Sport van de No. 14 VRIJDAG 20 JUNI 1930 277 „E. M. M." te Midburg den eersten prijs, ter wijl op de 5 K- M. M. Stevense van Pro Patria, Rotterdam, als eerste eindigde. Vervolgens een voetbalwedstrijd Zeelandia 1 (Middelburg) tegen S.V.V. I (Schiedam), waarin Zeelandia het onderspit moest delven en liefst met 60. Tenslotte bracht „Achilles" nog verschillende marmergroepen, die zeer goed werdén afgewerkt. Hiermede was dit sportfees't ten einde, en hoewe I er aan de regeling hier en daar nog al eens een fout kleefde, toch moeten we „Zeelandia" dank Dc singclloop te Middelburg, georganiseerd door E.M. M. Onze fotograaf nam boven staand kiekje, even na den start. Moment uit den korfbalwcdstrijd Elto (Kloetinge) en Espero (Antwerpen). De Antwerpenaren wonnen dc match. Kiekje voor het doel van Elto. nissen van de Pinksterdagen. Hoewel het reeds weer een paar weken geleden is, meenen wc toch dat de sportfeesten in Goes en Hansweert, op 2en Pinksterdag gehouden, niet onvermeld mogen blijven. Het kan de Zeeuwsche sport vrienden niet anders doen dan verheugen, dat zoowel de voetbalvereeniging „Goes" als de sportvereeniging „Zeelan dia" te Hansweert van den tweeden Pinksterdag hebben gebruik gemaakt, om den Zuid-Bevelanders eens te toonen, wat er in de sportwereld zooal te koop is. Vooral Hansweert bood een uitgebreid programma. In de eerste plaats toonde de gymnastiekvereeniging „Achilles" te Middelburg, wat er op gymnastiek gebied te bereiken is. Alle soorten oefeningen werden te zien gegeven. Rhytmischc en athletische oefe ningen, orde- en vrije oefeningen, stok- springriet- en hal teroefeningen, alle werden keurig uitgevoerd, terwijl de dames met hun knotsoefeningen eveneens een welverdiend applaus oogstten. Als tweede nummer vermeldde het programma nationale Eén van Middelburgs hoogtijdagen op athletiekgebied is weer voorbij. De athletiekvereeniging „E.M.M." hield Zaterdag haar bekenden SingtMoop. Het is een verheu gend feit, dat ook de athleten van boven den Moerdijk aan dacht aan Zeeland gaan wijden. Van deze loopers toch kunnen de Zeeuwen nog heel wat leeren en tevens wordt door deelname van deze Hollanders de belangstelling gewekt van hen, die tot heden geen interesse in onze sport toonden. Voordat we overgaan tot het bespreken van den Singelloop, willen wc toch eerst nog even wijzen op dc sportgcbcurtc- Sporffcesten te Goes op den 2cn Pinksterdag. Voor den voetbalwedstrijd Goes—Zurenborg Sport boden de Antwerpenaren een blijvend aandenken aan. J. Kemp (D.O.S., Rotterdam) bereikt liet eerst de finish in den Singelloop te Middelburg. De singelloop van E.M.M. te Mid delburg. C. van Sorge (Marathon), eerstaankomende der Zeeuwen, vijfde in het totaalklassement. loopwedstrijden. We willen hiervan slechts weinig mee- deelen. O.i. was het nu niet bepaald een goede propa ganda voor deze sport. Het spijt ons te moeten opmer ken, dat de leiding van dit nummer in absoluut ver keerde handen was, terwijl het terrein in zoodanigen toestand verkeerde, dat geen enkele deskundige op athletiek gebied hierop een wedstrijd zou kunnen advi- seeren. Op de 3 K-M. race be haalde G. H. L. Jansen van de athletiekvereeniging zeggen en hulde brengen voor haar streven, ook op't platteland de sport ingang te doen vinden. En dan tenslotte de schitterend geslaagde Mid- delburgsche Singelloop. „E.M.M." heeft weer alle eer van haar werk. Hier was een wedstrijd waar propaganda van uitging, hier werd ons echte zuivere sport getoond. Een regeling die prima in orde was, een medewerking van particulieren, padvinders, politie, die men slechts op weinige plaatsen zoo zal aantreffen. Prachtig „E.M.M.", ga zoo voort en gij zult slagen in uw streven, Zee land op athletiekgebied omhoog te brengen. We kunnen verder kort zijn. De heer J. Kemp (D.G.S.) Rotterdam nam al spoedig de leiding en stond die niet meer af. Onbedreigd passeerde hij als no. 1 de finish gevolgd door den B.-klasser Arnold (B.A.C.) Breda en den bekerhouder Wolf (Hellas) Utrecht. In klasse A. was dus no. 1. J. Kemp (D.O.S.) 10.55 2/5; no. 2. A. Wolf (Hellas); no. 3 D. v. Yperen (D.O.S.). Klasse B. 1. J. Arnold (B.A.C.) 11.3; no. 2. I. Lefeber (Marathon); no. 3. J. v. Schaik (Marine Vlissingen). Klasse C No. 1. A. H. Lysen (E.M.M.) 11 313/5; no. 2. P. van Egeraat (Marathon); no. 3. P. J. Wessel (D.O.S.).

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 17