoffen, heeft reeds lang een bekenden en vertrouwen wekkenden klank gekregen. De meesten onzer, weten het bij ondervinding, dat de eenigszins hoogere prijs van indanthren-stoffen op den duur voordeelig blijkt, omdat we verscho ten japonnen niet meer en zeker niet meer met plezier kunnen dragen, ook al zouden ze overigens nog best geschikt wezen. Maar niet alleen voor japonnen, voor kinder jurken en kinderpakjes en voor. ondergoed zijn deze wasch- en kleurechte stoffen aan te bevelen ook voor tafellakens en servetten, voor bonte kus sens, stoelovertrekken, gordijnen, markiezen, tuin parasols en zoo al meer, is de kleurechtheid van groot belang. Hebben we een en ander in onverschietbare tinten, dan kunnen we het levenwekkende zon netje gerust onze kamers binnen iaten, dan kun nen we onbezorgd een fleurig zitje arrangeeren in den tuin of op de zonnige veranda. De indanthrenverfstoffen zijn niet geschikt voor het verven van wol, daar deze niet bestand is tegen de bijtende loo- gen, welke hierbij noo- dig zijn voor 't verven en drukken. Er wordt echter voor de moder ne stoffen heel wat meer katoen gebruikt dan andere vezelsoor ten. De wereldpro ductie van katoen be draagt ongeveer .'800 millioen K.G., die van wol ongeveer 1300 mil lioen K.G. en die van kunstzijde in delaatste jaren ongeveer 180mil lioen K.G. Katoen, linnen, kunst zijde en ook sommige zijdesoorten, kunnen indanthren geverfd worden. Voiles worden met onverschietbare kleuren bedrukt. Ook zijn er stoffen, waar van de ketting uit in danthren geverfd ka toen en de inslag uit ongeverfde wol bestaat wat 'n uitstekend pro duct vormt, geschikt voor bekleeding van meubelen, wandbe spanning en dergelijke. Dat indanthren stof fen uitermate geschikt zijn voor allerlei klee- dingstukken en ge bruiksvoorwerpen, die dikwijls gewasschen moeten worden spreekt wel vanzelf, thérèse. n.v. du u:vi:ks zi-ep maatschappij, vi.aardingen

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 16