bbhhhhhbhH^HHBHBI S F - No. H steken? En al zing (zingen je dan nog zoo hard: ,,'t Is mis, 't is mis, Alsof t'r gèèn rienk meer is," aan je nerveuze schreeuwstem hooren ze toch wel (en „ze" hoort het ook), dat je inwendig een gloeiénden hekel hebt aan je mislukking. Of zou de oorzaak van het gebruiken van een wijderen ring niet hierin gelegen zijn, dat het wat later op den dag geworden is U begrijpt, die paarden jagen veel stof op, waar van een deel wordt ingeademd, en die stoffige ke len moeten wel „gesmeerd" worden. Helaas, te veel soms, zoodat er zijn, die de opening van den groo- ten ring nog o zoo klein zien, of - heelemaal niet. Als eervolle vermelding mag van sommige ringrij- ders ook wel verteld worden, dat ze niets anders gebruiken dan melk, fosco of limonade. Het slot van den wedstrijd is het pollepelrijden. leder deelnemer rijdt één keer, tot na herhaald kampen de pollepelheld door zijn makkers onder luid gejuich in de hoogte gegooid wordthij heeft (als extra-prijs) den pollepel gewonnen, op zichzelf VRIJDAG 20 JUNI 1930 263 als eigendom bewaren, en enkele jaren geleden heeft H.M. hem, bij haar bezoek aan Zeeland, eigenhandig uitgereikt aan Piet Brasser, den ringkampioen van Wal cheren. De stad Middelburg en de bekende schrijver Dr. H. W. van Loon (thans in Veere woonachtig) hebben dit goede voorbeeld van onze Vorstin nagevolgd, zoodat er nu meer wissel bekers zijn. Een goedge slaagde poging om te voor komen, dat het ringrijden weldra tot de geschiedenis zal behooren. L. v. W. ls altijd een mooi moment, wanneer de jonge boer komt aan rijden, de lans in de hand, 't fon kelend oog gericht op den ring. O Alsof t'r geen rienk meer is t Is mis, 't is mis. ls het ook niet om compleet zenuwachtig te worden, als je je vaardigheid moet tooncn, aangestaard door zooveel paren mooie Zceuwsche meisjesoogen. van weinig waarde, maar vergezeld van een kistje sigaren of iets dergelijks. En Pinksterdrie wordt besloten met het uitdee- len der prijzen, die heel den dag aan de prijzenlat tentoongesteld hingen. Ze zijn gekocht van het in- lcggeld der deelnemers (f 2.50 f 4) en van vrijwil lige giften, door de notabelen van het dorp bereid willig gegeven. En tot deze notabelen behoort in dit geval ook de herbergier, die graag een flinke bijdrage geeft uit liefde voor het oude volksspel in de eerste plaats natuurlijk, maar dan komt op de tweede plaats toch zeker een flinke portie eigen belang. Onder de schaduw der oude boomen op het zoo mooi en eerbiedwaardig Abdijplein te Middelburg wordt ieder jaar eind Augustus (den laatsten Don derdag der maand) een ringrijderij gehouden, waar voor zich telkens wel ongeveer 100 deelnemers aan melden. WalcherSch costuum is hier verplichtend gesteld. Behalve om de gewone prijzen wordt hier gereden om den wisselbeker van H.M. de Konin gin. Wie den beker 3 jaar achtereen wint, mag hem Onder de schaduw der oude boomen op het 7.00 mooi en eerbiedwaardig Abdijpleii te Middelburg wordt ieder jaar einde Augustus een ringrijderij gehouden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 3