ZEEUWSCHE OMROEP mM BHH VRIJDAG 20 JUNI 1930 No. H Ondanks dit reusachtige aanpassingsvermogen heeft hij 't baantje niet gekregen. Onze correspondent te Borsselen meldt, dat ter gelegenheid van de blijde innekomste van den nieuwen burgemeester des avonds de straten ver licht zijn geweest. Stadsmenschen die het ongewone en feestelijke hiervan niet begrijpen, raden wij aan bij duisternis eens 'n wandeling door onze dorpen te maken. De leden van den echten Nederlandschen Oud- heidkundigenbond zullen in begin Juli een excursie door Zeeland maken. De leden van de Zeeuwsche oudheidkundige vereenigingen verkeeren van blijd schap in een gevaarlijke opwinding. Voorts vernamen wij dat vijftig Middelburgers naar Drenthe zijn getogen om werk te zoeken zon der van de helderziendheid van gravin Sylvia ge bruik te maken; dat een vliegvloot van Rotterdam mers Zondag j.l. op Walcheren neerstreek en dat ook Serooskerke weer een burgemeester in zijn mid den heeft. Hier is nu verder niets meer aanwezig. Tot de volgende week, dames en heeren 1 EEN VLIEGBOOT OP WALCHEREN De Rotterdamsche Aero-ciub maakte Zondag 15 Juni een clubtoeht naar Walcheren, waaraan 14 vliegmachines deelnamen. Burgemeester van Woelderen van Vlissingen verwelkomt de eerst aankomenden. Uit Zeeuwsch-Vlaanderen vernemen wij, dat op een kiezersbijeenkomst de candidatuur van een vertrouwensman werd bestreden op grond van landbouw-ondeskundigheid. Toen de candidaat dit loochende, riep 'n aanwezige hem toe: „hoeveel teenen heeft 'n varken dan Waarop de geëxa mineerde prompt antwoordde „Trek je schoenen uit en tel ze 1" De gelukkige is hierna gekozen. Nauwelijks had de provinciale pers bekend ge maakt het geweldige bericht, dat mevrouw L. te Tholen een Aronskelk gekweekt had met tien bloemknoppen en 42 bladeren, of mevrouw B. uit dezelfde plaats verzocht ons uit te seinen dat haar Aronskelk de meeste wortels en wormen had. Aan haar verzoek zij hiermede voldaan. Men meldt ons uit Clinge, dat daar op 19 en 20 Augustus een klompenbeurs zal worden gehouden. Gezien den achteruitgang van de Amsterdamsche beurs (die sneller scheurt dan ooit) en gezien ook het feit dat zoovele speculanten den klomp ge broken hebben, wordt hier een druk bezoek ver wacht. Een speciale berichtgever te Middelburg seint ons, dat de Commissaris van de Koningin dezer dagen bezoek kreeg van 'n liefhebber voor de bur- gemecstersvacature. De vraag naar zijn politieke beginselen werd prompt beantwoord, terwijl het jongmensch er aan toevoegde„Maar ik wil wel iets anders worden ook." Het gezelschap, dat den tocht meemaakte op het terras van hotel Brïttania te Vlissingen. Hallo 1 hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is geoorloofd. Men meldt ons uit Middelburg, dat in de verga dering van de commissie voor het kinderfeest de voorzitter verklaarde verschillende samenkomsten te hebben gehad met de respectieve wijken om ad viezen te geven voor de sprookjeswereld. Het is buitengewoon jammer, dat deze adviseur niet eenige eeuwen verder geleefd heeft, want dan zou de wolf nooit gelegenheid hebben gekregen om Roodkapje, mitsgaders de zeven geitjes op te eten, terwijl ook Blauwbaard zooveel slachtoffers niet had kunnen maken. Onder dc deelnemers aan der.cn clubtoeht waren er verschillende met eigen vliegtuig, waaronder modellen van 1915, die een zeer antieken indruk maakten.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 4